מס' צפיות - 404
דירוג ממוצע -
"אנרגיה ירוקה", "משכנתא ירוקה" ו"אשראי ירוק"
החזון הירוק קרוב מתמיד...
מאת: פאר ויסנר 12/09/08 (01:40)

 "לאחר שערכתי בדיקות עם חברות האנרגיה הסולארית, הבנקים הגדולים (לאומי והפועלים), אין לי ספק שהחזון עשוי להפוך למציאות תוך 5 שנים. אני קורא לכל החברות הסולאריות והבנקים בישראל, "להרים את הכפפה" וליצור נוסחאות ל"משכנתאות ירוקות" ו"אשראי ירוק", כדי להקל על הציבור את רכישת הפאנלים הסולאריים ואת המעבר לאנרגיה נקיה וירוקה שהיא "צו השעה". עלינו להפסיק את ההתמכרות לנפט ולעבור לשימוש באנרגיות חלופיות, כדי למנוע את הנזקים הבריאותיים והסביבתיים הנגרמים מהשימוש בדלקים ושריפתם. בכך גם נסייע במאבק למניעת הקמתה של תחנת כח פחמית מזהמת נוספת, המאיימת על בריאות תושבי אשקלון והסביבה". 

 

 בחזוני תושבי העיר תל-אביב-יפו לא יצטרכו להשקיע כסף בקניית הפאנלים הסולאריים, זאת, בעקבות התקנות החדשות של רשות החשמל שפורסמו לאחרונה, שמטרתן לעודד ייצור חשמל נקי באמצעות מערכות סולאריות, פוטו-וולטאיות. על פי התקנות החדשות, יכול כל בעל גג פרטי או מסחרי לייצר חשמל ירוק, למכור אותו לחברת החשמל ולקבל תעריף גבוה במיוחד -  2.01 לקוט"ש, פי 4 לערך מתעריף הצריכה. עם פרסום התקנות החדשות, פניתי למהנדס עיריית ת"א-יפו בדרישה לפרסם לציבור באתר האינטרנט העירוני, את הנוהל לקבלת האישורים להתקנת מערכות סולאריות ליצירת חשמל על גגות העיר.

 

צריך לזכור שההשקעה הכספית הראשונית ברכישת מערכות סולאריות ליצור חשמל מאנרגיית השמש היא לתקופה של 6-7 שנים, כאשר לאחר מכן הצרכן גם מקבל חשמל בחינם וגם תורם תרומה משמעותית לחיסכון באנרגיה.

 

 חב' "לאומי קארד" כבר שיתפה עמנו פעולה במאבק להגנה על הסביבה, והיא משיקה כרטיס אשראיmulti   פלטינה מתגלגל לכל לקוחות חברת האנרגיה החלופית "סולארפאוור", המציעה מערכות סולאריות ליצור חשמל בבתים פרטיים ובתי עסק. הכרטיס מציע מסגרת אשראי חוץ בנקאית, בגובה של 80% מסכום הרכישה.

 

אנרגית השמש, נחשבת למקור האנרגיה החלופי הטוב ביותר ועלינו לנצל את אנרגית השמש המצויה באזורנו בשפע , כדי לייצר חשמל נקי ולהגן על הסביבה, למעננו ולמען הדורות הבאים.

 

סיוע לציבור באמצעות משכנתאות ירוקות ו/או אשראי ירוק יהווה צעד משמעותי נוסף לקראת יישום התקנת מערכות סולאריות רבות על גגות הבתים בישראל. עלינו לנפץ את הגבולות המוניציפליים למען הבריאות, ואיכות החיים והסביבה של כלל תושבי מדינת ישראל".

 

פאר ויסנר

הכותב הוא סגן ראש עיריית תל-אביב-יפו ויו"ר סיעת הירוקים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
טוב כי אדם מה"מערכת" הציבורית מצטרף
zvidoc 12.09.08 (18:25)