מס' צפיות - 392
דירוג ממוצע -
בועז דקל על מעשים שהופכים פתאום למגפות
מאת: בועז דקל 23/10/08 (01:31)

כנראה שיש איזה מרכיב במין האנושי או אצל התקשורת, עדיין לא חקרתי את התופעה הזאת עד הסוף, אשר גורם לו להסחף כמגפה אחר מעשיהם של אחרים, ובמקרה הזה אני מדבר על מעשים נפשעים.

 

אומנם כפי שאתם מכירים אותי כבר, אני, בועז דקל, מתפרנס מהיי טק ולא מחשיב את עצמי מומחה לסוציולוגיה ובטח לא לפסיכולוגיה, אבל ישנה מגמה שקשה להתעלם ממנה. אני אסביר ואני אתחיל דווקא מדברים שקרו או קורים בחודשיים האחרונים, וזאת כדי לא להבלע בכל מיני מקרים מן העבר.

 

לפני כחודשיים נרצחה ילדה קטנה בשם רוז וגופתה הושלכה לירקון. לא ידוע אם היא נזרקה לירקון כשעוד היתה בחיים או לא, אבל הנושא עירב שני אלמנטים חשובים, רצח אכזרי של ילדה בידי בני משפחתה ומים. העיתונות כמובן הייתה מלאה בידיעות ובתיאורים של המקרה, כיוון שהוא באמת אחד המקרים המזעזעים שנראו עד אז. ואז מה קרה? שתי אמהות נוספות הטביעו את הילדים הקטנים שלהם, אחת בים והשנייה בגיגית. ואז התחילו כל מיני דיבורים על כך שהתקשרות בכך שהיא מתארת את המקרים האלה בפירוט ולאורך זמן, בעצם נותנת לגיטימציה למעשים דומים. אני לא חושב שדווקא התקשורת אשמה בדברים הללו ולדעתי המקרים הללו היו מתרחשים בכל מקרה, כי אנשים כאלה, שהם בטח לא שפויים לא צריכים לגיטימציה מאף אחד. אבל, אין ספק שיש כאן משהו שאולי שווה לחקור.

 

עכשיו אני אעבור למה שקרה כאן בחג, תאונות פגע וברח, מסתבר שהיו כאלה ולא מעט:

 

ושוב, אני רוצה להדגיש שאני, בועז דקל לא מומחה לא לתאונות ולא לסוציולוגיה ולא לפסיכולוגיה ולא לקרימינולוגיה, אבל קשה שלא להסתכל על הפרסומים הללו ולתהות, האם יש משהו בפרסומים של הנושאים והפשעים האלה שנותן לאנשים רעיונות והם מרגישים לגיטימציה לנהוג בצורה נפשעת? או, האם יתכן שהתקשורת נתליית בכל מיני מקרים שהם בהחלט נפשעים אבל טוחנת אותם כל כך שפתאום הם מקבלים מימדים של מגפה? מה קודם למה?

 

אותו הדבר לגבי רצח נשים במשפחה, ובחג הזה היו שני רציחות מן הסוג הזה, האחד באשדוד, כשמסתבר שלרוצח היה צו הרחקה אבל המשטרה "לא ידעה" (זה כבר לדעה אחרת) והשנייה בכפר בואדי ערה.

 

אין לי מסקנה ברורה מן המצב הזה, אבל לדעתי הוא ראוי למחשבה.

 

ולבסוף, בועז דקל שמח שהחגים הסתיימו ואפשר לחזור לשגרה, אז שגרה נעימה לכולם מ בועז דקל.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר