מס' צפיות - 566
דירוג ממוצע -
חיסולו של עו"ד חכם- קריאת השכמה
אמהות יקרות, לנוכח אירועי השבועות האחרונים, אולי תרצו לעדכן את רשימת המקצועות המועדפים עליכן.
מאת: הצופה 12/06/08 (14:42)

פעם, החלום של האם היהודייה היה שבנה יהיה רופא או עורך דין. אמהות יקרות, לנוכח אירועי השבועות האחרונים (הדקירה של ד"ר מריוס גיא מבית החולים קפלן ב-28 במאי, התקיפה של ד"ר דן סרנגה בבת ים ב-2 ביוני, התקיפה של פסיכיאטר מאברבנאל ב-4 ביוני וחיסולו של עו"ד יורם חכם אתמול)  אולי תרצו לעדכן את רשימת המקצועות המועדפים עליכן.

 
זכרו שגם עבודה כנהג מונית אינה בטוחה (נהגי מוניות מותקפים ונשדדים בתדירות מפחידה ואין לשכוח את רצח דרק רוט) ואפילו עבודה כשר או ראש ממשלה אינה מקנה חסינות. מפני חקירות כן, אך לא מפני רצח.

 
כאילו לא מספיקים לנו הקסאמים, כאילו שכחנו כבר מה זה פיגוע תופת, כאילו אנחנו חיים במערב הפרוע או ביקום של "הסופרנוס", אנחנו יורים לעצמנו ברגל ומחסלים את עצמנו במו ידינו. אנשים שכחו לדבר, שכחו שיש דרך ממוסדת להביע מחאה ולפתור סכסוכים והתחילו לסגור חשבונות עם יריביהם לאור יום.

  
מישהו זוכר את הביטויים "כוחנו באחדותנו", "כל ישראל ערבים זה לזה" "ואהבת לרעך כמוך"? אם לא נתעורר, גל השנאה הזה יטביע את כולנו. בדם.

 
נדרשת החלטה של הממשלה שהגענו לקו האדום ושהגיע הזמן להקצות משאבים לגופים שיכולים לטפל בבעיה מהשורש. אני הייתי מתחילה במשטרה ובמשרד החינוך; מניעה לטווח הקצר ולטווח ברחוק.

 
אבל איך יכולה הממשלה לתכנן משהו לטווח הרחוק ולהתוות מדיניות כשהעומד בראשה עסוק בארבע חקירות הונאה ובעתידו הפוליטי?

הכותבת היא מבקרת מטעם עצמה בעניינים שבתחתיתו של עולם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
את יכולה להוסיף לרשימה גם את
מי עוד 13.06.08 (00:53)
2.
קריאת השכמה? למי?
משה 18.06.08 (15:13)