מס' צפיות - 351
דירוג ממוצע -
הירי במפגין כפות בנעלין הוא רק תזכורת
הממסד הבטחוני הישראלי רועש וגועש - טובי בחורינו יורים במפגין קשור היטב, היות וכך נאמר להם לעשות. המג"ד, קצין בדרגת סא"ל, טוען שהוא ביקש מהחייל לירות ליד ולא על. צדיק, יענו...
מאת: חייש 24/07/08 (01:37)

לינק, למי שהצליח לפספס.

הממסד הבטחוני הישראלי רועש וגועש - טובי בחורינו יורים במפגין קשור היטב, היות וכך נאמר להם לעשות. המג"ד, קצין בדרגת סא"ל, טוען שהוא ביקש מהחייל לירות ליד ולא על. צדיק, יענו.

לא על הפשעים הספורדיים שישראל מבצעת באתי לדבר. להפך. הפרסום שניתן לאירועים כאלה יכול להוביל את צרכן התקשורת הממוצע להרגשה שהמציאות הסבוכה בשטחים עלולה לעיתים נדירות להוביל למצב ביש שכזה, וצריך להתמודד עם אי הנעימות הזאת כשהיא מתרחשת פה ושם.

אני מעדיף להסתכל דרך מסך העשן. בגדה המערבית חיים כך וכך אזרחים פלסטינים, תושביה המקוריים של הגדה. בנוסף אליהם חיים גם כך וכך אזרחי מדינת ישראל. המדינה לא סיפחה רשמית את השטחים כדי לא להעניק אזרחות לכל אותם תושבים, אך מצד שני גם לא נתנה ריבונות על השטח לתושביו. התוצאה של יציר כלאיים מחריד זה הוא למעשה יצירה של קאסטה נטולת ייצוג וזכויות אזרח, מיעוט אתני הכלוא בשטח מוגדר היטב שנאסר עליו להיות אדון לגורלו. כמובן, אותם נתינים מצביעים בבחירות לפיקציה המכונה "הרשות הפלסטינית", אבל לאותה רשות אין באמת ריבונות בשטח. לו לרשות הייתה ריבונות על הגדה, המתנחלים היו מגורשים לשטח ישראל. אבל הם לא מגורשים, לפלסטינים אין ריבונות על חייהם וכך המצב במשך רוב שנות קיומה של מדינת ישראל.

היות ומדובר ב"מצב" שהוא למעשה סטגנציה של 40 שנה, אולי הגיע הזמן להפסיק לכנותו "מצב". מדינת ישראל אינה מדינה דמוקרטית. מרחק נסיעה סבירה מתל אביב מתרחש משטר אפרטהייד לכל דבר ועניין, בו יש נתינים נטולי זכות בחירה שהמדינה קובעת איפה מותר ואסור להם לגור או לחרוש שדותיהם. ובמדינות לא דמוקרטיות, ירי במפגין כפות הוא סטנדרט, לא חריגה מהסטנדרט. רוב הציבור בישראל לא מתקומם על משטר האפרטהייד שמתנהל בשמו, היות ובניגוד לדרא"פ, הרוב הוא זה שכופה את זכויות היתר שלו על המיעוט בכח הנשק. אבל זה שהרוב מחזיק בנשק לא הופך את המשטר לטיפה יותר דמוקרטי. ולכן פסטיבל היריה ברגל הוא התחסדות. ההבדל היחיד בין היריה הזאת ליום יום הפלסטיני הוא שאת היריה מישהו טרח לצלם. העובדה שכמות אדירה של אנשים רוקדת לפי חליל של משטר עליו אין לה השפעה אינה הוגנת או מוסרית יותר מאשר יריה באנשים קשורים.

 

לבלוג של חייש - "לשבור להם את היידים והרגליים"

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר