מס' צפיות - 767
דירוג ממוצע -
אליק רון והמלחמה במתנחלים...
אליק רון יודע שצעירי המתנחלים, יותר מאשר הם בעיה לאומית, הם כוח לאומי. אליק רון יודע, שיותר מאשר המתנחלים מאיימים על המדינה, המדינה מאיימת עליהם. ויותר מאשר המתנחלים רוצים לקחת, הם רוצים לתת. אז מאין השנאה הזו לעזאזל...
מאת: נרי אבנרי 17/09/08 (02:59)

אחרי אירועי סאברה-ושתילה, האיש הכי שנוא במדינה היה אריק "שרון רוצח". לפני עקירת יישובי גוש-קטיף וצפון השומרון, האיש הכי יקר בישראל, היה אריאל האתרוג שרון. רק התחייב לעקור, וזכה לרהביליטציה מלאה. השנאה כמו ההערצה לשרון, אין לה ולא כלום עם מוסר, ערכים, ו/או הקפדה על כללי המשחק הדמוקרטי. להיפך...

 

כמעט אותו סיפור: ניצב בדימוס אליק רון. אחרי דיכוי המרד הערבי באוקטובר אלפיים, ההורים השכולים והח"כים הערבים כינו אותו "רוצח", והתקשורת מרחה אותו בזפת. הקשיחות הנכונה שלו כלפי הפורעים, הניעה את  ח"כ אביגדור ליברמן, הציע לו להיות מספר 2 ב"ישראל-ביתנו". רק זה עוד היה חסר לו- חיבור אידיאולוגי עם האיש שמזהיר מטהרן. העיקה עליו "פרשת לטבייה".

 

למי ששכח: אחרי אירועי אוקטובר, ובלי שום קשר- נגד אליק רון הוגש כתב אישום (בכפוף לשימוע) בגין רכישת תואר אקדמאי פיקטיבי משלוחה של אוניברסיטת לטביה. שבירה חזקה שמאלה, ובשימוע השני (הראשון לא חילץ אותו), יצא אליק רון מהפרשה בשן ועין. אחרים שהואשמו באותה פרשה, אברהם אבן-חן וח"כ יאיר פרץ, הורשעו! אני יודע שאסור לחשוד בכשרים, אבל בעיניי, הפרקליטה שחילצה אותו עדנה ארבל, רחוקה מלהיות כשרה...

 

היום אליק רון משמיע בפומבי "זמירות נכונות". אף מילה נגד ערבים, והרבה מילים נגד מתנחלים. בתוכנית "ערב-חדש" (14.9.08), בדיון בנושא "פרשת יצהר" אמר יוסי ביילין: "המתנחלים לוקחים את החוק לידיים. כמו שהמשטרה לא מצליחה לטפל בפשע המאורגן של האברג'לים, היא לא מצליחה לטפל בפשע המאורגן של המתנחלים". החרה החזיק אחריו אליק רון: "טעה ביילין כשאמר על המתנחלים שהם לקחו את החוק לידיים. שם (ביו"ש) אין חוק! מתפתחת שם מחתרת!- מדינת אין חוק"!

 

פרשת יצהר למי שלא עקב, התחילה מכניסתו של מחבל פלשתיני לאחד הבתים ביישוב, כשהמשימה שלקח על עצמו הייתה הצתת הבית על תכולתו ויושביו. למרבה המזל, המשפחה באותה עת לא הייתה בבית שנשרף כליל. לפתע ניתקל המחבל בילד בן 9. בלי להניד עפעף, הוא דקר אותו חמש פעמים, ואח"כ השליך אותו ממרפסת הקומה השנייה. חבורת צעירים מהישוב נכנסה לכפר השכן, לסגור חשבון...

 

אפשר לשאול הרבה שאלות. השאלה הראשית היא, איפה היו כוחות הביטחון. השמאלנים שואלים את השאלה הזאת, כהתרסה לאי מניעת צעירי יצהר מהתפרעות בכפר הסמוך. המתנחלים שואלים, איך לא מנעו כוחות הביטחון את חדירתו של המחבל הפלשתיני.

 

הצעירים היהודים העבירו מסר: ניסיון לרצוח יהודים, בין אם יצליח ובין אם ייכשל-  יזכה בתגובה "הולמת". אפשר להתווכח על הדרך (אני נגד, נגד, פגיעה באנשים שלא חטאו!!), אבל מה ששמענו מהשמאל, הסגיר (ולא בפעם הראשונה) שנאה עזה לאחיהם המתנחלים. מבחינתם, אין ולא יכול להיות עימות שבו המתנחלים יהיו צד, והם לא אשמים אוטומטית. תמיד! גם כשהם ישנים.

 

אליק רון יודע שצעירי המתנחלים, יותר מאשר הם בעיה לאומית, הם כוח לאומי. אליק רון יודע- שיותר מאשר המתנחלים מאיימים על המדינה, המדינה מאיימת עליהם. אף אחד לא נהנה לשמוע שפוליטיקאים מושחתים "זוממים" לעקור אותו מהבית. אליק רון יודע שיותר מאשר המתנחלים רוצים לקחת, הם רוצים לתת.

 

כמי שפיקד על המחוז הצפוני של המשטרה, וכמי שלקח חלק מרכזי בדיכוי המרד הערבי באוקטובר אלפיים ("איטבאח אל-יהוד"), ברור לו, שהבעיה האמיתית של המדינה היא (חלק מ- ) ערביי ישראל. ואם ממש לדייק אז, איבוד כושר ההרתעה של כוחות הביטחון (צה"ל והמשטרה), מול פושעים ו/או פורעים ערבים, משני הסוגים: פליליים ולאומניים.

אילו דאג למדינה באמת, היה חייב להתריע ולהזהיר מפניהם...

 

(המאמר הבא יהיה מאמר המשך: ערביי ישראל כפצצה מתקתקת...)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר