מס' צפיות - 727
דירוג ממוצע -
הורים התלוננו: מנהלת כינתה תלמידות "פרחות"
הורי תלמידות בבית הספר יסודי באשקלון התלוננו במשרד החינוך כי המנהלת כינתה את בנותיהם בשמות גנאי כשמצאה אותן מחוץ לחדרן במהלך טיול שנתי. "היא צעקה 'את פרחה ואת פרחה, ואני לא מחנכת פרחות בבית הספר שלי'"
מאת: zvidoc 07/06/08 (01:55)

אסון ושבר, בנות עשו היום את אשר עשו הורינו בנערותם ואנו בנערותנו וילדינו בתורם גם בנות וגם בנים וכולנו יצאנו בחיים אך לא הפכנו לפרחים, פרחות, פושטים או פושטמות! (מילים נרדפות לפשוט).

 

אולם יש גם את הפאן השני: למצוא הרבה מורות, גם בשכבות הצעירות וגם בתיכונים, אשר שפתם מורכבת מ"כזה כאילו" "סבבה" וכו.. גם כאשר הן מדברות עם הצעירים וגם עם הורי הילדים וגם בבואן בחברה בכלל. זה מצוי בייחוד אצל המורות הצעירות יותר, עד גיל 40 מעל גיל זה זה נעשה נדיר. 

 

לא אסביר מדוע, אך היה לי עסק עם אחת ממכללות להוראה בצפון, עזרתי בהכנת שיעורי בית לעבודות אשר ניתנו לתלמידי תואר ראשון ושני במכללה זו ולפי הידוע לי זה חומר דומה גם למכללות אחרות, כל פעם רגזתי מחדש על הרמה הנמוכה בה הוכן החומר ללימוד וממעט הדרישות של המרצים מהסטודנטיות, ילד בן 12 יכל לעמוד במשימות בקלות!! זה מעליב ללמוד בתנאים כאלה ואכן הסטודנטית אשר סייעתי לה החליטה כי עדיף להפסיק לימודים אלו ולא להתגמד בצורה זו.

 

אני מספר זאת ע"מ לתת עדות לסיבות מהן צומחות תופעות כמו זו אשר בכתבה המוזכרת מעלה, זה בוודאי לא הסיבה היחידה להתנהגות מבישה זו של מורה, התבטאותה מחד והגיבוי אותה קיבלה, לפי הכתבה, מפרנסי עירה מחד ומשרד החינוך מאידך, מצביעים קודם כל על הרמה איתה מתמודדים הצעירים ולא להפך.

 

נכון, דוגמא מקבלים ראשית כל בבית אך את הנורמה הקובעת בבי"ס תיקבע מדיניות ביה"ס מנהלת החינוך ומשרד החינוך. נשאלות גם השאלות, האם רק הבנות התפרחחו או אולי גם הבנים נעשו לפרחים? והמורה נולדה קדושה . או אולי שכחה או נענשה? אולם דבר אחד ברור, את פיה לא משכה בשמן פז.

 

אמת אנו חיים בלוואנט ויש מאלו הסבורים כי זו סיבה לרמת השפה, אך לא, הסיבה היחידה היא השאיפה למכנה המשותף הנמוך ביותר ולאף אחד לא אכפת עם התופעה חובקת גם מורים, הורים וצעירים. 

 

די להתבונן במוצע לציבור על המסך הקטן: השרדויות למינן טלנובלות וחס, לא איזה משחק מבוסס על טהרת השפה והידע ואם זה כבר קיים אז הכסף ינצוץ תחילה ולשם כך הרמה עוד תורד, רייטינג חשוב יותר ממסר.

 

אם כך המורה, לא בדיוק יקרה, תלמידייך אולי סרחו וחרגו מהמותר, אך פיך סחי מלא ומשחת שיניים לא תצלח לו ולמוצאו. ואני אמנם ממליץ להורי התלמידות להמשיך במסע אך לבדוק גם בציציות המשפחה, נכון גם למשפחות הבנים.

 

לא להטיף באתי אלא למחות על המצוי לעומת הראוי, להילחם הנורמטיביות הנמוכה השגורה בארצנו ולהתריע על התוצאות הנלוות למצב מביך זה.

 

(תמונה: צילום אילוסטרציה)

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
איזה פרחות :) ל"ת
לירן 07.06.08 (18:18)