מס' צפיות - 884
דירוג ממוצע -
זהבה גלאון, הצעת חוק על זנות, וטיפשות
מאת: חץ בן חמו 30/07/08 (00:57)

בדיוק ראיתי ב-YNET כתבה על הצעת החוק החדשה של ח"כ זהבה גלאון (מרצ) ובה הצעה מהפכנית: לקוחות שהולכים לזונות יצטרכו גם לפצות את הזונות, וגם יכנסו לכלא שנה (במידה והם נתפסו בפעם השניה ומעלה). במידה והלקוח נתפס בפעם הראשונה, הוא יצטרך לעבור "טיפול גמילה".

 

כשקראתי את הדברים הייתי המום לחלוטין, ואני מאוד ממליץ פה לקוראים להציץ בלינק למי שעוד לא הציץ. מעולם לא לקחתי שרותים אצל זונות, אבל אני מכיר מס' זונות ויצא לי לשוחח איתם בכל מיני אירועים קהילתיים.

 

אני יכול להבין שהגב' הנכבדה באמת ובתמים מחפשת להילחם בזנות. מה שאני לא מצליח להבין זה מדוע הלקוחות צריכים לחטוף? אולי אציין פה כמה עובדות מעניינות..

  • בניגוד לרושם המצוי, לא כל הזונות באות מבית "רע" עם פשע ואלימות. ישנן בנות רבות שעוסקות במקצוע הזה מתוך בחירה בגלל הכסף ובגללו בלבד. איזה מקצוע נוסף משאיר אלפי ש"ח פר לילה בידה של הזונה? בנות רבות שכבר החליטו שבשבילן זה מספיק, נשארות בכל זאת כי האלטרנטיבות מבחינה פיננסית די גרועות: האם עדיף לעבוד בעבודה שנותנת 5,000 ש"ח ב-10 לחודש? או להרוויח את הסכום הזה תוך יום יומיים?
  • מה לעשות, אלוהים לא ברא את כולנו חתיכים, יפים ועם לשון חלקלקה, ולא כל גבר שיקפוץ לפיק-אפ בר הסמוך למקום מגוריו יחזור עם חתיכה לוהטת למיטתו. רבים משתמשים בשרותי הזנות כי פשוט אין להם עם מי לעשות סקס אז הם הולכים לזונה ו/או נערת ליווי.
  • בין הלקוח לזונה אין ממש "כפייה". הוא שומע את המחיר ואומר מה הוא רוצה, היא מחליטה אם מתאים לה או לא, ואחרי האקט כל אחד ממשיך לדרכו.

אז על מה בדיוק "טיפול"? על מה בדיוק כלא?

 

אם גלאון מעוניינת לעזור לזונות, אז בכיף, שתמצא תקציב הולם לתת סיוע סוציאלי או סיוע אחר לזונות, ושתעזור בחקיקה לגבי סוחרי זונות, בהם צריך לטפל.

 

ככלל, האם זהבה גלאון שמעה על מושג שנקרא "בחירה חופשית"? מי נתן את הזכות לח"כ הנכבדה להחליט לאנשים מה לעשות עם כספם ולהיכן ללכת? הרי הצעת חוק כזו היא טמטום מהדהד שאני בספק אם אי פעם תופעל. מדוע לקוח התמים שהולך לזונה צריך לחטוף כלא? האם היתה הגב' גלאון אי פעם בכלא? האם היא יודעת את המשמעות של שנה בכלא בגלל סקס בתשלום עם זונה?

 

מאיפה הטמטום, הטיפשות והחוצפה להחליט ללקוחות מה לעשות בחייהם? זה מה שנשאר לעשות? לזרוק לקוחות לכלא?

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
זהבה-תני לזיין בשקט... ל"ת
יונק דבש 30.07.08 (12:51)
2.
זהבה .....
השופט 23.02.12 (01:02)