מס' צפיות - 454
דירוג ממוצע -
טרגדיה לעם הגיאורגי
מאת: בועז דקל 13/08/08 (02:09)

למרות שכבר כתבתי את דעתי על נשיא גיאורגיה והטעות הפאטלית שהוא עשה כשלא העריך נכונה את המצב ויצא בהתרסה כנגד רוסיה הגדולה. אז נכון סיפור דוד וגולית תמיד מרגש, ואולי הוא חשב שהוא דוד יכול על גולית הרוסיה הגדולה, אבל לצערו הוא התבדה ומסתבר שמה שעובד באגדות לא תמיד עובד במציאות.

 

זאת טרגדיה לעם הגיאורגי, כי לא ברור על מה ולמה עליהם לסבול. עד שסוף סוף היו למדינה עצמאית ומתפתחת שזרים (ישראלים??!!) משקיעים בה בנדל"ן, בתיירות, עד שהייתה קרובה להכנס לברית נאטו, בא הנשיא הגיאורגי ולא ברור מאיזו סיבה הגיונית החליט שהוא מוציא לפוטין לשון.

 

אולי שגעון גדלות? אולי אגו? אולי חשב שארה"ב ומדינות המערב מאחוריו? וגם אם יש לו את תמיכת המערב, התמיכה היא רק ורבלית ומורלית. הוא לא באמת חשב שארה"ב תשלח לשם צבא להלחם ברוסים. לא יכול להיות שהוא חשב שברית נאטו תבוא פיזית להציל את המדינה מהרוסים וכל העניין הזה יתפתח לבלאגן אטומי, תרתי משמע.

 

זה יפה שלמנהיגים יש חלומות, ולפעמים הם אפילו מתגשמים לטוב ולרע, אבל החלום הזה הפך מהר מאוד לסיוט נוראי, גם עבור הנשיא ובמיוחד עבור עמו.

 

ורוסיה? פוטין לא עוצר באדום, להפך הוא רואה אדום, וגם לבן ומסתער בכל הכוח. ולא נראה שהוא מתכוון לוותר כאן. יש לו הזדמנות גם להראות לכל העולם את הכוח שלו, וגם להשתלט על צינור הגז לים השחור. שתי ציפורים במכה אחת.

 

אז למה שיעצור? מי יגיד לו כמו שאומרים לנו שזה לא מוסרי לפגוע באוכלוסיה אזרחית? ואם יגידו לו מה אכפת לו? הוא עושה מה שהוא רוצה והוא לא מתכוון להפסיק עכשיו.

 

ולנו נותר רק לרחם על העם הגיאורגי ועל העם האוסטי ועל כל האזרחים שסובלים ונפגעים קשות עכשיו בגלל החלטה אחת אומללה של מנהיג.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר