מס' צפיות - 630
דירוג ממוצע -
פיהק בטקס ליצחק רבין ונשלח לכלא
חייל נכנס לכלא כי פיהק בזמן שאיזה מפקד נאם ביום הזיכרון של יצחק רבין. החייל קיבל עשרים ואחד יום בכלא ואני מתפלאת למה כל כך מעט? למה לא שנה או שנתיים? מזלו של אותו חייל שהוא רק פיהק, אני מתארת לעצמי מה היה קורה אילו הוא היה משתעל, או מגהק או אפילו אם היה עושה איזה אפצ'י קולני...
מאת: רינה 13/11/08 (16:35)

בזמן האחרון יש לי מין הרגשה כאילו אני חיה במציאות חורגת, כאילו עברתי באיזו מכונת זמן בדיונית לעבר אחר של משטרים אפלים במדינות תחת שלטון דיקטטורי. אני לא יודעת אם זה אפקט אולמרט שנוהג במדינה הזאת כאילו היא האחוזה הפרטית שלו או שזאת התקרנפות כללית בהשפעת כל אלה שהגיעו ממדינות כמו רוסיה, ארגנטינה ואולי איזו רפובליקת בננות כזאת או אחרת.

 

חייל נכנס לכלא כי פיהק בזמן שאיזה מפקד נאם ביום הזיכרון של יצחק רבין. החייל קיבל עשרים ואחד יום בכלא ואני מתפלאת למה כל כך מעט? למה לא שנה או שנתיים? מזלו של אותו חייל שהוא רק פיהק, אני מתארת לעצמי מה היה קורה אילו הוא היה משתעל, או מגהק או אפילו אם היה עושה איזה אפצ'י קולני...

 

אני בטוחה שהיה מקבל מאסר עולם בלי חנינה ואם היה קיים כאן עונש מוות, היו מעמידים אותו מול כיתת יורים. מה זה החוצפה הזאת לפהק ביום הזיכרון של רבין ועוד בזמן שהמפקד נואם? הקלות הזאת של העונשים שהמפקדים מרשים לעצמם, היא בלתי נסבלת.

 

מעניין מה יהיה לאותו מפקד דגול להגיד על המשתמטים מהשרות הצבאי בגיוס הבא. העונש המשמעתי שבו הוא נקט ממש מזמין התנדבות וריצה לגיוס הקרוב, ועל זאת נאמר "תדע כל אם עבריה כי היא מפקידה את בנה בידיים נאמנות"

 

אחרי הידיעה המהממת הזאת מצאתי עוד אחת מדהימה. שר הפנים הציע לקנוס את כל אלה שלא הולכים להצביע.

 

אני חשבתי לתומי כי להצביע זאת זכות שניתנה לי מטעם מדינת ישראל. אני מצידי יכולה לנצל את הזכות הזאת ויכולה לדחות אותה, אבל כאן בא שר הפנים וממש מנסה להעביר חוק שיכריח אותי ללכת לקלפי ולהצביע, אחרת אני אהיה פושעת שעוברת על החוק שדינו קנס ואולי אפילו מאסר.

 

מה יהיה הצעד הבא? האם יעמדו נציגי הממשלה מאחורי גבי בקלפי וישגיחו שאני אכניס את הפתק המתאים? האם הם ישגיחו שאני לא אפסול את המעטפה וכניס מגוון של פתקים?

 

בבחירות לעירייה לא הצבעתי מתוך מחאה. קוממו אותי הלכלוך של כל כרזות המועמדים והרעש שעשו במשך חודש הפעילים מתוך מכוניות ברמקולים בפול ווליום כשקראו לציבור להצביע עבור מועמד זה או אחר. לא הלכתי להצביע ואם גם לקראת הבחירות לממשלה יהיה אותו לכלוך ואותו רעש, גם אז אני לא אצביע כמו מתוך עוד כמה סיבות.

 

בכלל, יש כאן אווירת "עליהום" נגד כל מיני אנשים שדעתם שונה מדעות של אחרים שמאלילים את האיש ופועלו. כמו למשל יום הזיכרון למותו של יצחק רבין. לא כולם שותפים לדעה עד כמה האיש היה מדהים ומעולה. היו לו הרבה באגים ולא כאן המקום לפרט, אבל אסור להשמיע שום מלה בגנותו, אנשים מסוימים שהשמיעו את דעתם, פוטרו ממקומות עבודה והיו גם כאלה שעמדו לדין.

 

אסור גם להשמיע שום דעה שלילית על השואה. השואה היא קדושה והמכורים לשואה לא מוכנים לשמוע שום דבר אחר חוץ מאשר את העובדה שאסור לסלוח ואסור לשכוח, אם יש למישהו השגות אחרות, רצוי שישמור אותן לעצמו כי במדינה דמוקרטית נאורה כמו מדינת ישראל הוא עלול למצוא את עצמו מול עמוד תליה או בכלא.

 

עכשיו גם מגיעה גם הצעת החוק שתחייב את האנשים להצביע בקלפי בכל מיני בחירות שונות ומשונות. אסור במדינה נאורה כמו שלנו להתכחש לפוליטיקה. הפוליטיקאים סבורים שהשמש שוקעת וזורחת מה...שלהם ואנחנו חייבים להשתתף בבחירתם, אז זהו שלא. אני אישית לא מוכנה לתת יד למשטר דיקטטורי ולא מוכנה להעלות לכסא הממשלה כל מיני מושחתים כמו אולמרט ושיקפצו לי כולם, שר הפנים והכנסת וגם ראש הממשלה.

 

(תמונה: צילום אילוסטרציה)

 

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
גנבת לי מילים מהמיקלדת - גם אני תהיתי ל"ת
יופיטר 14.11.08 (12:26)
2.
פרשי לדוקים!
הב מח 14.11.08 (13:36)
3.
ל"הב מח" אתה באמת צריך מה קצת
קח מח 15.11.08 (09:53)
4.
ל"הב מוח" אתה באמת צריך
רינה 22.11.08 (20:30)