מס' צפיות - 432
דירוג ממוצע -
עבדים היינו ולנוגשים הפכנו
מאת: kalligula 12/10/08 (23:22)

אני לא יודע למה כל פעם זה מפתיע אותי מחדש, אולי כי עמוק בליבי אני רוצה להאמין בארץ שלנו ובעיקר ביושבים בה, כמילות ההימנון שלנו (לאלה בכל אופן שרואים בו ככזה)  "עוד לא אבדה תקוותנו".

 

מרבית עיתוני ישראל והעולם עסוקים בימים אלה, בנושא שמסעיר את העולם והוא הנושא הכלכלי, והמפולות בבורסות העולם, שגם אם אנחנו לא מושקעים בהן באופן ישיר, קריסתן פוגע בכל אחד ואחד מאיתנו, בעיקר לבעלי ביטוחי החיים וביטוחי המנהלים שלנו במקומות העבודה.

 

באחד ממוספי העיתון בחג, שעסק כל כולו בענין הכלכלי כאשר הוא נתן סקירות קצת יותר מקיפות על מדינות מסויימות ועל ישראל. אחת מכתבות אותו מוסף, עסקה בעובדים הזרים בישראל שזה לכשעצמו כאשר אנחנו מביטים בזה בעין ישראלית נטו, זה דבר מחמיא שהפכנו להיות מדינה שנוהרים אליה מהגרי עבודה, כמדינה מושכת הגירה כמו אירופה וארה"ב, אעלק מעצמה.

 

נושא העובדים הזרים בישראל, הוא נושא כאוב ועצוב, היחס לו הם זוכים ומסכת ההשפלות והביזוי הוא נושא לרשומה משל עצמה. הפעם לא אגע ביחס אליו זוכים אותם עובדים זרים, ובכל ההתנהלות בענינם. הפעם אגע בהתיחסות שלנו כחברה בכל הקשור לעובדים זרים, יחס של התנשאות,אדנות,ומעורר חלחלה.

 

באותה כתבה התפרסם סקר שנעשה בענין  העובדים הזרים, חברה תוצאות הסקר כ"כ מזעזעות עד שנאלצתי לעבור עליו שוב ושוב ע"מ להאמין למה שרואות עיניי. 19% ענו ש " עובד זר אינו זכאי לדמי מחלה " 25% ענו ש " עובד זר אינו זכאי לפיצויי פיטורים " 21% ענו ש "עובד זר אינו זכאי לביטוח בריאות " 19.5% ענו ש "עובד זר אינו זכאי לשכר מינימום " בואו נאמר שעד עכשיו תוצאות הסקר מבישות אבל ניתן לסבול אותן על אף הקושי לחיות איתן, מה שמפיל מהכסא זו השאלה הבאה.   79% ענו ש "עובד זר אינו זכאי ליום מנוחה בשבוע!!! " הייתם מאמינים מה חושבים כמעט 80% מנשאלי הסקר? האם שכחנו שהעבדות פסה מהעולם וקיימת רק במקומות חשוכים ואפלים על הגלובוס?

 

אנחנו, אותם אלה שהביאו לעולם את יום השבתון ויום השבת. האם שכחנו מה זה לחיות בתנאי עבדות? למה אנחנו קוראים את ההגדה של פסח מידי שנה? איזו זכות יש לנו לפנות לריבונו של עולם שימחל לנו על חטאנו בעצם ימים אלה כאשר אנחנו לא מסוגלים לגלות חמלה למצוקתו של אדם שלא רק שהוא נאלץ לעזוב את מולדתו ולהשאיר מאחור אישה, ילדים ומשפחה ולנדוד לארץ רחוקה וזרה ע"מ להביא מזון לשולחן בני משפחתו.

 

כאשר אני קורא דברים כאלה אני מתבייש בהיותי יהודי וישראלי ומתבייש במדינתי ומצידי שיקומו עלי כל אלה שיאמרו שאני יפה נפש, ויזעקו בקולי קולות ש"עניי עירך קודמים", מענין מה אותם זעקנים מכניסים לעגלת ארגון "לתת" ביציאתם מהקניות שהם עורכים לחג בעבור משפחתם, כי מצפוני שלי שקט בענין הזה. לקרוא לא להאמין ובעיקר להתבייש.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר