מס' צפיות - 487
דירוג ממוצע -
מעשה התרנגולת והביצה
מה קודם? עליית מחירי הדלק או מחירי התחבורה? ההשקעה בתשתית המסילות או נפילת קרון? הצורך באמצעי הסעה נגיש או חוסר חזון לאומי?
מאת: zvidoc 01/07/08 (10:45)

מה קודם? עליית מחירי הדלק או מחירי התחבורה? ההשקעה בתשתית המסילות או נפילת קרון? הצורך באמצעי הסעה נגיש או חוסר חזון לאומי?

 

מעשה בלולן אשר יום אחד, היפה בתרנגולותיו, החלה להטיל ביצה בצורת קובייה אחת ליום, ראה הלולן כי הדבר נעשה באופן קבוע, החליט להפיץ את התופעה המרעישה, השתתף ביריד החקלאי וזכה בפרסים רבים;  שמעו על כך במשרד החקלאות ושלחו שליחים ללולן ע"מ לשכנעו למכור את התרנגולת ללול לדוגמא של המשרד, שילמו יקר מאד ללולן על תרנגולתו מאחר וקשה יה לו להיפרד ממנה. מספר ימים אחרי מעברה של בעלת הכנף לידי משרד החקלאות, מקבל הלולן מברק בהול: התרנגולת שלך מטילה, ממאז הגיעה ללולנו, ביצים רגילות ואפילו מאד פשוטות, אתה מוזמן בבהילות לגשת ללול הממלכתי. הגיע הלולן אל הלול המיוחס, ראה במו עיניו את הקורה ואת מפח הנפש של השר ועוזריו, הציע את עזרתו אך לא הבטיח דבר. אמר והלך אך התרנגולת האהובה, שאל אותה בשפה המשותפת לשניהם: תאמרי לי תרנגולת חביבה, מדוע הפסקת להטיל ביצים בצורת קוביה? ענתה לו התרנגולת בצווחה, כך וכולם ישמעו את דברה:::> אתה כאשר אני עובדת מדינה (פונקציונרית), מדוע זה אתאמץ להטיל ביצה בצורת קוביה???

 

האם יש משל ונמשל בסיפור הביצה?

 

למה יתאמצו אצלנו עובדי מדינה, הרי את שכרם יקבלו והשרים יתחלפו עוד בטרם יספיקו לגבש מדיניות. והשרים פעם היו אנשי חזון אך עשו כמה שגיאות, כי זה אשר לא עובד לא טועה, בימינו מסתפקים הם בכסא לנוח עליו , הטעויות נעשות גם בלי מאמציהם....

 

על עליית מחירי הדלקים, מחירי התחבורה הציבורית וכל הנגזר מכך: עליית מחירי כל המוצרים, ירידת כח הקנייה של מעמד הביניים והחמרת מצב העניים, סרוב הממשלה לאיזון רמת המיסים על מנת למתן את קצב המשבר. על כל זה דיברנו ונדבר, אך נכון לעתה אנו רק מדברים, מעשים איין. באותו זמן המחאות בעולם של הנוגעים בדבר ממשיכים ואף מעלים תוצאות רק כאן בא"י לא רואים לא שומעים ורק מדברים..

 

קרון רכבת מתהפך זה קורה, מזל כי לא היה זה קרון נוסעים, זה לא מצדיק הקמת פס שלישי כאשר נקבע בכתבה של ynet אך בדיקה טכנית ותחבורתית מעמיקה ומהירה דרשוה ע"מ למנוע עוד היום את התקלה הבאה. האזור בו קרתה התקלה , נתון עתה לעבודות תשתית כבדות , אולי שם הבעייה? זו רק השערה.

 

כתבות נוספות בנושא:

 

https://www.parshan.co.il/index2.php?id=1931&lang=heb

https://www.parshan.co.il/index2.php?id=1820&lang=heb

https://www.parshan.co.il/index2.php?id=1773&lang=heb

https://www.parshan.co.il/index2.php?id=1703&lang=heb

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר