מס' צפיות - 420
דירוג ממוצע -
נפתחה שנת הלימודים, נשארו אותם חוליים
מאת: kalligula 01/09/08 (23:23)

אתמול נפתחה שנת הלימודים, וראו איזה פלא הפעם לשם שינוי שנת הלימודים נפתחה כסידרה ללא שביתות וללא איומים. בישראל 2008 זה לא דבר של מה בכך, תודו. כרגיל זכינו לראות את מצעד שרי ממשלת ישראל שמבקרים בבתי הספר, ומפזרים הבטחות וחיוכים כאילו שמערכת החינוך שלנו היא משהו להתגאות עליו, ביחס לעולם וע"פ תוצאותיהם של תלמידי ישראל בבחינות שנערכו להם. לא שאני חושב שהם אשמים, אלא המערכת שנכשלת ומכשילה.

 

הגדיל לעשות ראש הממשלה אולמרט שתיאר מערכת לתפארת, טוב זה שהוא מנותק ממה שקורה סביבו אנחנו כהא יודעים מזמן, למזלנו יש אור בקצה המנהרה ואוטוטו הוא מפנה את מקומו, לא שהמועמדים שאמורים להחליף אותו הם משהו לספר עליו בבית.

 

אבל גולת הכותרת היום היא לא פתיחתה של שנת הלימודים, ולא התגאותה של ממשלת ישראל במערכת החינוך. היום התברר לנו שוב ושוב שכאשר מדובר במערכת החינוך בישראל כל השדים הגזעניים יוצאים מהבקבוק. גם היום ילדים אתיופים לא יכלו להכנס לשערי בית הספר רק בגלל צבע עורם, ולא ישנו כל הסיבות והתירוצים שמנסים למרוח אותנו למה לא, כאשר חלילה יהיו יותר מידי ילדים אתיופים בבית ספר אחד ולכן צריך לפזר אותם בין כלל בתי הספר ע"מ שחלילה לא יבלטו מידי, ולא משנה אם בתי הספר מרוחקים עשרות ק"מ מביתם. מענין אם דבר כזה היה יכול לקרות לילד שגוון עורו בהיר יותר?

 

גם היום ילדים התבקשו לעבור בחינות כניסה לבית הספר, שחלילה לא יורידו את ממוצע הציונים של כלל בית הספר ו"יפגעו" בשמו הטוב, ואולי חלילה ירחיקו תלמידים מבית הספר או יפגעו בשמו הטוב ובחתירתו למצויינות, כי במערכת החינוך יש שווים ושווים יותר. גם היום ילדים עם בעיות תפקודיות נאלצו להשאר מחוץ לגדרות בית הספר, כי בבתי הספר רוצים רק ילדים "בריאים", כי סובלנות היא מילה גסה ולמה לנו בכלל להכניס "ראש בריא למיטה חולה".

 

כאשר בוחנים את מערכת החינוך בישראל על שלל חולייה, מגלים שזו אחת המערכות הגזעניות והכי פחות סובלניות לשונה ולאחר , ואחרי כן מתפלאים שאותם יסודות שילדי ישראל קיבלו במהלך ילדותם ממשיכה ללוות אותם גם בחייהם הבוגרים.  הלוא זה לא מה שהם למדו בבית הספר? לא משנה כמה כתבות וכמה סיפורים כאלה מתפרסמים מידי שנה ומעוררים זעקה תקשורתית ליום יומיים, בפתיחתה של שנת הלימודים אנחנו למדים עד כמה דבר לא השתנה ודבר לא נלמד. בושה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר