מס' צפיות - 526
דירוג ממוצע -
משטרה שלום...
מאת: zvidoc 06/07/08 (09:23)

אתם נוסעים בדרכים ומישהו מבצע עבירת תנועה חמורה  אשר מסכנת אתכם או כל משתמש אחר, אתם רואים רכב אשר ליקוי כלשהו מעורר בכם חשד כי יש סכנה לו ולאחרים, אתם עדים לתאונה ורוצים לתת עדות , אבל אנונימית....

 

כאזרחים טובים אתם מפעילים בסלולארי שלכם את מספר החירום 100, (עם דיבורית כמובן) לוקח מספר דקות, בדרך כלל לא ארוך במיוחד, "משטרה שלומממממממממם.. " עונים לכם, עד פה נהדר,, -אני מבקש לדווח על רכב מסוג .... אשר משתולל על הכביש , מסכן אותי את עצמו ואת האחרים- אתם מנסים להודיע ליומנאי,   " מה שמך? מה מספר הטלפון שלך?... " - אבל אדוני השוטר, אולי קודם תטפל בבעיה ולא בי--- אתם מנסים להשחיל,, " גש לתחנה הקרובה והגש תלונה!!!.." -שמך אדוני השוטר -אתם אומרים כאשר הבנתם כי אין עם מי בדיוק לדבר,, "מוישה"  --- ומאיזו תחנה אתה עונה?---- ביפ-ביפ-ביפ.. ניתקה השיחה.

 

 

זהו , כך זה מתחיל וכך זה נגמר ברוב המקרים, יש יוצאים מהכלל בהם יגידו לכם אחרי איום כי עתה זה על ראש השוטר , המידע אשר נתתם , ויענו לכם כי נשלחה ניידת לשטח.. דבר הנתון עדיין לבדיקה..

 

זוכרים את התאונה הנוראית ליד פורייה, המשטרה דווחה על נהג משתולל אך באה רק לאסוף את השאריות של משפחה שלימה... ודבר בנוהל לא השתנה..

 

יוצא לי מידי פעם לרדת לחוף האקוודוקט של קיסריה, סתם כי בא לי לטייל,, לטייל אמרתי, אולי , אבל לתמרן בין רכבי "שטח" וטרקטורונים העושים תחרויות בין הנופשים, עולים על האתר ההיסטורי והורסים אותו ואת החבצלות הצומחות בסביבתו. ניסיתי פעם לצלם אחד מהם ומיד אויימתי בצורה אשר לא משאירה ספק לתוצאות.. טלפנתי למשטרה מספר פעמים ולשאול איפה הם כאשר ה"צייד", כל-כך נגיש להם.."בוא להגיש תלונה.."..

 

נכון , עם המשטרה מחפשת לעשות בנושא רק את העבודה הקלה, מדוע האזרח , שוחר צדק ,ביטחון ובטיחות, יעשה יותר כאשר הוא יודע כי תלונתו תביא לאחת משני הדברים: או לא יהיה עניין לציבור או יגרור רגליו לאין-סוף עדויות בבית משפט תוך סיכון ראשו גם מצד העבריינים וגם מצד השופט.

 

ובכל זאת אני סבור כי יש למצוא פיתרון אשר יגרום למשטרה לעשות את עבודתה ולא רק על החוף , בכל מקום ובכבישים במיוחד, זו בוודאי משימה קשה אך לשם כך משלמים מיסים במדינה.. ואם הדברים אשר אפשר לעשות לא נראים תמיד יפים, לא נורא , כי קבורה של משתמשים אשר לא פשעו זה כואב יותר. לכן אני מציע למשטרה או לכל גוף אחר להקים מערך "מלשינון" עם תגובה מיידית מבלי ולאזרח תהיה מחויבות לעמוד בסכנה ובאי הנוחות אשר ציינתי מעלה.

 

יש אלפי אזרחים המתנדבים לעזור למשטרה , בצורה פעילה וכאלה אשר רק אזרחות טובה מובילה אותם. רק צריך לתת להם את הביטחון כי קולם ישמע .

 

נכון , יש סכנה לניצול לרעה , אבל זה סיכון מחושב אשר יש לקחת אותו במחיר הצלת חיים ומניעת אסונות.

אשר קרה לתיירת בחוף חיפה ,זה רק התחלה...

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר