מס' צפיות - 530
דירוג ממוצע -
משבר הנפט הגיע סוף סוף לערוץ 2
מאת: zvidoc 10/06/08 (10:57)

שבועות ארוכים אני עוקב אחרי החדשות בערוצים דוברי הצרפתית הבאים מאירופה בכל הנוגע למשבר הנפט ולצורה בה האירופאים מנסים להתמודד עימה.

 

היום סוף-סוף ערוץ 2 התייחס לכך, אפשר לומר בהרחבה בחדשות שמונה בערב, דבר אשר ציפיתי לו זה מכבר, אולם עתה בה חבית הנפט כבר לא ממריאה ב$ ועוד$ אלא בעשרות דולרים ליום מסחר, מתחילה התעוררות לעניין גם אצלנו, מישהו מתחיל לצאת מהאדישות הישראלית המביכה קצת.

 

כדאי וגם רצוי לצפות בכתבה המצורפת למרות והיא אינה מבהירה כי מהלכי השביתות בארצות המוזכרות מתנהלים זה כבר שבועות ארוכים וכי לא רק במדינות המוזכרות אלא בכל ארצות אירופה הקשורות לאיחוד האירופאי. אותו איחוד יכול היום להשפיע גם על חיי תושביו וגם על המהלכים אשר ינקטו מדינות האופפ (יצרני הנפט) אשר כרגע גוזרים קופונים בצורה המסכנת את שלום העולם.

 

קבוצת  total הודתה היום כי בכל עלייה של מחירי הנפט היא מכפילה ומשלשת את רווחיה ועד היום ניסתה להסתיר זאת מבעלי מניותיה ומהחוק המגביל קבוצות מסוג זה לעשות קופונים בצורה פראית.

 

אם במאמרים קודמים אמרתי כי יש אופטימיות כלשהי בעצם העובדה כי מחירי הנפט עולים, אזי, עתה עם המחירים החדשים אשר מהווים יותר מהכפלת המחיר מאז תחילת המשבר, הרי ואני חושש קודם לשלום העולם.

 

אם לא תהיה השתלטות מידית על המצב ומיתונו הרי וסכנות מלחה מרחפות מעל ראשינו כאשר ישראל, למרות ואין לה נגיעה לתחום הכלכלי והתזונתי של המשבר, נמצאת בסיכון פוליטי  המחזיר אותנו רחוק אחורה.

 

למרות כל זאת, אני סבור כי המשבר תורם כמעט מידית בתחום האקולוגי ולנעשה לעומתו בתחום יצור מוצרים נטולי נפט או הצורכים פחות דלקים.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר