מס' צפיות - 490
דירוג ממוצע -
סופה הרשמי של ירושלים החילונית
האירוע העלוב של חנוכת גשר המיתרים אתמול הוא המסמר האחרון בארון הקבורה של ירושלים החילונית.
מאת: רועי ג. 26/06/08 (12:44)

245 מליון שקלים השקיעו בגשר המיתרים. לא פחות. ב-245 מליון שקלים אפשר עוד היה לנסות ולהציל את ירושלים הגוססת ממוות אכזרי מעינויים. אפשר היה לנסות ולקדם את התרבות, למשוך צעירים, למצוא עוד מקומות עבודה אטרקטיביים לאנשים איכותיים ועוד הרבה קטליזטורים נוספים, אבל לא. 245 מליון השקלים האלו הלכו "קיבינימט".

 

אז מה היה לנו בטקס העלוב אתמול בערב? רק בושות. שימו לב לרשימת "הכוכבים הנוצצים" שהופיעו אתמול בטקס - דוד ד'אור, דודו פישר וישי לפידות ועוד כמה מופעי מוסיקה ומחול. מבלי לזלזל בכבודם של אמנים אלו, הם לא נכנסים אפילו לקטיגוריה של סוג ב'. תקציב כ"כ גדול וזה מה שמצליחים להביא? מישהו בהפקה שמע על אמני מיינסטרים כמו משינה, ריטה, שלמה ארצי? או שאולי הם חלילה וחס, חילונים מדי. לקהל של 50,000 איש שהגיע לאירוע זה לא מוגזם לבקש דבר כזה.

 

בתוכנית הבוקר של רינו צרור בגל"צ סיפרה מנהלת להקת מחולה -להקת מחול ירושלמית על כפייה דתית שמתאימה בעיקר למדינת הטאליבאן, בדיוק כפי שתיאר הכותב kaligula כאן באתר. הרקדניות בנות ה-13 התבקשו ללבוש כובעי גרב שחורים על ראשן שמא יראו את שעריהן החשוף ונאסר עליהן לעמוד בזמן ההמתנה על הגשר כדי שאף חרדי לא ייאלץ "לסבול " בטעות את מראן. כמו כן נציגים מטעם ההפקה נשלחו לחדרי החזרות כדי לפקח על תנועות הרקדניות ולהתערב בגסות בכוריאוגרפיה של ילדות בנות 13!!!

 

ושלא נדבר על פיטורם של שני מנהלי עבודה בגשר עקב תגליתם של אנשי קואליציה בעיריית י-ם על עבודתם בשבת.

 

אז מי אשם? כולם. ראשית כל, החילונים בעיר, שכבר מזמן הפכו לפאסיביים הן ביום יום והן ביום הבחירות כאשר נתנו לראש עיר חרדי לנהל את העיר שלהם. שנית, עיריית ירושלים שכבר מזמן מייצגת את הציבור החרדי בלבד ודואגת לאט ובהדרגה לבריחת כל שריד אחרון של חילוני בעיר. ולבסוף מדינת ישראל, שכן על האירוע אתמול הייתה אחראית הועדה לחגיגות ארבעים שנה לירושלים שהיא כפופה למדינה ולא לעירייה.

 

אגב, הדבר היחיד אתמול שאיחד את הקהל שהגיע - חילונים ודתיים כאחד, היו קריאות הבוז כנגד אולמרט. תמיד טוב שיש משהו שמאחד את כולם, לא?

הכותב הוא סתם אחד שגילה את האתר והחליט לכתוב בו. אשמח מאוד אם גם תגיבו לכתבות...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר