מס' צפיות - 4563
דירוג ממוצע -
סיקור הרצח של יעקב אלפרון
בצהרים ידענו רק שמדובר ברצח של עבריין בכיר. כעבור זמן קצר וואלה! היו הראשונים לגלות לנו שמדובר ביעקב אלפרון. היתה תחושה קשה, היה צורך לעכל את זה. אבל למה, בעצם? איזה תפקיד היה לאלפרון בחיים שלנו?
מאת: רב ערוצית 18/11/08 (01:06)

בצהרים ידענו רק שמדובר ברצח של עבריין בכיר. כעבור זמן קצר וואלה! היו הראשונים לגלות לנו שמדובר ביעקב אלפרון. היתה תחושה קשה, היה צורך לעכל את זה. אבל למה, בעצם? איזה תפקיד היה לאלפרון בחיים שלנו?

 

אולי זה מפני שהתרגלנו לראות אותו מדי פעם במהדורות החדשות, בהקשרים שונים. אולי זה מפני שהוא קיבל לגיטימציה כשהשתתף בתוכנית "פעם בחיים" של הלוויין, ששודרה לאחר מכן בערוץ 2, וכשיאיר לפיד ראיין את אשתו בתוכנית אירוח. אולי זה מפני שבמדינה כמו שלנו, הוא פשוט היה עוד דמות מוכרת.

 

הכיסוי התקשורתי התנהל בהתאם - שתי המהדורות הראשיות הקדישו למעלה משליש מזמנן לרצח. התחילו בתיעוד מבית המשפט, משפטו של הבן דרור אלפרון. המשיכו עם זירת הרצח ועדי הראייה. עברו לאלמנה אהובה אלפרון, שבערוץ 10 נראתה בתגובה ראשונה לרצח באמצעות מצלמה ביתית, ובערוץ 2 דיברה למצלמה יחד עם הגיס זלמן אלפרון, שהודיע, ולא בפעם הראשונה היום: "מי שעשה את זה פתח חשבון עם אלוהים. אנחנו לא נעשה שום דבר ולא ננקום".

 

אחר כך החליטו להזכיר לנו מה היה, ומה כמעט היה. בערוץ 2 משה נוסבאום דיווח איפה כל אחד מראשי משפחות הפשע נמצא: בקבר, בכלא, בבית חולים או בחוץ. פז שוורץ מערוץ 10 דיווחה מהבית של משפחת אלפרון ברעננה. המשפחה מתבצרת בביתה, היא סיפרה, אבל לא מפסיקה להפעיל לחצים למען שחרורו של הבן דרור להלוויה. כעבור פחות מחמש דקות דיווחו בערוץ 2 שהפרקליטות אישרה את הבקשה. רק זה חסר להם, עוד דיון על הראש.

 

עם מי הם לא רצו להתעסק? עם משפחתו של אדם שכונה ראש משפחה ללא עוררין, מוקף במצלמות (אבטחה בבית, תקשורת בחוץ), מלווה אותנו - או אנחנו אותו - 30 שנה. יש לו אחים, יש לו אויבים, יש הרבה עניינים לא סגורים ואין שום דרך לברר אותם במיוחד עם כל צווי איסור הפרסום שכבר יצאו. אז הזעיקו את אילנה דיין לאולפן, כי לה יש ראיון בשידור חי עם ראש אגף החקירות, ניצב יצחק דנינו. שוב שיחקה אותה, אילנה.

 

ומה אמר לה דנינו? לא הרבה אבל יותר ממה שכל דמות מכהנת אחרת במשטרת ישראל אמרה או תאמר השבוע. בקצרה: "(בעניין משפחות הפשע) עשינו ואנחנו עושים הרבה מאוד, כל הזמן... מודל החקירה מבוסס בעיקר על זה של ה-FBI... (כלומר) עובדים על התשתית הארגונית של ארגוני הפשיעה... אנחנו לא יכולים לקבל פגיעה אזרחית, ומה שאנחנו עושים יביא בהמשך תוצאות". ולסיכום, על פי נתוני השב"ס, מוסר דנינו, יש בבתי הכלא בישראל 500 אסירים הקשורים בצורה זו או אחרת למשפחות הפשע.

 

האם זה מרגיע מישהו? לא ממש. האם נוכל להירגע? כנראה שלא עד למקרה הרצח הבא. ומי יודע מתי זה יקרה, וכמה חששות עוד יהיו בדרך.

 

סיקור הרצח של יעקב אלפרון - חדשות 10, חדשות ערוץ 2, "עובדה"

 

לבלוג של רב ערוצית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
את פשוט צודקת בכל מילה ל"ת
18.11.08 (14:24)
2.
הראשונים שדיווחו היו אתר MAKO
חיים 23.11.08 (15:41)