מס' צפיות - 613
דירוג ממוצע -
חמש פתרונות למניעת משבר אקלים
שיר "כל קיץ" כותב המשורר נתן יונתן ש"קורה דבר-מה". אין ספק שמזג -האוויר הקיצי הוא גיהינום מושלם: ההערכה היא שזה רק ההתחלה וגם הקיצים הבאים צפויים להיות חמים מאוד, עד עכשיו עושה רושם שהממשלה והרשויות המקומיות מתעלמות מהאזהרות ולא מתכוננות למצב הקיצון (זה נכון גם כאשר מדובר בחורף).
מאת: רועי אורן 15/08/23 (02:53)

בשיר "כל קיץ" כותב המשורר נתן יונתן ש"קורה דבר-מה".

אין ספק שמזג -האוויר הקיצי הוא גיהינום מושלם: ההערכה היא שזה רק ההתחלה וגם הקיצים הבאים צפויים להיות חמים מאוד, עד עכשיו עושה רושם שהממשלה והרשויות המקומיות מתעלמות מהאזהרות ולא מתכוננות למצב הקיצון (זה נכון גם כאשר מדובר בחורף).

יש חמש נקודות ששווה לעשות בה שימוש.

                     פירוט הנקודות

1: הגנת השטחים הפתוחים: כאשר אין פתרון אמיתי למשבר הדיור, ומצמצמים את השטחים הפתוחים יכול ליצור צפיפות מצד אחד, וזיהום אוויר מצד שני.

כך למשל, ממשלת ישראל אישרה הקמת יישובים חדשים בנגב ובגליל, במקום לחזק יישובים קיימים.

2: תעדוף אנרגיות מתחדשות: זה לא סוד שמצב משק החשמל בכי רע.

כך למשל, בשנת 2020 פרסם המשרד להגנת הסביבה תוכנית המציבה יעד של הגעה ל-95% אנרגיה מתחדשת לצד מיסוי כבד על מזהמים עד שנת 2050.

רצוי לנצל את השמש להפקת אנרגיה סולארית.

3: חיזוק ענף החקלאות: הנתונים מראים שמשנת 1950 ועד שנת 2017 הטמפרטורה עלתה בממוצע ב1.4 מעלות ,והיא צפויה להמשיך לעלות במהלך 25 השנים הבאות.

בנגב החקלאים מפתחים שיטה לפיתוח חממות העתיד שיהיו סגורות וממוגנות מנזקי הסביבה ,וכן מכון וולקני מפתח זנים עמידים לחום.

גם החקלאות בגליל והגולן יצטרכו לעבור שיפור.

4: היערכות מערכת הביטחון: הצבא יצטרך להפסיק להתאמן בימים לוהטים ,וכן הצבא יצטרך למצוא פתרונות לאכוף משמעת מים ולעזור למערכות האזרחיות להתארגן למזג-האוויר הקיצוני.

5: צריך ליצור הצללה שתגן מפני קרני השמש בשטחים פתוחים כך שיהיה נעים להיות בבריכה, בגן שעשועים ,לעשות ספורט ועוד פעילויות מסוימות.(הרשויות המקומיות צריכות לעשות זאת),וכן צריך להפחית פליטות גזי חממה .

יש עוד דברים לעשות כדי לטפל במשבר האקלים אבל צריך להתחיל לעשות משהו.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר