מס' צפיות - 955
דירוג ממוצע -
מאזן אימה גרעיני במזה"ת
מאת: רפי גליק 13/07/08 (08:41)

תרגיל מחשבתי על מאזן אימה גרעיני במזרח התיכון במלאת שנתיים למלחמת לבנון. אם לאיראנים תהיה פצצה גרעינית זו תהיה בעיה של העולם. אם ישראל תתקוף את מתקני הגרעין באיראן, אזי אלפי השיהאבים, הסקאדים, הזלזאלים, הפרוגים והקטיושות שיחריבו את ערינו, יהיו הבעיה שלנו.

אז אנא מכם תנו לאיראנים לעשות כחפצם והשאירו אותם לטיפול של המעצמות ובתוכם ארה"ב, רוסיה , סין, והאיחוד האירופאי. אני בטוח שבביג'ין ובמוסקבה חוששים מפצצה אטומית איראנית לפחות כמונו, אם לא יותר.

מדוע הרוסים מסיעים לאיראנים לבנות כור גרעיני? הם מפחידים את העולם ואת יריביהם מארה"ב ומערב אירופה. הם גורמים לאיראנים לרכוש מערכות הגנה מתוחכמות במיליארדי דולרים. הם גורמים לעליית מחירי הדלקים לטובת כלכלתם ובעלי בריתם. הם מסכסכים בין מדינות המזרח התיכון ויוצרים בעלי ברית חדשים.

ההליכה הלולינית על החבל הדק, איננה משכיחה מהם את המחויבות לביטחון הלאומי הרוסי. האם אלו שמוכנים להכריז מלחמה על הקמת ראדאר בגבול הצ'כי, יסכימו לארסנל גרעיני בידי מדינה על גבולם הדרומי. האם הסינים שסייעו לפירוק הגרעין בקוריאה הצפונית יסכימו לחימוש גרעיני על ידי שכנה נוספת בקרבת גבולם המערבי?

העבירו את הפצצה האיראנית לידי המעצמות ותתחילו לטפל בבעיות האמיתיות של מדינת ישראל ובכללם החלפת השלטון המושחת, סגירת פערים חברתיים והיחסים עם שכנינו.

על ממשלת ישראל להודיע לעולם, כי אם הם בוחרים במאזן אימה גרעיני במזרח התיכון, אז שיודיעו לנו, כי אצלנו הכל מוכן להסבת מפעלי הטכסטיל דרומית לדימונה לייצור פצצות לא קונבנציונליות.

המעצמות לא יתנו לאיראנים להנות עם פצצה גרעינית. ואם כן , הרי שעדיף מאזן אימה גרעיני על חורבן המדינה והכלכלה תחת ממטרי הטילים.

 

לבלוג של רפי גליק

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר