מס' צפיות - 363
דירוג ממוצע -
בלדר האשליות מכה שוב
רון פונדק יודע שהוא אילן גמדי, ולכן הוא מנסה להיתלות באילן גבוה. שורות אלה נכתבות כתגובה למאמר שבו הוא עושה שימוש ציני ביצחק רבין. בניגוד למה שהוא כותב, הסכם אוסלו, לא כלל פינוי התנחלויות. רבין מעולם לא השתמש בצמד המילים "מדינה פלשתינית", ואמר לא פעם: "ירושלים איננה נושא למו"מ".
מאת: נרי אבנרי 15/09/08 (14:40)

שאלה: מה היה קורה עם "סוכני אוסלו" אילו במדינת ישראל היה אסור לאנשי ציבור לשקר, או הייתה תרבות של לקיחת אחריות על כישלונות?

 

מזה כ-15 שנה ברציפות, ד"ר רון פונדק מוגדר בתקשורת "אחד מאדריכלי אוסלו". אחרי קריסת ההסכם, והתרחקות השלום אל מעבר להרי החושך, התקשורת הייתה צריכה להגדיר אותו ואת כל סוכני השלום, כ"אדריכלי השוקת השבורה". בכל מדינה מתוקנת, אנשים כמו פונדק, לא היו מהינים להראות את חוטמם בציבור.

 

במקום שיצטנף בפינתו, הוא לא מתבייש להגדיר את הסכם אוסלו "הישג היסטורי חסר תקדים". אין לו שום בעיה להתבזות בהישג שכולו כישלון, שהרי הוא מתפרנס כבלדר אשליות. כל עובדה שמפריעה "לפרנסה", זוכה להתעלמות כללית. למשל, מעולם לא שמענו אותו מגיב לעקשנות של אבו-מאזן (להלן המתון), על "זכות-השיבה". או למשל, לא שמענו ממנו התייחסות להפיכת עזה לאחר הגירוש לחמאסטן- בדיוק כפי שהעריכו "אנשי האתמול". ויש עוד...

 

הסכם אוסלו קרס מול עינינו בקמפ-דייוויד (יולי אלפיים), ויש לו לרון פונדק את החוצפה לשבת מול המקלדת, ולהפיץ את הזיותיו, כאילו לא קרה כלום. תחת הכותרת: "הסכם אוסלו: עדיין אין בלתו" כותב פונדק: "15 שנים לאחר תחילת המהלך, הסכם אוסלו היה והינו, הישג היסטורי חסר תקדים" (ynet / 14.9.08).

 

פונדק יודע שהוא אילן גמדי, ולכן הוא מנסה להיתלות באילן גבוה. הוא משוכנע שאם יזכיר במאמרו את יצחק רבין, המסרים שלו ייקלטו ביתר קלות. "הנאום של רבין (על מדשאת הבית הלבן) היה יוצא דופן בעוצמתו", מתפעל פונדק. והוא מצטט: "אנו נותנים היום סיכוי לשלום, ואומרים לכם: די!- בואו נתפלל שיבוא היום בו ניפרד מהנשק". אלמלא נרצח, נאנח פונדק, רבין היה עושה כל מה שהשלום דורש: "פירוק התנחלויות, חלוקת ירושלים, והקמת מדינה פלשתינית עצמאית".

 

שורות אלה נכתבות בעיקר בגלל השימוש הציני ביצחק רבין. ולפני שאני ממשיך ציטוט מפי יוסי שריד בהקשר של הסכם אוסלו וההתנחלויות. בראיון שנתן לשרי מקובר (מעריב / 21.6.02), השיב שריד לשאלה: "האם בעניין אוסלו לא טעיתם"? תשובה: "שום הסכם הוא לא מושלם, אבל לא היו טעויות גסות. הטעות היחידה היא שאוסלו לא כלל פינוי התנחלויות. להגיע להסכם ולהשאיר את כל ההתנחלויות על מכונן, ועוד לאפשר הרחבתן, ועיבוין, וריבוין- זו טעות גסה". סוף ציטוט.

 

במילים פשוטות, ישראל לא התחייבה לפרק התנחלויות (ופירקה!). באותו הסכם, הפלשתינים התחייבו לפרק את ארגוני הטרור- ולא פירוקו! ולגבי ירושלים: משקר פונדק כשהוא מפיץ ידיעה לפיה רבין היה מחלק את ירושלים. בדיוק ההיפך. רבין אמר לא פעם: "ירושלים איננה נושא למו"מ. ואם הפלשתינים יתעקשו להעלות את הנושא- נקום מהשולחן"!  כולנו זוכרים שב-96, השמאל הגדיר כ"עלילת דם" את הקמפיין "פרס יחלק את ירושלים". אפילו יוסי ביילין ויוסי שריד התנגדו לחלוקת ירושלים. אלא שקרה להם מה שהפלשתינים העריכו שיקרה: תכה בהם, והם יתקפלו!

 

ואחרון, מדינה פלשתינית. רבין מעולם לא השתמש בצמד המילים "מדינה פלשתינית". תמיד הדגיש "ישות פלשתינאית שהיא פחות ממדינה". חמש מילים. להבא, כאשר בלדר האשליות רון פונדק ינסה להפיץ את הזיותיו, שיניח לרבין על משכבו...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר