מס' צפיות - 684
דירוג ממוצע -
תגובה לכתבה "חבית אבק שריפה"
האירועים האחרונים בעיר עכו מעסיקים את הציבור וטוב כי כך, הדבר הפחות טוב הוא כי האירועים לא מפסיקים והשקט לא שב לאותה עיר אשר ייחודה דורש טיפול מיוחד, יום-יום שעה-שעה כמו גם בערים מעורבות אוכלוסיה אחרות.
מאת: zvidoc 12/10/08 (08:59)

הקורה בעכו אמנם נראה כ"פיצוץ" מצב בו גרות שתי אוכלוסיות אתניות שונות ודתות יריבות, אך לא- האירועים הם על בסיס עבריינות  ובריונות גרידא ובדרך בה הן קרו , היו יכולים לפרוץ בכל מועד אחר מאשר יום כיפור.

 

כניסת מכונית לתחום שכונה יהודית המקיימת יום חג ייחודי, זה בטח לא מעשה שפוי , אך רחוק מלהיות לאומני. התגובה ה"סוערת" לאותה מציצנות פושעת, לא פחות עבריינית . מתקיפה אלימה מצד זה או אחר אינה קשורה לדת אלא למופרעות של התושבים , חמומי המוח אשר המשטרה ופרנסי העיר לא יכלו להם ולא "צפו" את הבא עליהם.

 

הקורה בעכו אינו שונה בהרבה מאשר קורה בשכונות אחרות בארץ כאשר סקלו "יהודים" אדוקים שומרי כיפור , מכוניות אשר אצו דחוף לבית חולים עם אישה הכורעת ללדת או ילד פצוע מאופניים. אלא מה? החליטו לתת לאירועים אלו פחות פרסום.

 

באשר למגוריהם של ערבים בשכונות "יהודיות" אינו שונה ממשכנם של יהודים בוואדי ניסנאס או ביפו העתיקה, במדינה בה האזרחים אמורים להיות שווים , יש לקבל כל אזרח באשר הוא חפץ לדור או לבלות. שריפת דירות ובתים של אוכלוסיות מיעוט בשכונות רוב, אינה מוצדקת ומהווה אירוע עברייני חמור בלי כל קשר לאופי האירועים.

 

עכו תישאר עיר מעורבת כפי וחיפה ויפו הן כאלו ואין כל סיבה לטפל באירועים אלו על בסיס פוליטי או דתי אלא כעל פלילים לכל דבר ובכך לראות את הדרך לצינון הרוחות אשר עתה כבר מנוצלות ע"י בעלי עניין כמו האיסלם הקיצוני והיהדות הקיצונית, נתמכות שניהם ע"י חמומי מוח אשר ספק אם הם יודעים ערכי דת מה הם.

 

צורת הטיפול הנוכחית באלימות המתחוללת בעכו היא כל כך כושלת ומביאה על העיר עוד ועוד תגובות לאומניות , אם היו מבהירים מיד כי האירוע אינו לאומני אלא חוליגאני גרידא , היה האירוע כבר מאחורינו כאשר הנשמות הפועלות, הרעות, אשר הפיצו את הרוע , היו כבר תחת סורג ובריח בלי להבדיל במוצאם,  דתם  ומנהגם. בעת כתיבת מילים אלו , נראה כי ביטול פסטיבל עכו אינו נמנע וחבל , כי הפסטיבל הראה שוב ושוב כי לעיר אפשרויות נהדרות לחיים משותפים.

 

אדון קליגולה, מאמרך אכן מעניין והתגובה אליו באה בגלל אי הסכמת עם ההיבט העדתי והחלטות בית המשפט העליון. אין בתגובה זו כל מדבקה המשייכת אותך לכל צד פוליטי וחבל כי פתחת בכך את מאמרך, היה נחמד אם היית כותב בקצרה על עצמך בפרופיל שלך., המשך לכתוב . חג שמח.

 

להשיב את גלעד שליט ומיד!!!!

 

תמונה-tayarut.index.co.il/.../10082003155602עכו.jpg

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לאן הגענו
אנונימי 24.10.08 (19:13)
2.
Nike Shox ל"ת
nike shox 07.05.12 (09:20)
3.
Coach Outlet ל"ת
Coach Outlet 11.09.15 (17:01)