מס' צפיות - 683
דירוג ממוצע -
"ממשלת הילדים" - שעשוע לא מזיק או מסמר נוסף בארון?
בעקבות תחושה סובייקטיבית לחלוטין, של התעסקות תקשורתית שקצת חרגה מפרופורציות, בשטות החביבה הזו "בחירת ממשלת הילדים"...
מאת: הלל אקוטונס 15/06/08 (01:33)

בפעם הראשונה שנתקלתי במיזם הזה, "ממשלת הילדים", לא ממש הבנתי במה מדובר: מספר עמודים במוספי החג לקראת יום העצמאות הופקעו לטובת מריחת תמונותיהם (בנדיבות מפתיעה !) של ילדים אלמונים לחלוטין ומתחת לכל תמונה נכתב, למשל - "עידו, מועמד לתפקיד שר הבריאות", "אסף, מועמד לתפקיד שר הביטחון" ועוד כאלה משפטים מעלי-חיוך אצל אבות, אימהות ובעיקר סבתות ברחבי המדינה.

 

זה שבכסף של הפרסום-על-לא-כלום הזה, ניתן היה לרכוש כמה חבילות נופש לילדי שדרות או -יותר חשוב- להאכיל כמה וכמה ילדים אומללים במדינה הזו שידם אינה משגת - זה כבר סיפור אחר. גם עם הכסף שמבזבזים פה על אס.אם.אסים לכל מיני תכניות טלוויזיה מטופשות אפשר היה בקלות לשפר איכות-חיים של מאות אם לא אלפים, אז מה לומר ? התרגלנו. השעשועים פה חשובים מהלחם, מסתבר.

 

אלא שהדבר הזה, "ממשלת הילדים" חרג מזמן -לעניות דעתי- מגבול החביב והלא מזיק : מלבד העובדה שעל הקמפיין נשפכו כספים לא מבוטלים כאמור,  התברר גם אח"כ, שיש לכל הסיפור הזה קשרים והקשרים מיידיים לאתר התיירותי בבעלות פרטית - "מיני ישראל", שבתור אחד שברוב עוונותיו מעורב קצת בתחום, מי כמוני יודע ש"מיני ישראל" הוא הכל מלבד אתר פילנטרופי.

 

הוא תוצר של יזמה לא מקורית של כמה טיילים ותיקים, שידעו לחבור למי שיש לו קשרים במדינה הזו ושיכול -מלבד להשקיע את הג'ובות- גם להזיז הרים תרתי משמע - ולקבל, למשל, שינוי ייעוד קרקעות בהליך מזורז ועוד באזור סופר-מבוקש בלב המדינה.

 

אז הלבישו על זה את החכמה של "מיני ממשלה במיני ישראל", אז מה ? זה לא מחייב אותי. תגידו שמישהו פה עלה על רעיון טוב לפרסום רעשני ואל תבלבלו לי את השכל עם תירוצים מצוצים בנוסח - "גם לילדים יש מה לומר במדינה הזו !". הם חייבים לעשות זאת מבימת "מיני ישראל" ?...

 

עם טקס הכרזת "הנבחרים", הופיעו לפתע גם המון גופי תקשורת שבאו לסקר את "האירוע", טלוויזיה ורדיו (גלי צה"ל, למשל, הקדישו לאקלזיה הזו אייטם של כמעט רבע שעה בתכנית הבוקר !) וגם שרים בכירים בממשלת ישראל "האמיתית" מצאו לעצמם זמן לבוא ולכבד את האירוע בנוכחותם, רצוי פלאס מקום נחמד על הבמה באזור האמצע.

 

הגדיל לעשות מר אבי דיכטר, השר לביטחון פנים בשבילכם, שנטל לעצמו גם את תפקיד מנחה האירוע, הכריז על הבחירות וגם הגיב עליהן און-ליין. התרגשתי.

 

מעבר חטוף על רשימת "הנבחרים" מעורר בי שוב את השאלה - החברה הישראלית לאן ?! מרבית "השרים" באים מיישובים קהילתיים כאלה או אחרים, אין ייצוג למגזרים, אפילו גדולים ומשמעותיים בחברה הישראלית, אין כמעט ייצוג לצפון ואין בכלל ייצוג לדרום. אלא אם כן אשקלון זה 'דרום' בשבילכם, אז יש לכם שני שרים בממשלת הילדים. איפה הכפיים ?!

 

בנוסף, זה הרי כל-כך ברור החתך הסוציו-אקונומי הזה של "הנבחרים", שבא לך להצטרף מחר בבוקר ל"גוש אמונים" או לכל התארגנות אחרת המבכה את הפיכת המדינה הזו ל"מדינת תל אביב" : נהנתנות, אסקפיזם ו-אני ואפסי.

 

מה, זה לא ברור שמי שהגיש מועמדות וגם נבחר בסופו של דבר, זה כל הילדים היפים האלה מהיישובים המטופחים, עם ההורים 'הפושרים' שנורא רוצים שהילד יתפרסם ?! פעם רצו שיהיה רופא או עורך-דין, היום מספיקה חשיפה ב"כוכב נולד", "הישרדות", או כל תוצר חלול אחד של מכונת הרייטינג האימתנית, ההופכת את האנשים פה אט-אט לעדרים של זומבים חסרי מחשבה עצמונית וגם מצליחה לשווק להם חיתולים של 'האגיס' שהם כלל לא צריכים, יען-כי הילד כבר עבר את גיל שלושים...

 

ועוד דבר קטן : עכשיו שבחרו את הילדים, מה מתכוונים לעשות עם הדבר הזה, נען-דינו ?! מתוכננות "לשרים" פגישות עבודה איפהשהו ? יזמנו אותם לדיונים ב"מועצת האו"ם של הקטנים" או משהו ? יצא מזה משהו ממשי ? או ששוב חזינו כולנו בעוד אירוע מופרך שעלה ים של כסף ושאף אחד לא יזכור בעוד חמש דקות ?...

 

ממשלת הילדים של מדינת הטיפשים...

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 6 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לכותב הלל
סתם מישהי 15.06.08 (15:43)
2.
לסתם מישהי...
הלל אקוטונס 15.06.08 (16:36)
3.
להלל
סתם מישהי-לא אני לא מחליפה שם 15.06.08 (20:11)
4.
אני לא בטוח שאת שווה תגובה...
הלל אקוטונס 15.06.08 (20:45)
5.
להלל אני מסכים איתך בהחלט
אחד שיודע (אל תתעצבן) 16.06.08 (02:45)
6.
להלל
סתם מישהי 17.06.08 (19:05)