מס' צפיות - 913
דירוג ממוצע -
האח של אולמרט? לא האח שלו...
מאת: אפRת 05/08/08 (02:33)

אז אתמול בלהט הימים הביא יעקב אחימאיר ברואים עולם את עמרם אולמרט האח הגדול של רוה"מ לדבר קצת על אחד מתחומי העניין שלו (סין)  ולעשות לו קצת פרסומת סמויה וצודקת בוודאי לספר חדש שהוא כתב על סין. אז ששכבתי במיטת חוליי אתמול וצפיתי בראיון הנ"ל שתי מחשבות עלו בראשי הראשונה כמובן אינה קשורה כלל והיא קשורה לערוץ הציבורי שערוץ אחד בניגוד לתדמית שלו הוא ערוץ בכלל לא רע בהתחשב במגבלות שלו.

 

המחשבה השנייה הייתה  בקשר לעמרם אולמרט שבעצם קשור קצת גם לסרט הזה שהיה בערוץ 8 על הצפרדע הירוקה היות שגם הסיפור של משפחת אולמרט הסינית הינו סיפורה הפרטי אבל גם הציבורי של העם היהודי לדורותיו ויסלח לי כבוד ראש הממשלה אם אומר לו בצניעות שגם אם לא היה מודח בפוטש מגעיל והיה מסיים את הקרירה הפוליטית שלו כגדול ראשי הממשלה שאי פעם כיהנו פה, אני דווקא הייתי בוחר באח הגדול שלו עמרם אולמרט בתור מה שבאמריקה קוראים role model. עמרם אולמרט הוא מסוג האנשים שלא עושים כאן יותר ואהוד אולמרט יש לנו די הרבה.

 

האיש הזה ניהל במשך שנות דור את סיוע החוץ הישראלי לארצות מתפתחות הוא בעצם שייך לממציאים של הדבר הזה שאם חושבים על זה, אזי זה החוצפה הישראלית בהתגלמותה והג'יניוס היהודי במיצויו, מגלומניה פשוטה שהפכה ע"י אנשים כמהו לראליה. במשך כמה עשרות שנים רק ישראל ואמריקה הגישו  סיוע חוץ חקלאי  לארצות מתפתחות.והוא מסתבר עשה את זה בכלל לא רע.

 

אז אתמול עם ישראל זכה לצפות באיש האינטלגנטי והרהוט והנדיר הזה מדבר על שני נושאים האחד סין  וזה נושא שהוא ממש מבין בו שהוא הודה שהוא משוחד לגביה ונסה להסביר בשלוש דקות את מה שאי אפשר להסביר בשנה שלמה אבל הוא הצליח להבהיר כי מדובר בארץ כל כך גדולה שכל הכללה תהה בה כוללנית מדי ולא משנה כמה מפורטת היא תהיה. אחר כך יעקב אחימאיר ניסה לדלות ממנו פרטים לגבי ראש הממשלה וקיבל את התשובה הכי יפה שאח יכול לתת לאח הקטן שלו בעת הוא בצרות: שהוא יודע שמדובר בהאשמות שווא ושהוא אח שלו ועל כן יתמוך בו בכל החלטה שיקבל.

 

וככה חשבתי לי שבעצם לא עושים יותר ראיונות כאלה אבל גם לא עושים יותר אנשים כמו עמרם אולמרט ובטח לא הופכים אותם לדוגמא אישית. אף אחד לא מראיין אנשים כאלה ובטח לא עושה עליהם תוכניות תדמית ואו כתבות מגאזין. בעיתון של שבת למשל יש הקאםבאק של רוברטו מרוח על ארבעה עמודים  ואני לא דורש מעיתון ידיעות ואו מעריב איפה שזה לא  היה לעשות כתבה של ארבעה עמודים על עמרם אולמרט. אבל שניים אפשר?

 

לטעמי סיפור חייו וסיפור עבודתו של עמרם אולמרט  והסיפור של אגרידב שהייתה החברה שדרכה מדינת ישראל סיפקה סיוע חוץ חקלאי במשך שנות דור באפריקה דרום אמריקה והמזרח הרחוק חברה שהוא ניהל במשך שנים רבות, יכולה להיות בסיס לסיפורים מרתקים עד אין קץ ואם אתה מוסיף לזה את סיפור החיים של משפחת אולמרט לדורותיה מפולין לחארבין לבנימינה וחזרה לחארבין ועוד ממשפחה רוויזיוניסטית?  ולכל העולם הכל דרך המשקפים של האיש הזה זה לא יותר מעניין מאשר חיבוטי הרפש של רוברטו? וגם כן שמביאים אותו ואפילו בערוץ הציבורי אז זה שהוא מומחה לסין זה ממש לא נחשב.שהסתובב כפי הנראה בסין כבר עשרים שנים  צריך שהאח שלו יתפטר מראשות הממשלה בכדי שיביאו אותו לטלוויזיה.... ואני דווקא חשבתי לעצמי שדווקא הוא לא לבד ויש פה בארץ ישראל שהייתה המון אנשים כאלה כמהו שלא רק דיברו  אלא ממש עשו ואלי גם אני לא הייתי נזכר בו לולא האח שלו היה  נהיה ראש ממשלה.

 

בכל אופן? פשוט לא עושים אנשים כאלה יותר. ודי חבל למען האמת. פשוט חבל כי בסוף דווקא לי מתחשק לחיות בארץ עמרם אולמרט מנהל את אגרידב יותר מאשר במדינה שבה מני מזוז מנהל את המדינה. והאמת המני מזוזים מעולם לא עשו כלום וכל מה שהם יודעים זה לאכול את מה שהעמרם אולמרטים מבשלים  להם במשך שנות דור. ומשום מה דווקא משה הנגבי שהוא באמת הדוגמא לאפס המוחלט ולשחיתות שלטונית בלתי ניתנת לתאור יושב בטלוויזיה כבד שנות דור ועמרם אולמרט (וכמותו) מגיעים לשם רק אם האח שלהם מתפטר. השאלה החשובה פה היא האם לאחר שמני מזוזים יגמרו לאכול את כל מה שהעמרם אולמרטים בישלו מאז קום המדינה (ואפילו מלפני זה) ישארו פה מספיק עמרם אולמרטים להתחיל לבשל מחדש........

 

 המאמר התפרסם כאן:

 

http://cafe.themarker.com/view.php?t=556198

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר