מס' צפיות - 262
דירוג ממוצע -
הנה תמו יום קרב וערבו לא בטוח שזה המונח הנכון
כדי לתת ביטחון לתושבי העוטף חשוב למגר את שלטון חמאס וכדי שדבר זה לא יתמסמס חשוב למנות ראש מערך צבאי שיתכנן את האסטרטגיה אחרת ההישגים שהושגו עד עכשיו ילכו לאיבוד.
מאת: רועי אורן 29/01/24 (20:26)

זה לא סוד שהצבא נמצא בעיצומה של מלחמה רב-זירתית וכמו שבעבר נאמר "כשהתותחים יורים המוזות שותקות" ולכן צריך לחקור את האירועים שקדמו ל-7 באוקטובר אחרי המלחמה ולא במהלכה.

הכתב הצבאי של "ידיעות" יוסי יהושע דיווח בסוף-בשבוע האחרון כי הרמטכ"ל הרצי הלוי הורה להקפיא את ועדות החקירה שהוא עצמו מינה מאחר וצריך לערוך תחקירים בתוך הארגון לפני שבודקים מה קרה מסביב וכן שצריך לשמר את העיקרון שלא חוקרים מחדל תוך כדי לחימה.

לכן לא ברורה החלטתו של מבקר המדינה מתניה אנגלמן לחקור את הנושא תוך כדי לחימה.

למבקר יש שתי סיבות לכך

            הסיבות של המבקר לפתוח בחקירה

1: המבקר טוען כי יש דעיכה בלחימה בעזה וניתן להתחיל במלאכת התחקור.

נכון שבחלק מהאזורים יש לחימה מוגבלת אבל מצב שבו המפקדים והלוחמים יצטרכו לתת גרסא משלהם לאירועים שקדמו לתאריך המקובל, ובמקביל להילחם לא מתקבל על הדעת.

2: צודק הרמטכ"ל הרצי הלוי שטוען כי צריך להקים צוות בדיקה שישמע ממקור ראשון את הגרסאות הן של הלוחמים, והן של המפקדים ורק לאחר מכן יצטרכו להקים ועדת חקירה ממלכתית שתעבד את החומר ולא להיפך כפי שמציע המבקר.

כדי לתת ביטחון לתושבי העוטף חשוב למגר את שלטון חמאס וכדי שדבר זה לא יתמסמס חשוב למנות ראש מערך צבאי שיתכנן את האסטרטגיה אחרת ההישגים שהושגו עד עכשיו ילכו לאיבוד.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר