מס' צפיות - 405
דירוג ממוצע -
העימות הגדול חלק ב'
ההיסטוריה מוכחיה שכאשר מערכת הבחירות בארה"ב מתמקדת בנושאי בטחון המועמד הרפובלקאני זוכה (כך קרה בבחירות 2004 ) וכאשר מערכת הבחירות עוסקת בנושאי כלכלה וחברה אז המועמד הדמוקרטי מנצח (כך קרה בבחירות 1992 )
מאת: רועי אורן 11/10/08 (23:17)

ביום שלישי האחרון נערך העימות השני בין המועמד הרפובליקאני ג'ון מקיין, והמועמד הדמוקרטי ברק אובאמה. העימות נערך בעיר נשוויל בירת מדינת טנסי.

 

הפעם התנהל העימות בצורה שונה מאחר שאת השאלות כתבו הקהל האמריקני (בניגוד לעימותים קודמים בהם המנחה מציג את השאלות) מנחה העימות היה מגיש החדשות ברשת ABC הוותיק :טום ברוקאו.

 

בחלק הראשון של העימות הוצגו שאלות בנושאי מדיניות חוץ ובטחון בהם גבר אובמה על מקיין כאשר הסביר ברהיטות איך צריך לטפל במשברים בעיראק ,אפגניסטין ופקיסטן. אובאמה טוען שצריך לדבר עם משטרים עויינים כצעד מקדים, ורק אם מאמצים דיפלומטיים אינם נושאים פרי אז ללכת למבצע צבאי מקיף.

 

החלק השני שעסק במשבר הכלכלי החמיר את מצבו הפוליטי של מקיין אשר אף איבד שליטה במהלך הראיון והתפרץ על מנחה העימות דבר זה נבע מכך שהוא לא הצליח למצוא תשובות טובות לטיעונים המבריקים שהעלה אובאמה בנושא הכלכלה והרווחה האמריקאית.

 

הפער בין התפיסות של אובאמה ומקיין מתחדד כאשר מקיין הוא קפיטאליסט וניצי, ואילו אובאמה הוא סוציאליסט ויוני.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר