מס' צפיות - 772
דירוג ממוצע -
אותה הגברת בשינוי אדרת
מאת: kalligula 22/09/08 (00:03)

היום סוף סוף ירד המסך על אהוד אולמרט, על אף שכאשר מדובר באיש הזה למדנו שאסור להספיד אותו מוקדם מידי, ועוד ניאלץ לסבול אותו כראש ממשלה לעוד מספר חודשים בממשלת מעבר.

 

בתקופה זו שהוא יאלץ לכפות עלינו הסכמים כאלה ואחרים ע"מ להשאיר לנו "מורשת", שאולי תגמד את מורשתו ממלחמת לבנון השנייה, ותכניס אותו לספרי ההיסטוריה באור חיובי יותר מאשר היום. לכן אם תרחיש זה אכן יקרה, זו עלולה להיות תקופה מסוכנת לנו ולמדינה כפי שקרה עם הסכם חברון שאותו יצר ועליו חתם שמעון פרס ונתניהו הוא זה שבצע את אותו הסכם ע" הבטחתו לבוחר שהוא יכבד כל הסכם של ממשלה נבחרת בישראל.

 

האם התסריט יחזור על עצמו? אולמרט וליבני ירקחו הסכם עם סוריה ונתניהו יהיה זה שיאלץ לבצעו? ימים יגידו. בינתיים יש לנו נבחרת חדשה בדמותה של ציפי ליבני כראש קדימה, ובעלת הסיכויים הגבוהים ביותר להקים ממשלה חדשה בישראל עד לשנת 2010. ציפי ליבני שהפכה להיות האתרוג החדש של התקשורת, נקיית הכפיים וזו שמתיימרת להביא לנו פוליטיקה נקייה וחדשה.

 

האומנם? ע"פ הפירסומים בימים האחרונים, נראה לכאורה שכל מערכת הבחירות האחרונות במפלגתה הן תרמית אחת גדולה, כאשר מסתבר שבעשרות קלפיות נספרו יותר פיתקיות הצבעה ממספר המצביעים, או שנספרו פחות פיתקיות ממספר המצביעים גם כאשר מחסירים את הקולות הפסולים. השאלה הגדולה שנשאלת היא איך קרה שאותה ציפי ליבני שהובילה בסקרים בין 10 ל20 אחוז לאורך כל הקמפיין היתה זו שנלחצה ביום הבחירות ודרשה להאריך את מועד סגירת הקלפיות, האם היא ידעה משהו שקשור בתרמית הסקרים שפימפמו בנו שבועות במהלך קמפיין הבחירות הפנימיות בקדימה? מה שגרם אולי למצביעים אופורטוניסטים לקפוץ על עגלת המנצח.

 

איך קרה שכל התקשורת הפכה את מופז לחוכא ואיטלולא כאשר הצהיר שהוא יזכה ב43.7 אחוז מהקולות, מה שלכאורה נראה אמנם כבדיחה אם פרסום תוצאות המדגם, והפך להיות כ"כ קרוב למה שקרה בפועל (זכה ל42%). לא אטען שהיתה כאן קונספירציה כי כנראה שלא, על אף שהתקשורת בישראל כבר מזמן הפכה להיות כלי שרת של מועמד מסויים שמקדם את האג`נדה שלה ומקדמת את ענינו  ופסקה מלהיות נייטראלית.

 

אז כל פעם צצה לה מפלגת מרכז חדשה, שמבטיחה הרים וגבעות ובסופו של יום מתברר לנו שזוהי אותה הגברת בשינוי אדרת, השחקנים המרכזים הם אותם שחקנים, העמדות משתנות ע"פ כיוון הרוח והתוצאה היא אותה תוצאה. הכנסת הנוכחית ששליש ממנה הם פנים חדשות, הליכוד והעבודה יצטמקו וקיבלנו מין מיקס כזה של עבודה וליכוד לייט (לא מפה ולא משם) אעלק קדימה שלקחה אותנו רק אחורה והביאה אותנו לאחד מרגעי השפל הגדולים ביותר שידעה המדינה מעודה. ואותה גברת שמתיירת להיות נקייה וצחה היא שותפה מלאה לכל אותו כשל ושפל שאליו הגענו. לצערי אין חדש תחת השמש.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר