מס' צפיות - 513
דירוג ממוצע -
במי רוצה לפגוע השר בר-און, במי רוצה לפגוע עופר עיני?
רפורמת מס מציע השר בר-און, מציע או כופה? זה בוודאי עוד נראה, אך עם מי רוצה כבוד השר להיטיב? בוודאי לא עם בעלי השכר הנמוך.
מאת: zvidoc 12/06/08 (09:36)

אותה גב' בשינוי הסמרטוט, כי אדרת אין לאף אחד. המשוואה של אוצר מול הסתדרות יוצאת לספרי הלימוד שלנו באזרחות אחת לכמה חודשים, מדוע, אולי בגלל חוסר יציבות שלטונית וחוסר מעוף כלכלי חברתי. בכל מקרה נראה כי אנו עומדים לפני משבר יוקרה חדש.

 

הרי למרות שביתות המורים והמרצים לא קרה דבר אשר הצדיק את המערכה הקודמת, המורים והמרצים לא באו על סיפוקם כמו גם עובדים אחרים במשק בעלי השכלה זו או אחרת, הפסדי המדינה מהשביתות בוודאי עדיין לא חושבו, אך למי זה באמת איכפת, הרי מלחמת יוקרה חשובה יותר.

 

רפורמת מס מציע השר בר-און, מציע או כופה? זה בוודאי עוד נראה , אך עם מי רוצה כבוד השר להיטיב? בוודאי לא עם בעלי השכר הנמוך- מהם הוא לא יוריד את נטל המס : 10% זה המינימום ע"מ להבטיח את הגלישה הסופית של העובדים של שכר מינימום, במי עוד רוצה כבוד השר לפגוע?

 

בבעלי החיסכון הקטן, הקמעונאי של קרנות ההשתלמות, אולי החיסכון היחידי אשר קיים לאלו אשר זוכים ב"הטבה" בה מסכים המעביד, לעיתים קרובות אוצר המדינה, להשתתף בתקווה של עובד בורגני קטן לממש לימודים או טיול או טלוויזיה חדשה.. בזה מתנדב כבוד השר לפגוע וזו אכן גזירה קשה ומלוכלכת, אין לי מילה אחרת. ירוצו נא החוסכים להפקיד כספם על קרן הצבי, בלי רשת הגנה יעזבו לעיתים את מקלט החיסכון האחרון. אוי לה למדינה כי כך נוהגים בתושביה, מעבירים קופונים מכיס לכיס, אולי יעשו זאת כבר במעטפות של מזומנים?

 

ועופר עיני , עוד לא התבשר העם על הגזירה המתוקה, הפחתת המס משמעותית לשכיר הבכיר ולעג לרש למשלם המיסים העני, כי אין עני מאשר שכיר אשר עמלו אינו מספיק לקיומו הבסיסי. אך עופר עיני כבר פסק, כל המדינה תושבת !!  על סכסוך עבודה כבר הכריז ואת ההשלכות עדיין לא העריך. 

 

עצה קטנה לעופר עיני, להראות את אצבעך בעלת היכולת זה טוב אך למהר על מלחמה להודיע זה רע, כי , אולי יש דרך הידברות פוליטית עקיפה או ישירה , אולי יש דרך ללחוץ לתיקון אשר עוד לא נעשה. האם חושב אתה כבוד היו"ר כי העם תמיד איתך? אולי משביתות ערב חופשה כבר מעש ואז שכרנו בהפסדנו יצא? אם יש לך ולארגון עליו אתה מנוי  כח ועוצמה אולי נצל זאת קצת יותר בחכמה ואת גזירת השביתה לעת הסלמה במשבר תשמר?

 

אך לא, הרי אנו חיים בלוואנט ורק כח הזרוע וכוחניות בכלל את המשחק תנהל. ומה עם המחלוקת על משבר הדלק והמיסוי תופקד, הרי הכל מתמוטט ודבר עדיין לא נעשה, רוצה אתה קופונים טובים לקחת, תמוך בהורדת מיסי הדלק ועתה כל עם ישראל יצא מורווח . ואולי תלחם פעם אחת לטווח רחוק על כל סוגיות רווחת העם? ואולי גם אתה גם אדון השר.

 

נכון כסאו של כבוד השר רגיש ושביר יותר מאשר כסאו של היו"ר ועובדה זו בעוכרי העם והמדינה.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר