מס' צפיות - 768
דירוג ממוצע -
נצחון פירוס
מאת: kalligula 30/06/08 (23:03)

אתמול סוף סוף החליטה הממשלה לעשות מעשה, ולקדם במשהו את שחרורם של החיילים החטופים רגב וגולדוואסר המצויים בידי החיזבאללה. ראש הממשלה הביא את הצעת המתווך הגרמני להצבעת ממשלה, הביע תמיכה בעסקת החליפין וביקש את תמיכת הממשלה ואף קיבל אותה ברוב קולות כאשר רק 3 שרים ממשלתו המנופחת הצביעו נגד. (22 היו בעד).

 

אין ספק שמי שקידם את הענין הם בעיקר הלחץ הציבורי והתגייסות כלי התקשורת לצד המשפחות הכואבות וההשחוקות. איפה היו כלי התקשורת עד היום? מה השתנה בשבועות האחרונים? להם הפתרונים.

 

במדינה מתוקנת בעלת ממשל תקין, סביר להניח שלא היינו מגיעים לכך אבל התנהלות ממשלת ישראל בפתרון בעיית החיילים החטופים זה אחד המחדלים הגדולים ביותר שידעה המדינה מיום הקמתה, זה מחדל ברמה כזו שרק ועדת חקירה ממלכתית (שלא מטעם) שתבדוק את התנהלות ממשלת ישראל מיום החטיפה ועד חתימת ההסכם תוכל לשפוך אור על גודל המחדל. קבלת ההחלטה על ביצוע ההסכם בעת הזו, זו אחת הטעויות הגדולות ביותר שנעשו ויום הפרעון עליה עוד יבוא ובגדול.

 

אין ספק שבסיפור הזה היגיעו מים עד נפש, וקצנו ממנו בעיקר בגלל האימפוטנטיות של ממשלת ישראל ומחדליה, זה הגיע לשלב שאנחנו מוכנים כבר לעשות הכל ולקבל כל תכתיב רק לסיים את הפרשה הכאובה הזו. אבל כאשר בתמונה הכאובה הזו יש עוד שני  מקרים לא פתורים, פצעים שלא מגלידים בדמותם של החייל החטוף גלעד שליט והנווט רון ארד זה מסבך את הענין שבעתיים ולכן אסור היה למהר באישור ההסכם לפני שנפתרה  כל בעיית החטופים.

 

כאשר נסראללה דורש ממשלת ישראל לשחרר עצורים פלשתינאים (בנתיים הוא מנסה לעלות את מספר המשוחררים) זה אומר שהוא כורך את עצמו עם הענין הפלשתינאי , מה שחייב את ממשלת ישראל לכרוך את שחרורם של רגב, וגולדוואסר עם שליט בעיסקה סיבובית אחת גדולה. כי אם חלילה הם באמת יחזרו בארונות כפי שמנבאים ותמורת מתים שיחררנו רוצח נתעב, מה ידרשו מאיתנו עכשיו החמאס תמורת חייל חי? הם כבר שיחררו הצהרות בענין שהמחיר על שליט הולך להיות גבוה בהרבה ממה שהם דרשו בתחילה וע"פ תקדים חיזבאללה הפעם הם ידרשו רוצחי יהודים עם נהרות של דם על ידיהם. מה שהולך לסבך את שחרורו של שליט, וע"פ ראותי להשאיר אותו עוד זמן רב בשבי , אולי חלילה שנים.

 

ראש הממשלה כבר רמז ששחרורו של שליט יהיה ארוך ומסובך. או שגם כאן תכנס התקשורת לפעולה ויחד עם משפחת שליט ילחצו על הממשלה והיא כרגיל בחוסר אונים תקבל כל דרישה ובשביל לסיים את הפרשה תשחרר מאות רוצחים ששפוטים למספר מאסרי עולם מצטברים. כאשר תמיד צריך לזכור שעננת הבחירות וסיום כהונתו של אולמרט מרחפת על ראשו, וסביר להניח שהוא ינסה לנקות את השולחן טרם הליכתו, מה שמסביר את חיזוריו אחרי הנשיא אסד ע"מ להסיט את האש לכיוונים אחרים.

 

בינתיים זכינו להודנה, שמופרת כבר בפעם השלישית וממשלת ישראל עומדת מנגד ולא עושה דבר וממשיכה בתוכנית ההבלגה שהולכת ומרסקת עד עפר את טיפת ההרתעה שעוד נשארה לנו, וכל זמן ששליט שם זה גם יימשך. ואולי טוב שכך. כי יום אחרי שיחרורו של שליט שיעלה לנו בשחרורם של מאות עם לא אלפי רוצחים , כל אחד מאיתנו אזרח או חייל יהפוך להיות מטרה לארגוני הטרור מצפון ומדרום עד שחרורו של אחרון המחבלים הכלואים בישראל. על רון ארד ויתרנו וממשלת ישראל חתמה על שטר הויתור סופית. מי יתן ואני אתבדה בתחזיותיי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר