מס' צפיות - 566
דירוג ממוצע -
משהו מטריד קורה לסנטור מאילינוי
מאת: חץ בן חמו 15/07/08 (02:05)

משהו מאוד מוזר קורה לסנטור ברק אובמה, המתחרה מטעם הדמוקרטים לנשיאות ארה"ב בנובמבר 2008.

 

כשאובמה התחיל להתחרות לתפקיד המועמד הדמוקרטי, עקבתי אחריו בעניין רב: הנה בחור צעיר (כולה בן 47), כריזמטי, נואם בחסד עליון, יודע למשוך אליו אנשים (והם נמשכים אליו כמו מגנטים), ויודע להתרים בסכומים שאף מועמד לא הצליח להגיע אפילו לחצי מהכספים שהוא הצליח להתרים, והכל דרך האינטרנט בתרומות קטנות של 5,10,20 דולר. אפילו הרפובליקנים מקנאים.

 

דעותיו לגבי דברים רבים שונים מדעותיי כרחוק מזרח ממערב. בתחילה היו דבריו נשמעים יותר כמו פנטזיות מאשר מציאות: הוא הצהיר שהוא יפגש בהזדמנות הראשונה עם אחמדינג'אד, ורק אחרי שכל המתמודדים האחרים קטלו אותו, הוא חזר בו מעט ואמר שהוא יסכים לפגוש אותו אם תהיה הכנה מקדימה ויהיה על מה לדבר.

 

לאחר שאובמה נבחר לייצג את המפלגה הדמוקרטית, החל לקרות לו משהו מעניין: במסגרת ה"התמרכזות" שלו, הוא התחיל ב"פליפ-פלופ" לשנות את דעותיו בנושאים כאלו ואחרים, ולאחרונה הוא הצליח לחרפן גם את תומכיו הדמוקרטיים בנושא רגיש לאנשים שאוהבים את זכויות הפרט, הלו הוא FISA.

 

כמובן ששינוי דעות (גם עבור מטרה כמו משיכת אנשים מה"מרכז" אליו) גובה את מחירה בסקרים ולפי סקר אחרון, הפער בינו לבין מקיין (מועמד הרפובליקנים) הצטמצם לטווח טעות דגימה, וזאת לאחר שהוא הוביל בפער די ניכר מול נציג הרפובליקנים.

 

היום הוא המשיך על הפליפ-פלופ, ולשאלת כתב CNN על הכרזתו כי ירושלים תישאר אחת ומאוחדת בשלטון ישראלי, הוא די-הפך את דעתו ונימק זאת בכך שזה היה "ניסוח רע" של מילים (אפשר לקרוא את המאמר המלא ב-CNN כאן) וכל כוונתו היתה שלא לחזור למצב שבו יהיו גדרות תייל שמחלקים את ירושלים, אלא כדאי לאמץ את מתווה קלינטון.

 

אובמה רץ לנשיאות ארה"ב ולא לראשות ממשלת ישראל, ולו היה אובמה מתעניין מעט בדעת הסוקרים בארץ, הוא היה מבין כי עדיין פה בארץ עניין חלוקת ירושלים לא ממש מתקבל בהבנה. נכון, יש פה שמאל שבהחלט מפנטז על כך שנחלק את ירושלים וניתן חצי ממנה לפלסטינים שכנינו, אולם עדיין הרוב המכריע בעם לא מתמכר לאשליות אלו. יש הבדל ענק בין שטחים מעבר לקו הירוק, לבין עיר הבירה שלנו ועובדה היא שעד היום שום מנהיג בישראל לא הצליח להעביר החלטה כזו (ואם מסתכלים בסקרים עוד יותר לעומק, מבינים שהסיכוי שהשמאל יעלה לשלטון כיום, הוא בערך כמו הסיכוי שהחתולים שלי ידברו עברית).

 

לו היתה לי אפשרות לשוחח עם אובמה, הייתי אומר לו משהו פשוט: ברק אובמה היקר, אל תעשה את זה. אל תשנה את דעתך כמו שבשבת רוח סטנדרטית, ותן לאחרים להחליט אם להצביע עבורך או לא. שינוי דעתך לכאן ולכאן כל יום רק פוגע בך ובסיכוייך להיבחר, ורק מגדיל את סיכויי מקיין הזקן להיבחר ולהיות הנשיא הבא..

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בוידאיו
18.07.08 (20:07)