מס' צפיות - 408
דירוג ממוצע -
מי איחר אתמול לעבודה?
מאת: kalligula 06/10/08 (22:49)

סביר להניח שאם אתמול נסעת לעבודה, והזדקקת להשתמש בכביש מספר 2 (חיפה - ת"א) בטח איחרת לעבודה. למה בטח, בטוח איחרת או שמא יצאת מהבית בשעה 5 לפנות בוקר.

 

אתמול נערכה אליפות צה"ל למפקדים במכון ווינגייט, כ7000 קצינים הוזמנו לאליפות שהפעם בניגוד לשנים קודמות, כל היעדרות אי הופעה תגיע עד ללשכת הרמטכ"ל שיטפל אישית בכל הנעדרים או המשתמטים. (אוי לו למי שלא תהיה סיבה מוצדקת להיעדרות, הוא יאלץ למצוא תירוצים ולתת הסברים ליושב בראש הפירמידה רא"ל גבי אשכנזי בכבודו ובעצמו).

 

עד כאן שום דבר מיוחד או יוצא דופן. מה שלא מובן לי בכל הסיפור הזה, מדוע לכל הרוחות צריכים קציני צה"ל להגיע לאליפות הזו ברכבם הפרטי, ולמעשה לשתק את ציר התנועה המרכזי במדינה בשעת העומס הכבדה ביותר ביממה,  שגם כך עמוס לעייפה ללא אותה אליפות צה"ל. כביש מספר 2 היה סתום אתמול מהשעה 7 בבוקר עד השעה 13:00 בצהריים, כאשר ע"פ דיווחי התנועה נמסר שנסיעה מנתניה צפון עד וינגייט נמשכה כשעתיים, ובשלב מאוחר יותר, היתה הקלה, הנסיעה נמשכה רק כשעה!!! (זו נסיעה שלא אמורה לארוך יותר מ10 עד 15 דקות בכביש ללא עומס).

 

דווקא בימים אלה, כאשר כל העולם נמצא בסחרחרת כלכלית, על סף כאוס טוטלי כאשר מידי יום נמחקים טריליוני דולרים בבורסות העולם, כאשר גם בת"א הצבע האדום הוא המככב על המסכים, ומי יודע אם בכלל ישאר לנו משהו לפנסיה היות ומרבית כספנו מושקע בבורסה. בימים בהם מנסים להקים ממשלה ולבנות קואליציה, מה שמן הסתם יעלה לנו במיליוני שקלים (למרות השרירים שעושים בעבודה ובש"ס,כסף קונה הכל), והנה הנה נפרץ תקציב המדינה שכבר אושר ע"מ לממן את אותם הסכמים קואליציונים עתידיים, כאשר באותו תקציב קוצץ תקציב הבטחון במעט יחסית,  את מרבית הקיצוצים ספגו שאר משרדי הממשלה. לרשות יחידות צה"ל השונות עומדים מאות אוטובוסים חדשים, ומסתבר שגם מיותמים, אבל למה להשתמש בהם?

 

אתמול במהלך ההיזדחלות שלי לכיוון דרום, ראיתי את אותם רכבים שנוסעים לעבר ווינגייט, ואני נשבע לכם בהן צדק ב99% מהרכבים ישב קצין אחד בלבד!!!, כאשר דרומית לווינגייט נפתח מגרש חנייה על שטח עצום של קיבוץ יקום, שמן הסתם קיבל פיצוי לא מועט על השימוש בשטחיו והפיכתם למגרש חנייה ענק.

 

אם נחבר את כל ההוצאות הישירות והעקיפות למשק המדינה, כמות הדלק שנשפך הן ע"י הקצינים והן ע"י האזרחים שנאלצו לעמוד שעות בפקקים עצומים הן מצפון והן מדרום, כולל איבוד שעות עבודה בחודש שממילא מספר ימי העבודה בו מצומצם נגיע לסכום אסטרונומי שסתם נשפך. האירוע הזה מתקיים מידי שנה, וכל שנה המחדל והבזבוז הזה נמשכים מבלי לתת עליהם את הדעת, הגיע הזמן שהיושבים במטכ"ל יתחילו לחנך לחיסכון ושמירה על הקופה הציבורית ולא לנהוג בבזבזנות שכ"כ צורמת בפרט בימים אלה.

 

מי אמר שלא מבקרים את צה"ל בבית הזה?

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
שכך יהיה לי טוב
אוריה בר-מאיר 07.10.08 (23:47)
2.
חח הצבא המעפן שלנו
לירן 08.10.08 (21:14)