מס' צפיות - 1349
דירוג ממוצע -
תחנות כח פחמיות - מותרות מרעילות!
בעקבות ההחלטה על בניית תחנת כח פחמית נוספת לחוף אשקלון, אם הממשלה תעודד את הציבור לשדרוגים הנכונים בצריכת החשמל שלהם, הצורך בבניית תחנת כח חדשה תוכל להידחות.
מאת: zvidoc 16/06/08 (14:46)

חרף המאבק שניהלו בחמש השנים האחרונות ארגוני סביבה לצד תושבי אשקלון והאיזור, התקבלה היום ההחלטה על בניית תחנת כח פחמית נוספת לחוף אשקלון. למרות שהתשובה הייתה כבר ידועה מראש, היה אפשר לשנות זאת, איך וכיצד? ע"י מעורבות העם בכל דרך חוקית אפשרית. אם אנו מתנגדים לאנטנות סלולאריות המוצבות ליד ראשינו אזי אנו יכולים להתנגד לתוספת זיהום אוויר קשה בתוך ריאותינו.

 

תחנות כח פחמיות ותרמיות בכלל מוסיפים נזק לא רק לאיכות האוויר אותו אנו נושמים אלא גם לסביבה המיידית של התחנה ולחוף הים לידו היא ממוקמת. ע"מ לקרר את הטורבינות שואבים מי-ים, לשם כך הן נבנות ליד החוף, המים אמנם מקררים את המכונות אך נזרקים חזרה לים בטמפרטורה גבוהה מאד מעל חום מי הים הרגיל  ואי לכך הורסות את הסביבה המיידית של החוף ויוצרת חוסר איזון מוחלט במי הים, דבר המעודד אצות רעילות ועוד כל מיני מוטציות.

 

בטווח הזמן בה תיבנה תחנת כח פחמית נוספת אפשר לנצל ע"מ לקדם כל אנרגיה חלופית ואקולוגית אחרת, לסבסד התקנת קולטי שמש וולטאים אצל האזרח הפרטי עד כדי כדאיות אמיתית ולעודד החלפת ציוד חשמלי ישן בחדש בעל תקן iso לחיסכון מירבי.

 

אצלי, החלפת מדיח הכלים השנה ודוד השמש-חשמלי, הביאו לירידה של 20% בחשבון החשמל למרות עליית מחירו.!!!! ההשקעה הבאה תהיה בהחלפת המזגן הישן לחדש ויעיל יותר ואני בטוח כי חשבון החשמל שלי ירד עוד.

 

אם הממשלה תעודד את הציבור לשדרוגים הנכונים בצריכת החשמל שלהם, הצורך בבניית תחנת כח חדשה תוכל להידחות, מתוך הבנה כי יש צורך בהגדלת התפוקה העתידית, ולהיות מוחלפת ע"י הקמת תחנות כח מתאימות לשמירה על איכות הסביבה.

 

הפאן הפסימי שלי בנושא, הוא האדישות של הציבור בכל אשר קשור ביוזמה מתקנת וחוסר שימוש בכלים הדמוקרטיים אשר לרשותו.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
התחלואה התקבלה אך אפשר עדיין לסרב לה
z 16.06.08 (17:27)