מס' צפיות - 420
דירוג ממוצע -
משטרת הכאילו
משטרת ישראל? בדיחה. במקום בו הכל מלא חרא תמיד המטרה תהיה להיפטר מהטובים ולהישאר עם החרא.
מאת: מיכה אקדמן 05/09/08 (21:21)

משטרת ישראל מכנה את עצמה, בשם זה למרות שכולנו מכנים אותה בשם משטרה. למעשה מדובר בחבורה של לובשי מדים וכובעים שמטרתם להגן עלינו, על שומרי החוק במדינה. המשטרה היא ארגון השייך למדינה וכפוף לרשות המבצעת והיא זקוקה לכוח אדם איכותי שידע להתמודד עם כל הסוגים השונים של פורצי החוק: רוצחים, סוחרי סמים, אנסים, שודדים, מחבלים, אנשי פשע תעבורתי, אנשי פשע כלכלי ועוד ועוד.

 

בנוסף להיותה הגוף המופקד על הגשת דוחות העבירות על החוק, היא גם אחראית על יצירת תחושת הביטחון - תחושה שאמורה להביא לכך שכל ילד יוכל לבלות בקניון ללא חשש, שיאפשר לכל מבוקש לחוש שאין סכנה לחיו ועוד. תחושת הביטחון הנבנות ברוב משטרות העולם מבוססים על מערך מודיעין איכותי ויחידה בעלת סמכות ביצועית שמטרותיהן אינן לחקור את הפשעים שנעשו, אלא לתקן את הביטחון הקלוקל הקיים. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בכך שבמקום שבו מבוצעים פשעים רבים נוכל לראות כוחות משטרה רבים. מן הצד השני - אם אפילו אלו לא יכולים למנוע רצח פשוט בחוף ים ושהרוצח בורח (ומסתובב עכשיו חופשי השם יודע איפה), קשה לי לבקש מהמשטרה לנסות ולהעמיס על עצמה את התפקיד הזה.

 

ומדוע המשטרה כזאת בכלל? היא מקבלת בעקרון מספיק תקציבים כדי לפתור את הבעיות, יש בידיה את כל האמצעים הכי משוכללים והכי חכמים ואפילו היא מוכנה להיכנס לעומק הירקון כדי לאתר ספק שקר ספק אמת של איזה אחד פסיכופט שטוען שרצח את נכדתו, נעל אותה במזוודה וזרק אותה, לפני מאה ימים, לעומק המים העכורים...

 

...המים העכורים. שם בדיוק מצויה המשטרה. משטרה שלא יכולה לא להעניק ביטחון ולא יכולה לחקור בצורה איכותית עבירות על החוק, מאבדת מההרתעה שלה. לא פלא שאף ארגון פשע גדול לא מפחד ממנה. לא פלא שאנשים מהמיטב של עם ישראל בתוך הארגון הזה מוכנים להקריב את חייהם למען ירו וייראו וזורקים רימונים על בתי עבריינים שהארגון עצמו לא רוצה להתקרב אליהם כי הם מטילים עליו מורא עצום. לארגון הזה חובה להחזיר את היכולות האיכותיות שלו ולא להמשיך להרוס ולהחליד.

 

במהלך האחרון של דיכטר את כהן לפטר את ניצב אורי בר לב, מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל שהצליח למגר את תופעת הפשיעה בדרום הארץ באופן שמעולם לא עשה אף מפקד מחוז לפניו בשום מקום אחר בארץ, הצמד חמד החליטו סופית להרוס את משטרת ישראל. כנראה שבמקום בו הכל מלא חרא תמיד המטרה תהיה להיפטר מהטובים ולהישאר עם החרא. אני כולי תקווה שאם יבוא ראש ממשלה חדש אולי בר לב, אחד היחידים שכן עושה את עבודתו מתוך כנות ויושר יוכל להיות השר הממונה על המשטרה. בנתיים ממשיכים לזרום המים בירקון, כך אולי גם רוז, אבל יותר מכל עתידה של אחד מהארגונים החיוניים ביותר במדינת ישראל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר