מס' צפיות - 544
דירוג ממוצע -
הטבות לנהג זהיר - משרד התחבורה מסרב
לתגמל נהגים טובים, זה יופי, אך על בסיס אגרת הרישוי?! ואם ברכב ינהג נהג אחר? את הרכב יש לתגמל על איכותו ותרומתו בתחום שמירת איכות הסביבה ובטיחות הנסיעה!!
מאת: zvidoc 11/06/08 (18:50)

לפני עצירת התנועה המובטחת ע"י המובילים המקצועיים, הרי לנו הדבר האמיתי אשר קשור לתחבורה על כל פניה: מופז מתנגד לתגמל את הנהגים הזהירים!

 

להזכירכם כי כאשר א"י ישראל הייתה עוד קטנה וצנועה ואנשים הסתפקו בטפיחה על השכם ובמלת תודה, "זכו" הנהגים הטובים באופן אוטומטי בתעודת "נהג-זהיר". מאוחר יותר בנוסף היה בונוס בביטוח על אי תביעות ואם אני לא טועה כל זה עבר מהעולם כאשר המציאו את ביטוח החובה אשר אינו קיים במתכונתו בשום מדינה נאורה!

 

בכל אירופה ביטוח צד ג' הוא הביטוח חובה המכסה גם נזקי גוף וגם רכוש-  ועד היום כל בעל רכב אשר לא גרם לתאונות ואין לו עבירות תנועה עם קנס, יקבל בונוס במחיר ביטוח הנ"ל עד לגובה של 55%!, אלו מספרים בדוקים. המצב ההפוך גם הוא קיים : נהג אשר לו יותר מדי תביעות עם אשמה ישלם מַלוּס (פרמיה נוספת) על הביטוח או יסורב ביטוח בכלל.

 

כעת באים עם הצעת חוק מאד מוזרה: לתגמל נהגים טובים, זה יופי, אך על בסיס אגרת הרישוי?! ואם ברכב ינהג נהג אחר? את הרכב יש לתגמל על איכותו ותרומתו בתחום שמירת איכות הסביבה ובטיחות הנסיעה!!

 

בלשון המעטה, איני אוהד של מופז, הוא, לדעתי גרם להמון נזקים בתור שר תחבורה וכאשר היו הישגים, לא הוא המציא אותם אבל הוא רכב עליהם פוליטית, כן בזה הוא טוב משום מה. אבל, אני כן מסכים עימו ועם מתנגדי הצעת החוק מאחר והכוון הוא כושל, לא הרעיון.

 

יש לתגמל את הנהגים הטובים, שומרי החוק, נותני הדוגמא הטובה, הנוהגים בחיסכון והמבינים כי נהיגה זה מקצוע לכל דבר ואין לעסוק בכל דבר אחר בזמן נהיגה, גם כאשר אתה מנהל את המדינה. אך התגמול בתעודה כפי וזה כבר נעשה ניראה תמים ולא מתאים, זה הרי לא הדלקת משואה.

 

אולם אם בוועדת הכנסת בה דנו בהצעת החוק הנ"ל  היו חושבים לכפות אותו על ביטוח החובה ויתר סעיפי ביטוח תחבורתי. או אז  היה לנהג , לבעל הבית שלו לאגד, צה"ל או כל גוף אחר, סיבה נוספת וטובה להרגיע את הרגל על ה"פדאל" ולחשוב פעמיים לפני כל יציאה.

 

אין ויכוח, הכביש ומשתמשיו זה גורם המוות האלים ביותר במדינה ועוד יותר גרוע ממוות זו נכות או פגיעה נפשית לכל החיים. זה לא כמו מלחמה מחלה או קסאם, זה עיוור ומיותר, פוגע בהרבה יותר משפחות בעולם מכל תחלואה אחרת ואם יש דרכים להפחית את התופעה ע"י גזר מתוק וגזירות נבונות, יש לנצל כל דרך על מנת להפסיק את הקטל.

 

עוד מילה, אמנם בעיקרון יש הנחות בביטוח לנהגים חפים , אך זה תמיד נתון לוויכוח ולא תמיד ממוצא בכבוד וביושר... עתה, עד אשר תבוא הצעת חוק דומה אך נכונה יכול הנהג המתמיד להמתין בפינה, אך אנא, אל ישנה ממנהגיו..

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 5 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
איך אפשר לתגמל נהגים חוץ מאגרה
דוד 12.06.08 (03:31)
2.
לדוד- התשובה שלי נמצאת בכתבה>
zvidoc 12.06.08 (08:19)
3.
קושורית נהג זהיר>>>>
zvidoc 12.06.08 (09:39)
4.
לצבי דוק
דוד 12.06.08 (11:51)
5.
דוד- ישר כח ותודה.. ל"ת
zvidoc 12.06.08 (12:10)