מס' צפיות - 829
דירוג ממוצע -
מה עשה ומה קרה את zvidoc אתמול בערב 19.06.08? סיפורי לילה ועוד
מאחר ואיני גר בעיר הגדולה וכל נסיעה למרכז, מכסף הכיס, מחושבת היטב, ערב האתמול תוכנן, כמעט, בקפידה. היו מספר אירועים אשר הביאו אותי ואת זוגתי לרצות לנוע דרומה. מאחר ועישנו וקרו לנו מספר דברים באותו הערב אפרק זאת לסיפורים קצרים אשר משתלבים אחד בשני.
מאת: zvidoc 20/06/08 (11:01)

מאחר ואיני גר בעיר הגדולה וכל נסיעה למרכז, מכסף הכיס, מחושבת היטב, ערב האתמול תוכנן , כמעט, בקפידה. היו מספר אירועים אשר הביאו אותי ואת זוגתי לרצות לנוע דרומה. מאחר ועישנו וקרו לנו מספר דברים באותו הערב אפרק זאת לסיפורים קצרים אשר משתלבים אחד בשני.

 

1. איסתרא בלגינא קיש-קיש קריא

 

מאחר והודיעו על שביתת החילזון הגדולה של המובילים במחאה על עליית מחירי הדלקים , דבר אשר אני "מטיף" אליו, תוך הזכרת הנושא כפי והוא מטופל באירופה, רציתי להיות שותף, לפחות חלקי, במעשה אך גם עקבתי אחרי החדשות על מנת לדעת מתי כדאי לצאת ממחוז הצפון הדרומי בו אני מתגורר אל המרכז, מבלי לעמוד בפקקים מוקדמים מידי ובכל זאת להגיע למרכז העניינים באזור כביש איילון כפי ותוכנן ע"י המארגנים.

 

החדשות לאורך היום "חזו" תופעה נדירה ועד כשעה 16:30 דווח אמנם על קשיים בכניסות לת"א אבל בייחוד ע"י מחסומי המשטרה אשר לא אבו לתת למסה של נהגי המשאיות לפרוץ אל העיר הבלתי כבושה.

 

זה הזמן בו יצאנו לדרך, מתוך תקווה לחזות ולעודד את השובתים אך כבר כאשר הגענו לאזור שפיים דווח כי התנועה זורמת היטב בכל האזור ה"מאויים" ואכן כבר בצומת גלילות ראינו שיירה של משאיות "הנמל החדש" (כל הכבוד להם) עושות דרכן חזה לחיפה מבלי להתעכב אולם  בצורה מסודרת כיאה לנהגים ממושמעים, (ללא אירוניה).

 

טוב אז משביתת מובילים, דייגים וחקלאים ברחבי אירופה מזה מספר שבועות, אשר הבוקר שמעתי כי הנשיא סרקוזי שוקל להסיר את המע"מ על הדלקים לחלוטין ולהפחית את המס הקבוע (בלו), אצלנו השביתה ערכה שעתיים קלות ומתוך משמעת מפליגה לאיומיי המשטרה. הנחמה הפרוטה היא האמירה של יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, גבי בן-הרוש כי המאבק ימשיך בנעילת השירות לנמלים. ניראה אותך בעשייה אדון בן-הרוש.

 

2. הנסיעה בת"א

 

זה דבר אשר קורה לי כמעט כל פעם כאשר אני מדרים לעיר החופש תל-אביב (לא אגור בה בשום מחיר מסיבות של חיפוש שקט), כל עוד אני על הכבישים הראשיים המובילים אליה, אני חווה מלחמת עוצמה ופראות מסוכנת של חלק גדול מבעלי המנועים החזקים ובעלי ה"ביצים" כנגד שארית המכוניות הצנועות יותר ומשתמשי רכבי ההובלה למינם ,אשר לעיתים מעלים עשן כבד עקב טיפול כושל, עקיפות מימן זיגזוג לשמאל, הצמדות כמעט מינית מאחור עם איתותי אורות דרך רבי משמעות, גם כאשר אתה נוסע 90 קמ"ש על המסלול הימני...

 

אך נכנסת למרכז העיר, הלחץ יורד פלאים, גם במקומות סואנים ונרגשים, שי איזו שלוות ואחוות נהיגה אשר לא תמצא באף מקום אחר בארץ. כנראה כי ההבנה של משתמשי הרחובות הסבוכים של העיר, הבינו דבר מה אותו הם לא יוכלו לשנות וזה המצב הנתון באותו רגע נתון בו הם עצמם נמצאים בתנועה.

 

זה דומה מאד להתנהגות בערים גדולת אחרות בעולם ומאחר וזה מחזה אשר אני חוזה בו כמעט כל פעם בה אני נכנס לעיר ייחודית זו, אני מצדיע לתושבים ולנהגים בה.

 

3. תרבות מוזיקה בתל-אביב

 

כפי ואמרתי בתחילת הסיפור, אני מנסה לשלב מספר דברים כאשר אני נוסע לת"א. הפעם תוכנן, והרבה יותר מוקדם מאשר ההכרזה על שביתת המובילים, לבוא לקחת חלק באירועי "חגיגות המוזיקה הבין-לאומי" אשר מאורגנות זו הפעם השלישית או רביעית, לא לתפוס אותי במילה, ע"י עיריית ת"א והמרכז לתרבות צרפת, אירוע המצטרף לחגיגות המוזיקה אשר החלו בצרפת לפני 26 שנה ופשטו ביוזמת הנציגויות הצרפתיות להרבה ארצות כמו גם ישראל.

 

האירועים מתקיימים חלקית גם בחיפה וגם בנצרת שתי ערים בהן יש נציגות של המרכז התרבותי של צרפת. ושוב עלייה וקוץ בה: בצרפת האירועים נערכים מספר ימים, כולל אמצעי התקשורת רדיו וטלוויזיה.

 

בת"א ומבלי להוריד מכבודה של העיר ביוזמה, מתנהל האירוע על כ-ארבע שעות בהן יש במות פתוחות לקהל מפוזרות על פני כל העיר כאשר על כל במה נערכים מספר קונצרטים, בדרך כלל נגנים מצרפת  ואמנים ישראלים. הבעיה היא, אם בחרתי לראות דבר מה באזור האירועים של רוטשילד-הרצל-סוזן דלל, אז אני חייב לוותר מראש על האירועים באזורים אחרים כמו רחבת המוזיאון או האופרה. חבל כי היו דברים מעניינים בכל הבמות.

 

לעומת זאת הבחירה הראשונית אשר עשינו הייתה בסוזן-דלל שם הייתה להקת חימום תל-אביבית עם שירים ארץ ישראלים, בעקבותיהם הרכב צרפתי די מעניין, מונטנרו, אשר ניגנו ושרו פולק צרפתי ים תיכוני ומוזיקה מודרנית תוך שימוש בכלי הפולק, היה מעניין אך הם סבלו מצוות סאונד גרוע.. אחריהם הופיע ההרכב של אנסמבל שם טוב לוי  אשר ניגנו קטעים מאוד מעניינים מתוך אוסף "תחנות רוח" ומשום מה הסאונד מבין יותר טוב עברית והם קיבלו את הטיונינג המתאים.. עזבנו אותם באמצע והלכנו לרוטשילד פינת הרצל שם היית הלהקת היפהופ  אמ-טמ-מה , אשר גרמה לקהל לקפץ לקול תיפוף אפריקאי מעולה.

 

בחצותי ממדרכה לרעותה , ראיתי פנים מאד מוכרות והסתודדות רכלנית עם זוגתי, אישרה לי כי מדובר בשר החינוך והתרבות לשעבר מר ז'אק לאנג , יוזם חגיגיות המוזיקה בצרפת ובעולם, הוא שם לב לעובדה כי אנו מדברים בשפתו וברך אותנו ואנו אותו על היוזמה ולחיצת יד נעימה מאיש חמים כמוהו, זה לא מזיק.

 

אני מברך את העיר תל אביב על היוזמה החוזרת של אירועי המוזיקה והייתי שמח לו היו מרחיבים אירועים אלו לטווח קצת יותר רחב בזמן. דרך אגב: בשלישי ליולי מתקיים "לילה לבן" אנא נצלו זאת , זה רק מעודד עירייות לעשות תרבות.

 

במדינות בהן יש ריבוי אירועי תרבות חינמיים, ארועי רחוב, ואני מכיר מספר מקומות כאלו בעולם, זה נקרא החזר הוגן התמורה למיסים אותם משלמים התושבים והעובדים הנכנסים יום-יום לעיר.

בזמן בתיבת מילים אלו מודיעים ברדיו על עוד אירוע בהשתתפות המרכז לתרבות צרפתית: שאנטר עולה!

 

4. הבטחה  קטנה- או ביקורת על מקום אכילה.

 

באיזה שלב, לפני הנסיעה בחזרה לבתינו , תקף אותנו רעב קטן וכך גילינו מקום , אשר באופן עקרוני לא הייתי נכנס אליו , אך רעב הוא רע .

 

המקום נקרא איוו iwo www.iwos.co.il מקום בו אוכלים דבר יותר טוב מהמבורגר והעיקר הוא הצוות אשר נתן שירות נדיב ואדיב מאד תוך כדי והמקום היה דחוס בצופים מאוכזבים מניצחון גרמניה.

 

הבשר הקצוץ היה טעים מאוד והרטבים בשפע של מבחר וכל אשר ביקשנו נענה בסבלנות מרובה לאוהבי "המבורגר" חצי פאסטפוד. מומלץ.

 

5. החזרה הביתה

 

בקיצור גם בין חצות לאחד הכביש יחסית עמוס ומשתולל, אבל חזרתי בשלום מבלי להיכנס לאיזו סטטיסטיקה עגומה, זו הפעם.

 

(תמונה: דובב, ויקיפדיה העברית)

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מצטער על שגיעות הקלדה, אנו לא מעשנים! ל"ת
zvidoc 20.06.08 (17:23)