מס' צפיות - 476
דירוג ממוצע -
מדינה לא שפויה
האם במדינת ישראל אזרח שרוצח יימלט ממאסר בגלל שהוא לא שפוי? שטויות במיץ. אני לא קובע את העונש אבל מי שהולך עם סכין ברחוב הוא בחזקת רוצח פוטנציאלי.
מאת: מיכה אקדמן 03/07/08 (09:30)

"השועל" מרמת השרון, "הילד הטוב" שלא עשה מאומה, שלא פגע באף אחד, שמעולם לא היה מעורב בפשע. הייתם מאמינים שדווקא הילד הזה יבוא ערב אחד לביתה של משפחה וירצח את בעלת הבית? לא יודע מה איתכם, אני כן מאמין.

 

רצח כזה הוא רצח מיותר, אבל גם שידוע מראש. כמו שזאת הייתה ענת, הרצח הזה יכל להיות מכוון לכל אחד ואחד מאיתנו. למה? כי כשבנאדם שמכוח החקירה נמצא עם אופנוע כנוב אחרי או בעיקר קוטל חתולים לפני, לא חסר הרבה שכשהוא יסתובב עם סכנין ברחוב והרי כמו שאמרנו "הכל טוב" איתו אז הוא יהיה מסופק מחייו ויצא להרפתקה מרתקת עם האוצר הנעלה. ואין טוב יותר מהרפתקה של הגעה לבית, ביצוע של שוד והחזקה של סכין, כמו בסרטים "תביאי ת'כסף" שהשודד ניגש לפקידת הבנק המרימה ידייה אל על. אני כמובן לא רוצה לדעת מעיין ינק זאת הילד - אך האפשרויות רבות הן.

 

הילד יכול להגיד, או שעורכי דינו יגידו זאת בשבילו, שהוא לא שפוי והוא זקוק לטיפול. לצערי הרב, כמה שהוא צודק. אבל את עונשו, כמי שביצע פשע ביודעין ומתוך כוונה הוא חייב לרצות במאסר. מדהים מה שהוא אמר בחקירה: "מזל שתפסתים אותי אני חושב שהייתי עלול לעשות זאת שוב". ומה יקרה אחרי שהוא ירצה מאסר? הוא יצא לחופשי. בואו נניח אפילו מאסר עולם (25 שנה). האם זה ישנה אותו לחלוטין?

 

הנער הזה ייכנס לכלא כי הוא פושע מתועב. אבל אנחנו כחברה צריכים להתחיל להסתכל לעצמנו בעיניים ולמנוע את הרצח המיותר הזה מלכתחילה. מי שמתעלל בחתולים, למרות שזה לא נעים לשמוע, יתעלל גם בבני אדם. מי שבנות מתלוננות עליו בתור מטרידן לכאורה עלול להפוך ביום מן הימים לאנס. הכל מתחיל במערכת החינוך.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לגמרי לא מסכים.
03.07.08 (22:12)
2.
ל-1 הכוונה ב"מערכת החינוך"
מיכה אקדמן 09.07.08 (12:36)