מס' צפיות - 465
דירוג ממוצע -
הרווחנו זאת ביושר!!!!
מאת: zvidoc 01/11/08 (11:11)

קראתי את המאמר טו מאץ' טראש של  אוריה בר-מאיר וחשתי כי הוא גונב לי את המילים מהפה, לכן לא אחזור על רשימת כל התכניות אשר הוא ציין בצמצום ובצדק. ובכל זאת איני יכול ולא לתת מענה ולהוסיף משלי על המאמר של אוריה.

 

אם הגענו במדינת ישראל, בה מספר הערוצים המופעלים, הלכה למעשה, הוא נמוך ומצד שני הרצון של מנהלי ערוצים אלו הוא "להרים מפעלי ענק" כגון אלו אשר ציין אוריה, כאילו הם עובדים בערוצים פרטיים כאלו הקיימים באמריקה או איטליה ואפילו צרפת וגרמניה ובנוסף לכך זה גם מביא להם רייטינג גבוה והרבה פרנסה, כל זאת כאשר רוב בתי האב בארץ משלמים אגרת רשות השידור על מנת לממן להם זאת.

 

אם הפוליטיקה אשר אנו חווים יום-יום ויהיה זה בכנסת, בממשלה וברשויות המקומיות, במפעלי התשתית כגון חברת חשמל, בזק, מע"ץ וכו, נראית כפי  והיא נראית. ואין צורך לפרט גם כאן, סומא הוא אשר לא רואה את הנעשה. כל הדברים האלו אשר מפריעים אך למעטים מאיתנו, כל אלה הרווחנו ביושר, הרי לא ייתכן כי כל הדברים האלו יכולים להתקיים ולהמשיך להתקיים אם תושבי המדינה לא חפצו בכך. זה היה יכול לקרות פעם, פעמיים, שלש אך לא יותר, כאשר זה קורה כל העת ובלי הפסקה ובמקום לשפר הדברים רק מחמירים, הרי זה סימן ברור כי האחראים לכך מנצלים ניצול ציני, את השאיפה של העם בו אנו יושבים, השאיפה למכנה המשותף הנמוך ביותר, אותו מכנה משותף אשר מתיר לעשירים להתעשר, לפוליטיקאים ללכלך ולאזרח  לפרוע חוק, להיות רעשני, מלכלך ומזהם, לבזבז מים אין מאיין, להשליך את הסיגריה מבעד לחלון המכונית תוך דיבור בסלולארי וזיגזוג מסוכן על הכביש. לעשות עבודות בנייה ואת הפסולת לזרוק לרשות הרבים ועוד היד נטויה.

 

אם כך על מה ולמה אנו מתפלאים כאשר לפרומיל קטן אין דבר לצפות בו בטלוויזיה למעט יומני חדשות (מופסקות תכופות ע"י פרסומות נלוזות)  שחורות לבקרים וערבים, להסיט את הזיפזופ בשלט לערוצי חו"ל בעלי יכולת טובה יותר  לספק את המוצר הנחוץ?

 

רק בנו האשמה, כל פעם כאשר קורה דבר מה אשר איננו נאבקים בו ובתופעה אשר הוא מייצג, אז זכות הדיבור שלנו נחסמת במו ידינו והרוב הוא המכריע את איכות החיים כאן ובעלי השררה והכוח צודקים בניצול הציני אשר הם עושים בחולשתנו.

 

בקרוב יום בחירות לרשויות וכבר נופל עלינו עול הבחירות לכנסת, זו תמיד הזדמנות לשפר אך כמובן יש ספק.

 

לשחרר את גלעד שליט ומיד!!!!!

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אמנם הצדק עמך
אוריה בר-מאיר 11.11.08 (11:47)
2.
לא עוד!
zvidoc 16.11.08 (13:17)
3.
לא עוד!
zvidoc 16.11.08 (13:19)