מס' צפיות - 577
דירוג ממוצע -
קנוניה יהודית עולמית
מאת: אברי שחם 16/10/08 (15:26)

לאחר מתקפת הטרור על ארצות הברית ב-11 בספטמבר 2001, נכנס העולם לעידן של טרוריזם חוצה גבולות, אבל בד בבד עם האירוע שזעזע את העולם כולו, אנו עדים גם למסע אנטי יהודי זדוני במיוחד, שמנסים להקנות לו אופי וממד גלובליים. ניתן לנסות להסביר את הגל האנטישמי הגואה באירופה בכך, כי אנשים בה רוצים להדוף את תחושת האשמה של הרוצחים, של משתפי הפעולה ושל אלה שהשתתפו בהילולת שוד רכושם של הקורבנות (בשעתו הגדיר ז`אן-פול סארטר את האנטישמי המאשים את היהודים בכל אסון, כאדם ירא - לא את היהודים, אלא את עצמו ואת הצורך להודות באחריותו), אבל עובדה מוזרה ועצובה היא, כי גם באמריקה הלטינית ובתוך באסיה ואפריקה, בהן היהודי הוא זן נדיר, קיימת אנטישמיות.

 

ישנה כאן דמוניזציה מוחלטת של היהודים וגם של מדינת ישראל. מחד מפיצים בלחישות וברמזים שמועות, כי המתקפה בארה"ב הייתה חלק מ"קנוניה יהודית עולמית" שמטרתה ערעור השלום הבינלאומי ומאידך מאשימים את `המוסד`, שידע מראש על העומד להתרחש והזהיר את העובדים היהודיים לא להגיע באותו יום לעבודה במרכז הסחר העולמי. 

 

בניסיונות אלה לנצל ולעורר שוב לחיים את הרוע הברברי של האנטישמיות, מעורבים גם אינטרסים הקשורים לנפט, לפוליטיקה ולכלכלה. התיאוריה אינה חדשה, היא קיימת כל הזמן ואך פושטת ולובשת צורות חדשות. אחד הניצנים המודרניים הראשונים שלה היה הפרסום האנטישמי המוכר בשם "הפרוטוקולים של זקני ציון".

 

פרסום זה חובר בידי אלמוני בשירות הבולשת של רוסיה הצארית ויצא לאור לראשונה ברוסיה ב-1905. הפרוטוקולים הם כביכול, דוחות מפגישות סודיות שקיימו בבאזל שבשווייץ מנהיגי היהדות בזמן התכנסות הקונגרס הציוני הראשון בשנת 1897,כדי לארגן קשר נגד תבל ומלואה. לפי `הפרוטוקולים`, הוחלט באותו כינוס על ייסודה של ממלכה יהודית עולמית שבראשה מלך יהודי ותוכננו דרכים לחבל בעמים, בממשלותיהם ובמוסדותיהם, להשחיתם עד שיתמוטטו - האין כאן דמיון מפתיע לקטסטרופה הכלכלית המתרחשת עתה בעולם? - ולשלוט במקומם. עד למלחמת העולם הראשונה לא היו ל`פרוטוקולים` מהלכים נרחבים, אולם לאחר המהפכה ברוסיה ותבוסתה של גרמניה, זכה כתב-הפלסתר לתפוצה גדולה.

 

הנה עומדת היהדות העולמית להשתלט על העולם באמצעות המרקסיזם (שהגה קרל מרקס היהודי) והקומוניזם!

הנרי פורד - כן, כן, יצרן הרכב ומייסד חברת פורד! - הפיץ למעלה ממיליון עותקים של הפרסום, בשבע עשרה שפות. הוא האמין בקיומה של הקנוניה היהודית העולמית והוציא לאור גם ספר אנטישמי בשם "היהודי הבינלאומי", הנמכר ברחבי העולם עד היום.

 

לפני מלחמת-העולם השנייה נערכו שני משפטים שעסקו בשאלת האותנטיות של `הפרוטוקולים`, האחד ב-1934 בפורט אליזבת שבדרום אפריקה והאחד בשנים 1934-1935 בברן שבשווייץ ובשניהם קבעו השופטים, כי `הפרוטוקולים` מזויפים. אף-על-פי-כן הם הודפסו גם אחרי המלחמה והשפיעו על שנאת היהודים, בעיקר בארצות המוסלמיות - בהן הם רב-מכר - אך גם במדינות רבות בדרום אמריקה וכן בספרד, באיטליה וביפן. הרעיונות שהעלו `הפרוטוקולים`, ממשיכים לשמש את תומכי הכחשת השואה ואת הערבים בתעמולתם נגד ישראל והציונות.

 

לתיאוריה הזאת קמו גם אידיאולוגים, אשר המפורסם שבהם היה יוליוס אבולה, הפילוסוף האיטלקי הפשיסטי ,שהשתמש במושג `המלחמה הנסתרת` (occult war) שטבעו ליאון דה פונציס ועמנואל מלינסקי. לדעתו, מנוהלת מלחמה זאת בצורה סמויה בידי הכוחות של החתרנות הגלובאלית, באמצעים ובנסיבות שההיסטוריוגרפיה מתעלמת מהם. "לכוחות אלה מתייחסים לעתים כ`כוחות הרשע`, או כ`כוחות האנטי-קריסטוס`. המטרה הראשונה של המלחמה הזאת היא, להרוס את העצמאות הפינאנסית של הארצות, כדי לחזק את ההגמוניה של ההון הבינלאומי האנונימי ושל אלה שיש להם שליטה עליו. המטרה השנייה היא, להטיל את ההמונים למצב של דלות וסבל חמור, כדי שיפלו כפרי בשל לידי התועמלנים, שיסיתום להרוס את כול מה שעדיין נותר מהארגונים והמוסדות המדיניים- הסוציאליים".

 

ווריאציה של תיאורית הקונספירציה היא ההאשמה, כי השואה כולה היא המצאה יהודית וציונית. הנה לכם המחשה מצוינת של כוחם השטני של היהודים, המסוגלים לבצע תרמית רחבת היקף וליצור "מיתוס של רצח עם", המקנה להם כוח פיננסי ופוליטי עצום ומאפשר להם להשתלט על מדינה במזרח התיכון ולגרש ממנה את בני העם הגרים בה אלפי שנים.

 

גרסה חדשה נוספת של תיאורית הקנוניה היהודית העולמית קשורה למשבר הכלכלי העולמי. ברשת האינטרנט ואף בלא מעט עיתונים מודפסים, מופצת פרשנות לפיה יהודי ארה"ב, ששלטו בשוק ההון, העומדים מאחורי התפשטות הגלובליזציה כבעלי חברות ענק ובנקים בינלאומיים, אשמים במפולת בכלכלה העולמית. יהודים נוכלים מצאו פטנטים איך להתעשר על חשבונם של פשוטי העם הלבנים והכושים התמימים. היהודים הגו את רעיון משכנתאות הזבל, הם שיווקום ואח"כ מכרו את האג"חים לגופים פיננסים מהוגנים שונים.

 

יתר על כן, מוסיפה השמועה שמן למדורה, מספר ימים לפני קריסת בית ההשקעות "ליהמן ברדרס" - שנוסד בידי יהודים - מילטו היהודים את רכושם, כ-500 מיליארד דולרים!, לשלושת הבנקים הגדולים בישראל. כאן באה לעזרת יוזמי חרושת השמועות חוק השבות הישראלי. הם מסבירים לקוראים, כי אזרחות ודרכון מוענקים אוטומטית לכל יהודי המגיע לארץ, בישראל הם יכולים בקלות לשנות את שמם ואז שלטונות המס בארה"ב יתקשו לאתרם. לראיה לכל התיאוריה, הם מצביעים על חוסנו של המשק הישראלי והתחזקותו של השקל. לא קשה להגיע לסיכום: היהודים הם היחידים שיוצאים מורווחים מהמשבר הכלכלי. (תוך קריאת הדברים, עלה במוחי ההרהור, כיצד מתיישבת ההאשמה, כי היהודים אשמים בכל, עם קריסתה המוחלטת כמעט של איסלנד, בה חיים יהודים בודדים בלבד, אבל כמובן, בשנאה עיוורת אין לחפש הגיון).

      

רגש שנאת היהודים המפעפע בליבם של אינטלקטואלים רבים הוא גם מקור ההתקפות על מדינת ישראל ולאו דווקא הדאגה לעם הפלסטיני. אין הסבר אחר להפיכתה של ישראל הקטנה לאויבו של המין האנושי. זה ההסבר היחידי שאני מסוגל להעלות לתמיהתי, כיצד משלימה קהילת הארצות המתורבתות עם העובדה שמנהיג איראן מכריז על "מחיקתה מהמפה" של מדינה אחרת החברה באו"ם. בשעתו אישר מוסד בינלאומי זה מלחמה נגד סדאם חוסיין, כדי להציל את כווית. נשאלת השאלה, מדוע ראויה יותר קיומה של כווית, מקיומה של מדינת ישראל? הסיבה כנראה, כי לכווית יש נפט והעולם זקוק לה. אותנו לעומת זאת, איש לא צריך, או לפחות ככה חושבים שונאינו.

 

בכל מקום בעולם, מצביעה דעת הקהל על ישראל כעל גורם פוטנציאלי היכול לגרום לפריצתה של מלחמת עולם שלישית. המנטרה היא: כל עוד קיים הסכסוך במזרח התיכון, ניצבת האנושות כולה על פי תהום. כש"הבעיה הפלסטינית" תיפתר, ייעלמו באורח פלא כל מעשי האיבה, הסכסוכים, השנאה למערב, הקנאות המוסלמית, שלום שמימי ישתרר בעולם כולו ויגורו יחדיו זאב וכבש.

 

זאת היא כמובן אשליה. אילולא היה קיים העם היהודי שההשנאה אליו מאחדת את כולם, בין אם הם ימנים, או שמאלנים, פונדמנטליסטים דתיים, או חילוניים, בין אם הם מתגוררים במערב, במזרח, או בעולם השלישי, אילולא היה קיים פחד מושרש זה מכוחם הסמוי של היהודים, אילולא הייתה קמה מדינת ישראל, שהאיבה כלפיה היא הדבק המחזיק את הליגה הערבית, היו צריכים להמציאם.

 

מסתבר, אם כן, כי בכל זאת צריכים אותנו! את מי ישנאו, אם לא נהיה קיימים?

 

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר