מס' צפיות - 369
דירוג ממוצע -
על האירועים בגיאורגיה
מאת: בועז דקל 11/08/08 (00:02)

קשה שלא להעריץ את האומץ של גיאורגיה כשהיא מתייצבת מול רוסיה הגדולה. זה מצד אחד, אך מצד שני אילו אנחנו היינו מתנהגים כך היתה קמה לה כבר ועדת חקירה ומעיפה את מי שבשלטון קיבינימט. אני לא מאמין שזה מה שיקרה בגיאורגיה למרות התוצאות האומללות של ההחלטה ושל מלחמת שלושת הימים האלה (בינתיים).

 

אני לא יודע מי עשה שם את החשבון וקיבל את ההחלטות, אבל אין ספק שזאת הייתה החלטה פרועה ולא מחושבת, כי מספיק לדעת חשבון פשוט כדי להבין שאין להם סיכוי מול הרוסים.

 

יתכן שהם חשבו שהרוסים יעמדו מנגד ולא יעשו כלום, זאת אפשרות, אבל קשה להאמין שמישהו חשב שזה מה שיקרה. יתכן גם שחשבו שהזירה הבינלאומית, קרי, ארה"ב תתמוך בהם. אז כן, בזירה הדיפלומטית יש להם תמיכה מארה"ב אבל אני לא מאמין שהם חשבו שבוש הולך לשלוח לשם צבא.

 

האם יתכן שהישראלים שאימנו את הכוחות שם ואלה שמכרו להם נשק גרמו להם להאמין שהם הכל יכולים? קשה להאמין שלקומץ ישראלים, ולא משנה איזה נסיון צבאי יש להם תהיה כזאת השפעה. למרות שמיד עם פרוץ הקרבות מיהרה התקשורת בישראל לקשור אותנו לנושא. כאילו שאין לנו מספיק צרות גם ככה.

 

אז כן, אני באמת לא מומחה לסכסוך הזה, אני רק מבין שהוא יכול לגרור את כולנו לאבדון במקרה ורוסיה הולכת להכנס בהם עכשיו, ועושה רושם שזה מה שהיא מתכוונת לעשות. שלא כמונו, הם לא עושים חשבון לכלום, פוגעים באזרחים כאילו אין זכויות אדם ומועצת בטחון, כי מי יתעסק איתם? ומה אכפת להם בכלל, הם צריכים לעשות סדר וזה מה שהם יעשו. השאלה מה ארה"ב ואירופה יעשו בתגובה. מהכרותי את הסיטואציה חוץ מלדבר הם לא יעשו כלום.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר