מס' צפיות - 341
דירוג ממוצע -
תגובה לאסתר הרצוג (ש"ס ופרוש, תודה על הסטירה)
מאת: חץ בן חמו 14/11/08 (03:07)

ד"ר הרצוג כתבה מאמר על "חתירת המפלגות החרדיות לכיבוש השלטון בישראל", ובמאמר היא מביאה מספר טיעונים שהם שגויים, במקרה הטוב, ושקריים לחלוטין במקרה הרע, שלא לדבר על צביעות. ברשותכם, אני מעוניין ליישר מס' הדורים בפוסט הזה.

 

אסתר כתבה: "גם דיכוי נשים באמצעות הדת שהיה מוכר לנו באופן כללי (הדת היא הגורם המרכזי בדיכוי נשים, לימדה אותנו נוואל סדאווי), נחשף היטב בעת האחרונה בזכותם, כך שלא נוכל להסתיר את מחדלנו והתבטלותנו מאחורי הטענה שיש לכבד את אורח חייהם שבו "כבודה של בת מלך פנימה". תודה לפרוש ולישי לא רק בגלל מה שאמרו ועשו אלא יותר בגלל חשיפת המניעים שעד כה הם וחבריהם נזהרו מלהודות בהם."

 

בכל פעם שאני קורא טקסט כזה, אני מתרגז. הדבר רק מראה כמה הד"ר הנכבדה פשוט לא מכירה את העולם הדתי. כמה נשים החליטו לעזוב את העולם הדתי בגלל ה"דיכוי" הזה? לא הרבה. מדוע? הרי מדובר על "דיכוי", בטח דיכוי ביד קשה, ויש באמת מקרים שיש דיכוי קשה, כמו בירושלים בשכונות חרדיות כמו מאה שערים ובעוד מס' מקומות שמשתמשים בכל מיני חולירות הקוראים לעצמם "משמרות הצניעות" (עדיף לקרוא לזה "משמרות הצביעות"), אבל רוב רובן של הדתיות דווקא אוהבות את הרעיון ומסתדרות איתו. אין פה איזו אחידות כלשהי. יש כאלו שלובשות מכנס ומעליו חצאית קצרה, יש כאלו שהולכות עם חצאיות, יש כאלו ההולכות עם שרוול ארוך, יש כאלו עם מחצית השרוול, ויש כאלו שבכלל מגוונות לעצמן, ומי שלא היה בבית כנסת גדול והציץ לעזרת נשים, לא ראה מהי השקעה מאסיבית בבגדים ע"י אותן נשים. חבל שד"ר הרצוג מסתכלת על אותן נשים מלמעלה כאילו היו עדר תרנגולות מובלות, בשעה שרובן דווקא מכבדות את עניין הצניעות ויודעות לתמרן בין המגבלות ההלכתיות לבין העדפות אופנתיות שלהן.

 

אסתר כתבה: "פרוש, המועמד לרשות עיריית ירושלים, שם על השולחן את מה שהיה על הקיר כבר מזמן: מדינת ישראל הופכת למדינת הלכה. המשמעות המרכזית של ההשתלטות החרדית היא דיכוי הולך וגובר של נשים בישראל. לא בכדי נכשלה לבני בהקמת ממשלה. היא הרי הייתה מוכנה לתת לאנשי ש"ס את מבוקשם. אך הדאגה לקצבאות הילדים התבררה כאחיזת עיניים. ש"ס מוכנה ללכת לממשלה עם בנימין נתניהו, אשר ביטל את הקצבאות. נראה כי האמת שנחשפה היא שש"ס פוסלת נשים בפועל, ולא הצטרפה לממשלה שבראשה תעמוד אשה כשהיא מסתתרת מאחורי מסך הפלפולים המתחכמים של הרב עובדיה יוסף"

 

חבל שאסתר לא ממש קוראת את הטקסט ואולי מתייעצת עם גורמים שמבינים בנושא. מה פרוש אמר? אצטט: ""אנחנו הרי גדלים ומתרבים בקצב מהיר, בלי עין הרע, ובעוד 10 שנים לא יהיה חילוני בשום ראשות עיר בכלל. אולי רק באיזה כפר עזוב. איפה שיש ציבור שלנו, פעם יהיה דתי ופעם יהיה חרדי לא יהיה דבר כזה ראש עיר חילוני". לוגית, הוא צודק. אם נניח בעיר X גרים כ-50,000 חרדים, ועוד 20,000 דתיים, שומרי מסורת ו-20,000 חילונים, הסיכוי שיבחר ראש עיר חרדי או דתי הוא גדול, זה עניין של מתמטיקה פשוטה.

 

להפוך את המדינה למדינת הלכה? מהיכן בדיוק זה מגיע? מי ביקש להפוך את המדינה למדינת הלכה? שלופליאנסקי היה בראשות עיריית ירושלים, הוא לא סגר אפילו פאב אחד שהיה פתוח לפני כן בשבת, ולא סגר אפילו חנות אחת לממכר חזיר. איזו מדינת הלכה? האם הגב' הרצוג הוזה משהו? יש במדינה הזו חוקים, ואי אפשר להפוך אותה ל"מדינת הלכה" גם אם הדתיים מאוד מאוד ירצו מהסיבה הפשוטה: איזו הלכה? ספרדתית? אשכנזית? ולפי איזה הלכות ילכו? המדינה הזו היא מדינה דמוקרטית וזה לא הולך להיעלם בזמן הקרוב, כי אף גורם לא מחפש לשנות את שיטת הממשל במדינה זולת קומץ הזויים שנמצאים בשוליים.

 

ד"ר הרצוג שוב מעלה את הטיעון השחק של ש"ס. כתבתי עליו בעבר בנפרד. מעניין שהד"ר הנכבדה מתעלמת מהעלות של הסכם של קדימה והעבודה: 2 מיליארד שקל! אז אצל ש"ס זה סחטנות ומפלגת העבודה זה לגטימי? הוי הצביעות, הצביעות...

 

אסתר כתבה: "החרדים יכולים לתת חינוך חינם לילדים בגיל הרך (עם ארוחות) וכך למשוך אליהם יותר ויותר ילדי משפחות חילוניות, אשר ידם אינה משגת יום חינוך ארוך בעלות של אלפי שקלים. הם יכלו לבנות מוסדות חינוך ולהוסיף כיתות קטנות רבות, בעוד הילדים בחינוך החילוני הולכים ומצטופפים בכיתות מרובות ילדים."

 

גב' הרצוג: זו בדיוק הסיבה שמפלגות אמורות לדאוג לדברים מעין אלו במו"מ טרום כניסה לקואליציה! אם מפלגת העבודה היתה מעלה את הדרישות האלו (או מרצ), סביר להניח שהיו היום כבר ארוחות לתלמידים. ש"ס דואגים לבוחרים שלהם, מפלגת העבודה דואגים לכיבודים עבור החכי"ם והשרים שלהם. ש"ס לקחו תיק כמו תקשורת, הכניסו לשם אדם שלומד נורא מהר ושעשה רפורמות מה שאף שר קודם לא עשה מאז קם המשרד! איזה הישג מפלגת העבודה יכולה להציג? הכנסת לימודי הנכבה?

 

אסתר כתבה: "כך הלכו והתחזקו המפלגות החרדיות וכעת מגלים ראשיהן מפורשות: אנחנו בדרך לשלוט בגלוי ולא רק באופן עקיף וזהיר במערכות החשובות ביותר של החברה. המפלגות החרדיות חוגגות כבר מזמן את ההעדפה המתמשכת של אנשי ההון והביטחון בכל המפלגות החילוניות. את השלטון הם קנו בעזרת תקציבים נדיבים לחינוך ולמוסדות הדתיים-חרדים, שנגזלו על ידי ראשי השלטון החילוניים מהמגזר החילוני."

 

וואו, כנראה שלגברת יש דמיון מאוד עשיר. המפלגות החרדיות התחזקו? מומלץ לאסתר דחוף לקפוץ לאתר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ולהסתכל על המספרים של תוצאות ההצבעות האחרונות לכנסת. המספרים נשארו מאז שנות ה-80 פחות או יותר אותו דבר, כאשר יש "קפיצות" ו"נפילות" לכאן ולכאן במפלגות החרדיות. הם לא מחפשים לשלוט במדינה. איפה בדיוק השלט של מפלגה חרדית כלשהי שמריצה את המועמד שלה לראשות הממשלה? לא ראיתי אחד כזה.

 

אפשר להמשיך ולהמשיך, אבל אני חושב שמיצינו את הנקודה. פרוש לא נבחר לראשות ירושלים בגלל התנהגות מטומטמת של חלק מהציבור החרדי (זה מה שקורה שמכניסים משחקי כבוד ואגו מטומטמים למשוואה). מרדכי לביא כתב מאמר מעניין מדוע בחירה בניר ברקת היא בעצם "גול עצמי" גם לחרדים וגם לחילונים.

 

לסיכום: אם הגברת הרצוג או כל מישהו אחר רוצה להביא טיעונים על חרדים, דתיים, מדינת הלכה ועוד שאר מרעין בישין, עדיף שיביא טיעונים יותר מבוססים מאשר פרופוגאנדה זולה, פחדים מטומטמים וסיפורי עלי-באבא. זה לא מוציא את הכותב/ת טוב.

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
Nike Shox ל"ת
nike shox 07.05.12 (09:28)
2.
Coach Outlet ל"ת
Coach Outlet 11.09.15 (17:04)