מס' צפיות - 536
דירוג ממוצע -
רועים כמה-עדר אחד
מאת: מיכל 06/10/08 (05:53)

ותסלחו לי כמה על הדימוי אבל זו התחושה ששוררת בימים אלו בערי ישראל אוטוטו לפני הבחירות לרשויות המקומיות, בכל עיר או מועצה אזורית השלטים עם המועמדים מתנוססים ברב הדר מכל מרפסת  וגדר, המחנות מחולקים ,יש את אלו שבשלטון כבר כמה שנים ואותם כולם מכירים  והם מספרים סיפורים על המעשים שעשו,מה שדרגו ואיזה עתיד ורוד עוד מצפה אם בהם תבחרו ויש את החדשים שראו כל השנים מחדלים, דברו עם אנשים, הפגינו ומחו ומצהירים על השינוי המתבקש שעוד יעשו רק...שימו את הפתק הנכון.

 

ברשויות מקומיות שבו יש ראש עיר שנים רבות יש מכנה משותף, המועמד אינו דומה למתחריו הוא כבר טעם את מנעמי הכיסא ורבים מצמידים לו את  שם התואר "שריף" וכמה שזה נכון, הבטחון העצמי, הפגנות הכח, הסיפורים שרצים מפה לאוזן על מעלליו על הזהירות שלא לומר בקול רם "אני בוחר במישהו אחר אבל אל תגלו", אנשים חוששים, חוששים מנקמה על איזה דו"ח שיקבלו על גדר שלא בנויה כהלכה,על פיטורים של קרוב משפחה או סירוב מאיזו ועדה למילגה או הנחה בארנונה.

 

כולם יודעים וזה נשמע נאיבי עד כדי גיחוך שאף אחד למעשה לא קם עם האצבע המאשימה אומר בקול את דבריו ואם יש אחד שכזה מוגשת נגדו תלונה במשטרה על "הוצאת דיבה" במהירות שלא תאמן.

 

יש ראש עיר שגם אומר מבלי להניד עפעף "אני מביא אמני צמרת לחג המתקרב,או זיקוקים במאות אלפי שקלים ואז התושבים רגועים ובי? בטח בוחרים.

 

ולמעשה מה חושבים התושבים שאינם מבינים בתקציבים ולא ואולי כל-כך רוצים לראות את המחדלים? ממשיכים להצביע לנוכחי,כי כבר התרגלו ולמי יש כח לחדשים ואפשר לשמוע גם "אני חבר של ראש העיר אנחנו ...ככה קרובים"-סיפורים!!! הוא לא רואה אף אחד ממטר,הם רק האמצעים "משתמשים וזורקים", הרי ביננו מה מביא אנשים מבוגרים להתרוצץ בלילות,לעבוד כמו חמורים,לריב עם שכנים לא הבטחה לאיזו טובה מראש העיר? את האידאולוגיה של המפלגה כבר מזמן שכחנו, אבדו הערכים,כולם הפכו ל"שחקנים"ומחייכים איפה שיש פלאש והבזקים ורייטינג מחפשים?

 

אולי הישועה תבוא מהדור הצעיר, אותם עוד אפשר להלהיב, הם מעיזים, לא סופרים אף אחד וחוצפנים כשצריך והם חכמים לא פחות מהמבוגרים שפעם דמו להם בלהט ובתקוה והכל  הטשטש עם השנים ונותרו רק הקומבינות וכביכול "העסקים".

ואני ממליצה להסיר את המחסומים לתת סיכוי לחדשים,לרענן את המשרדים והכי חשוב? לא לתת לרועה אחד להוביל עיר שלמה לשדות מרעה שיקריים.

הכותבת היא רואה,לומדת ורצה לספר לחברה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 8 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
צודקת מיכל אנחנו עדר וזה לא בסדר
מצחיק 06.10.08 (12:12)
2.
מה שנכון נכון
מייקי 06.10.08 (17:31)
3.
אחותי, סלח שבאתי חי נושם ואפילו בועט....
שלמה 07.10.08 (09:09)
4.
אתה דוגמא קלאסית לעדר... ל"ת
למייקי 07.10.08 (12:16)
5.
" מנעמי השילטון "
הגיגית 08.10.08 (12:19)
6.
לאן לבוא?
דן 08.10.08 (19:31)
7.
לחדר מבוגרים בצ'אט של וואלה
מייק 09.10.08 (11:52)
8.
תבינו, לא קל להיות ראש עיר בארץ שלנו ל"ת
יונק דבש 13.10.08 (08:53)