מס' צפיות - 651
דירוג ממוצע -
האם אנו חיים על פלנטה אחרת??
מאת: zvidoc 12/09/08 (19:18)

ב-6 לספטמבר התחולל אסון מאוד כבד בעיר קהיר, כן במדינת מצריים, זו השוכנת לצידנו מדרוםואפילו אם יש מתנגדים לכך , אנו ביחסי שלום עם מדינה זו. בשכונת עוני מהנחותות ביותר נהרגו עשרות אם לא מאות בני אדם המפולת סלעים ורבים אחרים עדיין בגדר נעלמים.

 

אין יום בו אני מדליק את ערוצי החדשות מאירופה ולא תינתן תמונת מצב מהקורה  במפולת בקהיר. לעומת זאת בארץ או  ופספסתי את החדשות או פשוט לא מדברים על כך. מחיפוש ברשת העליתי כי נענע ציינו את הנושא אך לא יותר. איפה ההצעות הנדיבות של ממשלתנו לעזור בפינוי הריסות וחילוץ לכודים? היכן נציגי מהדורות החדשות אצלנו על מנת לעדכן אותנו בנושא? אולי פשוט כמה "מסרים" פחות זה לא נורא?

 

אנו באמצע שנת בצורת, ברדיו חוזרים מספר פעמים ביום על ההוראות וההמלצות לחיסכון במים, וואלה יופי, כל אחד עשה את המוטל עליו ובסטה זהו, הכנרת יכולה להמשיך לרדת , מימיה יוסי חנקות ושפכים ואצות רעילות יאיצו את התפתחותם בה. מה זה משנה? מה זה משנה אם אחרי הבצורת אשר חוו באירופה בשנת 2003 ואלו אשר באו אחריה , חקקו שם חוקים דרקוניים בהם : אחרי עצירת גשמים , בקיץ או בחורף , של יותר משלשה שבועות, נכנסת אוטומטית תקנה האוסרת איסור מוחלט על השקיית גינות ורחיצת מכוניות וכל הנתפס עובר על התקנה ייקנס ב1000 יורו-!! כי שם אין נותנים לפני המים על האגמים לרדת מעבר לחוקי הטבע, פשוט אין ועד כמה וניראה לנו כי מים זורמים באירופה בשפע, טועה. כאשר יש עצירת גשמים , מיד רואים את הנחלים מתייבשים ואת מפלס הנהרות יורד וזה בלי שאיבת יתר. תאמרו : אז מדוע באירופה לא אוגרים מים? אוגרים תמיד אך לא מספיק ועתה עובדים על פרויקטים דחופים לאגירה , אך החוק לגבי ימי יובש לא ישונה בגין אגירה נוספת . להם זה ברור.

 

ואנו , אנו חיים על פלנטה אחרת, אם משהו מהחוץ כבר מעניין אותנו זה בגלל ויש לנו אינטרס ישיר וכדאיניקיות מוגזמת. הידעתם כי שנת שמיטה היא לא המצאה בלעדית לישראל? בכל מדינות אירופה יש חוק שמיטה, החוק הוא חילוני לחלוטין וחובה לבצעו- כיצד?: מחלקים את הקרקע  לשבעה חלקים וכל שנה מפסיקים לעבד שביעית- "שמיטה לשמה" - ובשנה בה אותה חלקה לא מעובדת חייבים להזין אותה ואסור לה להפוך לטרשית. החקלאים שם נאבקים זה שנים להסרת החוק העתיק הזה כי מפסידים הם ממון , אך החוק קיים ומתקיים. ואצלנו, מישהו המציא מעין שמיטה אחרת, שמיטה בה כותבים לנו על החומוס "יבול נוכרים" איזו המצאה בדרך להשתעבדות מחדש לגויים. בקרוב נקבל גם כל שבע שנים " צבא- נוכרים". ואם הנוכרים לא ירצו למכור לנו חומוס או כל גידול שדה אחר ? מה אז.?...

 

להחזיר את גלעד שליט מיד!

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לא צריך להתרגש..
לירן 13.09.08 (19:53)
2.
אתה צודק הקטל על הכבישים מוכיח זאת
zvidoc 13.09.08 (21:17)
3.
לא מובן
efox 17.09.08 (03:15)