מס' צפיות - 416
דירוג ממוצע -
בהכל אשמה השביתה
מאת: יובל 30/10/07 (00:00)

אחח, המורים האלה. לא מספיק להם הכמה אלפיות הבודדות שהם מקבלים כל חודש תמורת הניסיון הסיזיפי והבלתי פוסק לעמוד מול 40 תלמידים שרובם לא באו ללמוד, כעת הם גם גרמו לרצח של נער בן 17 ולאונס מזעזע של נערה בת 12.

 

קשה לי לבוא בתלונות לאביה של הנערה הנאנסת מפרדס-חנה. הוא חווה כעת ימים קשים ביותר, לאחר שבתו (ככל הנראה) נאנסה ע"י נערים צעירים אחרים, וסבלה מהרעלת אלכוהול קשה עקב שתייה מרובה של וודקה (ושוב - הילדה רק בת 12). אז אני לא שופט את האב על אמירתו לפיה האונס נגרם עקב השביתה.

 

אני גם לא כועס על קצין המשטרה שרמז לכך שהתארכות השביתה גורמת להתגברות האלימות, אבל זה פשוט בגלל שלמדתי לא לצפות להרבה מהאנשים בכחול בתחום הזה. אני לא אוהב להצטרף לעליהום הכללי על המשטרה ועל תפקודה, שכן ברור לי שגם כאן מדובר בתקציב או יותר נכון בחוסרו וכנגזרת של כך גם מחסור אדיר בכוח-אדם, אבל כבר הבנתי שסופרים ומשוררים דגולים לא ייצאו מהם, ולכן לא צריך להתייחס לכל אמירה כללית שנאמרת מכיוונם.

 

אני כן כועס על התקשורת. התקשורת היא זו שנותנת לאמירות האלה במה מרכזית, ובאצטלה של "סיקור תקשורתי" בעצם מביעה את עמדתה הנחרצת נגד השביתה, ומשתמשת בכלים לא הוגנים בעליל נגד המורים.  כאילו שמקרי אונס לא התרחשו מעולם גם במהלך שנת הלימודים, ובסתם חופשים רגילים, וכאילו שנערים לא נרצחו מחוץ לביתם או במועדונים גם בסופי שבוע או במהלך השבוע עצמו.

 

כאילו שרז חג‘ג‘ ז"ל בן ה-17, שחקן קבוצת הנערים של מכבי חיפה, לא היה יכול לנסות להפריד בקטטה במועדון גם ביום שישי הקרוב, ובתגובה להידקר ע"י נער עבריין, שלא השביתה האחרונה היא זו ששמה לו את הסכין בכיס המכנסיים.

 

להיפך, דווקא בתי-הספר כשהם פתוחים היו לא מעט פעמים בעבר חממות נוחות למקרי אלימות ואונס מזעזעים. כולנו זוכרים את האונס הקבוצתי המתמשך והמזעזע שעברה תלמידת תיכון ברמת-השרון לפני כ-8 שנים. את רצח נהג המונית דרק רוט ע"י שני תלמידים הרצלייניים בני 14, בלילה לפני יום לימודים. את הרצח המזעזע של תאיר ראדה בבית-הספר נופי גולן בקצרין, באמצע יום לימודים רגיל. שביתה לא היתה באף אחד מהמקרים האלה, אבל נחשו מה? היתה אלימות! לא ייאמן!

 

אבל לצפות ממישהו מרחובות מוזס או קרליבך בתל-אביב שיבין זאת, ויבין לבד מה צריך לפרסם ומה לא? זה כבר גדול עליהם.

 

 לבלוג של יובל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר