מס' צפיות - 389
דירוג ממוצע -
שימוש הרמטכ"ל באמצעי התקשורת
מומלץ לבחון כיצד מתנהג הדרג הצבאי עם התקשורת.
מאת: אבשלום תושב השרון 19/07/08 (22:05)

עצוב מאוד לראות עד להיכן התדרדרה התקשורת האלקטרונית ואחותה הכתובה בשל חיפוש אחר רייטינג וצורך בלתי נלאה לרצות כל מיני בעלי אינטרסים, ערב קבלת החלטת הממשלה בנושא החלפת השבויים עם החיזבלה.

 

עתה לאחר שהוחזרו גופות החללים, כדאי לבדוק את התנהגותה של התקשורת בנושא. כבר בתחילת דברי אדגיש כי החלטת הממשלה בנושא וביצועה ראויה להערכה ולהוקרה על אופן ביצועה. אבל משהו צרם לי בהתנהגותה של התקשורת, ערב קבלת החלטת הממשלה. אותו משהו החרה והתחזק אצלי אתמול בעת ששודרה כתבה על מה שעברה אחת ממשפחות החללים במהלך השנתיים האחרונות.

 

בכתבה המצולמת נשמעה שיחה טלפונית של אם המשפחה עם הרמטכ"ל שבו היא מתבקשת לתחזק את הרוב בקרב שרי הממשלה התומכים בעסקה המוצעת (לא ברור אם הכתבה הייתה אותנטית או ערוכה ומבושלת). מזלי שאיני חייל יותר בצבא זה שבו מפקדו אינו בוחל באמצעים כדי שגישתו לנושא תתקבל, ובאמצעות ההורים המסכנים משלח את התקשורת בשרי הממשלה.

 

נכון, זו אינה כולה חבורת צדיקים שכולה תכלת, אך השתלחות כל אמצעי התקשורת בהם ערב קבלת ההחלטה בממשלה אומרת דרשני. בפני הדרג המחליט הוצגו נתונים שנאספו בידי גורמים מקצועיים עם גישות אחרות וראוי היה שההחלטה שתתקבל תהיה נטולת שיקולים זרים אך מה שקרה שבפועל על כל שר שהודיע שהוא מתלבט בנושא הופעלו לחצים אדירים שרובם לא יכלו לעמוד בהם ובטרם החל הדיון גיבשו את עמדתם!

 

בתופעה מעין זו של ניצול אסונם של אנשים לקידום גישה בנושא כלשהוא, תוך גרימה לתקשורת להשתלח בדרג המחליט ולהביאה לגרום להתלהמות ציבור אזרחי משום פגיעה בתהליך קבלת החלטות  ובטווח הרחוק יותר לפגיעה בשלטון הדמוקראטי.

הכותב הוא בן61 ,אב ל4 ילדים וסב לשני נכדים. אחד שאכפת לו וכואב על הנעשה כיום במדינה. הנהייה אחר דברים מטריאליים בצד הזנחת אוכלוסיות חלשות, גרמו להחלשת ליכודינו החברתי. נגע השחיתות שפשע בקרב מנהיגינו גורם לי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר