מס' צפיות - 788
דירוג ממוצע -
משבר המים בארץ
מאת: בועז דקל 30/07/08 (22:43)

יכול להיות שהפוסט הזה צריך להתפרסם במדור סביבה וחיות, אבל משום מה נראה לי מתאים יותר לפרסם אותו באקטואליה, כי גם כאן הכל סובב סביב פוליטיקה ומשבר המים, למרות שהוא כולו שייך לאיכות הסביבה, מזמן הפך במדינה שלנו לנושא פוליטי.

 

קראתי היום ב-YNET את המאמר הזה: 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3574787,00.html

כל הנושא של הקמת ועדת חקירה כדי לחקור את מחדלי העבר (כמה שנים אחורה הם חושבים לחקור?) הוא בזבוז זמן ובזבוז כספי ציבור ולא נועד אלא לכסת"ח אחד גדול. במקום להסתכל על העבר ולזרוק כספים על ועדות חקירה חסרות שיניים, שיקחו את הכסף הזה ואת המשאבים ויתחילו לפעול בכל הערוצים הקיימים כדי לפתור את בעייה המים.

 

כן, התפלה זאת דרך אחת, ניקוי הנחלים ואקוויפר החוף ומניעת זיהומם בעתיד, זאת דרך שנייה, ויש עוד דרכים. אני בטוח שלחברת מקורות יש פתרונות, ואם אין לה זה חמור וכדאי מאוד שתתחיל לדאוג לזה ומיד.

 

מה יעזור לנו עכשיו לדעת מי אשם במחדל הזה? הרי אנחנו יודעים בדיוק מי אשם, כל ממשלות העבר שלא חוקקו חוקים ושלא אכפו את החוקים שקיימים. ובעיקר שלא השקיעו מחשבה לנושא ומשאבים לטיפול בנושא.

 

מסתבר שלאורך השנים היו תוכניות להקים מפעלי התפלה גדולים, אפילו במימון חברות בינלאומיות. אבל הממשלה כל הזמן טרפדה את זה כי יש דברים יותר חשובים כמו ביטחון למשל. כן ביטחון הוא חשוב, אבל בל נשכח שגם בעיית המים קשורה לביטחון. זוכרים את הסכם השלום עם ירדן?

 

הרי מלבד כל נושא האיסלם הפאנטי, רוב הבעיות בינינו לבין שכינינו סובבות סביב נושא המים. גם אצלהם וגם אצלנו המצב קשה.

 

מישהו באמת חושב שאם נתקלח רק 4 דקות ונוריד את המים בשירותים רק פעם ביום (???!!!) תפתר בעיית המים? הרי הבעייה חמורה יותר מכל שימוש אזרחי במים. אי אפשר לחנך את הציבור לחסוך וגם לא הגיוני להפיל את הנושא הזה על האזרחים. תפקידה של הממשלה הוא לדאוג לרווחת תושבי המדינה, שגם ככה סובלים מספיק מן המצב הקיים בתחומים אחרים - חינוך, בטחון, איכות סביבה, שכחתי משהו? - זאת תפקידה ובשביל המשימה הזאת היא נבחרה. אז עכשיו כשיש בעייה (כאילו זה הגיע בהפתעה), אז שוב האזרחים צריכים לשלם את המחיר?

 

אני קורא מכאן לממשלת ישראל -אם יש מישהו ששומע שם ולא עסוק בחקירות או בשמירה על הכסא שלו - אין צורך בועדת חקירה, שבענו מהן. תתחילו לפעול למען ההווה והעתיד ותשכחו כבר מהעבר, כי אין מה לעשות איתו מלבד להתעצבן.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר