מס' צפיות - 693
דירוג ממוצע -
חבית אבק שריפה
מאת: kalligula 12/10/08 (00:12)

אני לא יודע אם זה בגלל שנכנסנו לחודש אוקטובר,או אולי שחרור קיטור הכרחי לחבית אבק השריפה שכולנו יושבים עליה, אבל הנה זה שוב קורה. כמו דה ז'ה וו לאוקטובר 2000, אירוע מקומי, שגולש לפרעות ומהומות בין שתי האוכלוסיות שגרות כאן, היהודית מחד, והמוסלמית מאידך.

 

לפני מספר חודשים כתבתי כאן רשומה, וביקרתי את החלטת בית המשפט העליון שקיבל עתירה של ערבי ישראלי שפנה לבג"צ, על כך שישוב יהודי מסרב לאפשר לו לקנות בית בתחום אותו ישוב, כמובן שההתקפות עליי לא איחרו לבוא, והואשמתי בגזענות, והשתייכות לימין קיצוני סהרורי, והשד יודע מה.

 

למי שמכיר אותי יודע שלא נבהלתי, על אף שבסטטיסטיקות אני רואה הרבה כניסות לרשומות שנוגעות לענין ערביי ישראל, מישהו עוקב אחריי? :-).

 

ועל מה כל המהומה? כרגיל ענין דתי שהוא טריגר למלחמות בכל העולם, ולא רק באזורנו שלו, כאשר מצרפים לזה תחושות קיפוח מחד ורגשות לאומיים מאידך הנה לכן מתכון בטוח לעימות שרק ילך ויתעצם ומי יודע מה יהיה בסופנו?

 

עכשיו אני חוזר לאותה החלטה אומללה של בית המשפט העליון, שבשם החופש והדמוקרטיה עלול להביא על כולנו חורבן וכלייה, האם חסרים לנו בעיות במדינה הזו שאנחנו צריכים לעודד חיים בקהילות מעורבות? האם מהומות אוקטובר 2000 לא הדליקו נורה אדומה ע"מ שנבין את עוצמתו של סיר הלחץ בו אנו חיים? החלטה אומללה ומטופשת, בעיקר בעידן זה שמרבית הדמוקרטיות הגדולות בעולם נוקטות בשיטות ומחוקקות חוקים נוקשים ועוברות למצב של דמוקרטיה מתגוננת למרות שהיא עלולה להפלות מיעוטים החיים בקירבה.

 

ביום כיפור בשנה שעברה דרס למוות ערבי ילדה יהודיה ביום כיפור, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו היו מתחלפות היוצרות, ביום הכיפורים כאשר ילדים משחקים בכביש, והכביש מלא באלפי רוכבי אופניים ברור שכל אדם שחי כאן ומכיר את ההוייה היהודית ביום כיפורים צריך להיזהר שבעתיים ולגלות סובלנות כלפי האחר ולהימנע מלנסוע בתוככי שכונות יהודיות, כפי שהציבור היהודי מכבד את חגי האיסלם.

 

בשנים האחרונות כאשר החברה האיסלמית הולכת והופכת להיות דתית יותר ורדיקלית יותר, גם בעולם וגם כאן אצלנו, בעיקר שהסכסוך הישראלי פלשתינאי עדין בעיצומו ומספק אין ספור לחיכוכים ואי הסכמות עלינו להפנים סוף סוף את עוצמת הסכנה הטמונה בחיינו כאן, ולהבין שכולנו ערבים ויהודים כאחד יושבים על חבית אבק שריפה שמספיק אדיוט אחד מכאן ומכאן שיביא לתבערה בכלל המזרח התיכון.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר