מס' צפיות - 448
דירוג ממוצע -
העימות המיותר בצמרת המשטרה
כאשר המשטרה אינה מתפקדת ומגינה על הציבור מפני עבריינים, רוצחים, אנסים וכ"ו. אין לה את הפריבילגיה לוותר על ניצב מצטיין בגלל גחמות אישיות של מפכ"ל המשטרה.
מאת: רועי אורן 01/09/08 (21:30)

בימים האחרונים אנו עדים לעימות חריף בין מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן למפקד המחוזי הדרומי ניצב אורי בר-לב. בעקבות עימות זה לא שובץ ניצב בר-לב בסבב המינויים הנוכחיים לשום תפקיד והפשרה שהוצעה לו הייתה שייצא ללימודים ואז בקיץ 2011 יתמודד על תפקיד מפכ"ל המשטרה.

 

בר-לב דחה הצעה זו בשתי טענות מרכזיות

 

1: יציאה ללימודים תעלה למשלם המיסים רבע מיליון דולר ואין למדינה מחד ולמשטרה מאידך תקציב כזה.

2: לניצב בר-לב יש שני תארים והוא סבור שאין לו צורך בתואר נוסף.

 

עמדה זו הובעה ע"י הניצב בפגישתו הראשונה עם השר אבי דיכטר שנסה לגשר ולפשר בין המפכ"ל לניצב ואף אמר בחדשות ערוץ2 שהוא לא אישר את הדחתו של בר-לב מהמשטרה.

 

אתמול בפגישתם השנייה השר שינה את דעתו והחליט לתמוך בעמדת המפכ"ל וניסה לכפות בצורה מכוערת על הניצב לקבל את ההצעה לצאת ללימודים או לחילופין לפרוש מהמשטרה.

 

הניצב סירב להצעת הפשרה ובתגובה הוחלט להדיחו מהמשטרה מבלי להתייחס לעבודתו המקצועית ולצמצום הפשיעה בדרום (שזהו המחוז שעליו מופקד ניצב בר-לב).

 

השר דיכטר מוכיח לנו האזרחים בהחלטותיו השגויות שמה שטוב לארגון כמו השב"כ לא נכון לארגון כמו המשטרה ,ולצערי אזרחי המדינה משלמים את מחיר הכשלונות והחיכוכים במטה הארסי.

 

(בתמונה: ניצב דודי כהן, צילום: בית השלום, ויקיפדיה העברית)

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר