מס' צפיות - 399
דירוג ממוצע -
אזהרת המדינה העויינת
אם סוריה רוצה לצאת מהרשימה השחורה של מדינות טרוריסטיות היא חייבת לעשות צעדי בוני אמון כלומר: לגרש את חאלד משעל ומוסטפא אבו מרזוק משטחה ולהפסיק לקבל סיוע צבאי מאיראן.
מאת: רועי אורן 27/10/08 (22:39)

אמש תקפו כוחות אמריקנים את הכור הגרעיני שבנו עפ"י החשד הצפון קוריאנים בשביל הסורים. הכור הוקם באיזור דיר -אזור בכפר סוכרייה הנמצא כ25 ק"מ דרומית מזרחית מדמשק על מנת לחזק את יכולת ההרתעה הגרעינית של סוריה.

 

סוריה כידוע היא מדינה תומכת טרור אשר תומכת בחיזבאללה ומסתייעת באיראן (מדינת טרור נוספת). יש כאלו הטוענים שהנשיא בוש נותן מתנה גדולה למועמד הרפובליקאני ג'ון מק'יין לקראת הבחירות הצפויות בשבוע הבא בארה"ב וישנן כאלו הטוענים שישראל דחפה את ארצות-הברית למתקפה זו על מנת להפחית את האיום הגרעיני הנשקף מסוריה ואיראן. איזו סברה נכונה אם כך?

 

ישראל לא ידעה על כוונות התקיפה האמריקאניות, ולבוש לא אכפת מה יעלה בגורלו של מק'יין (למרות שהצביע בעבורו בשבוע שעבר) אם כן ניתן להניח שהאמריקאנים ניסו להעביר מסר צבאי לסוריה שכדאי לה מאוד לזנוח את דרך הטרור אם היא שואפת שיוסר הבידוד מעליה.

 

מסר דיפלומטי ניתן ע"י מזכירת המדינה האמריקאנית קונדוליזה רייס לעמיתה הסורי ואליד אל-מועלם במסדרונות בניין האו"ם בניו-יורק בעת העצרת שנערכה בסוף ספטמבר. מסר צבאי זה אמור להרתיע את הסורים מהשתייכות לציר הרשע ואמור לעודד אותה להצטרף לכוחות הקואליציה.

 

אך מאחר ונשיא סוריה בשאר אל-אסד לא הגיע להחלטה מושכלת באיזה צד של הכדור הוא רוצה להיות סוריה תמיד תחשב כמדינה עשירה במחצבים אך ענייה בתרבות ובהשכלה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר