מס' צפיות - 454
דירוג ממוצע -
ראש השנה בלי גלעד
מאת: בועז דקל 29/09/08 (10:13)

אני רוצה להזכיר לכולם ששוב מגיע ראש השנה ועדיין גלעד שליט נמצא בשבי ולא נראית תקווה לשחרורו באופק. לפחות אנחנו אזרחי מדינת ישראל לא שומעים על שום התקדמות משמעותית בעניין שחרורו של גלעד. פרשיות באות והולכות, ראשי ממשלה באים והולכים וכולם עומדים מנגד.

 

כולם מדברים ומזכירים ועושים עצרת כאן ועצרת בלונדון ופרוייקט NRG והכל טוב ויפה, אבל אני רוצה לשאול את ממשלת ישראל (מי בכלל זאת ממשלת ישראל ברגע זה?) מה באמת נעשה כדי להחזיר את גלעד שליט הביתה? איפה הדברים עומדים, למה לא "משלמים את המחיר" כבר. כאילו שיש לזה מחיר.

 

יש מחיר לזה שיושב חייל בשבי האוייב והמדינה לא נוקפת אצבע לשחרורו? כי אם היא כן נוקפת אצבע אז האצבע הזאת היא קטנה מאוד וחסרת משמעות. כיצד יתכן שעבר כל כך הרבה זמן ולא התקדמנו מילימטר. אדון עופר דקל - שאינו קרוב משפחה שלי אני מדגיש שוב - מה קורה? מה מתקדם ומתי הילד הזה יחזור הביתה?

 

אתם שם בראש, איפה אתם? אה, עסוקים בכל מיני מלחמות יוקרה למיניהם, נכון, סליחה שאני מטריד אתכם בקטנות, כמו החזרת שבויים. אבל בכל זאת, אתם מבינים איזה מסר אתם שולחים לעם ישראל ולחיילים המשרתים בגבולות, ולחיילים בכלל? המסר הזה אומר ככה: לחיים שלכם יש מחיר, והוא יקר מידי מכדי נשלם אותו. אז במידה ואתם נופלים בשבי, או נחטפים, תקוו שהאויב לא יבקש מחיר גבוהה מידי, כי אם הוא כן אז תשכחו מזה, אנחנו לא משלמים. ואתם תשבו שם עד שיקרה משהו ואולי תשבו שם לעד. ואולי בכלל תלכו לאיבוד ולא תחזרו לעולם (כמו רון ארד למשל). אבל דעו לכם, אנחנו לא משלמים כל מחיר, ומעדיפים שאתם תשבו שם בשבי ושלא יגידו שיצאנו פריירים.

 

זאת, לעומת מה שידע כל חייל בצה"ל מאז קום המדינה, לא מפקירים חייל בשטח אוייב, והמדינה תעשה הכל כדי לשחרר שבויים. כי זה מה שנתן כוח לשבויים בכל מלחמות ישראל (עד עכשיו) להחזיק מעמד. הם ידעו שבסופו של דבר המדינה תעשה הכל והם יחזרו הביתה. לצערנו, גלעד שליט וכל יתר חיילי צה"ל יודעים שזה כבר לא עובד ככה. ושאם הם חס וחלילה יפלו בשבי, יש סיכוי גבוה מאוד שהם לעולם לא ישובו הביתה.

 

תחשבו על זה...

 

שנה טובה מ בועז דקל!

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר