מס' צפיות - 1469
דירוג ממוצע -
"כל המציל בע"ח כאילו הציל עולם ומלואו"
במעלה גלבוע התרגשו מזכייתה של "פליקס" שהספיקה להניב כבר 200000 ליטר חלב והבטיחו שאת פליקס לא יוציאו לשחיטה כגורלן של מרבית הפרות.
מאת: kalligula 05/06/08 (21:34)

מי שקורא את הבלוג שלי, בטח חושב שאנחנו חיים במדינה בה הכל שלילי. אין מה לעשות, כאשר בכל טוב אז אנחנו שותקים, מאידך כאשר מפריע לנו משהו, אנחנו זועקים.

 

היום החלטתי לכתוב על משהו טוב, ידיעה קטנטנה שחיממה לי את הלב ונתנה לי תחושה טובה. אמנם יקומו אלה ויאמרו , יפה נפש ובלה בלה בלה, אבל מי אמר שזה כ"כ נורא להיות יפה נפש? הלוא גם זוגתי היקרה מאשימה אותי לא פעם שאני בכלל חי ב-lala land.

 

ישראל ידועה במשאב האנושי שלה, גניוס יהודי? המוח היהודי שממציא לנו פטנטים? אנחנו מספר אחד בעולם להמצאת פטנטים !!! אנחנו גם ידועים בעיקר בענף החקלאות המפואר שחנו, אנחנו נחשבים לחלוצים בתחום זה, והפיתוחים החקלאיים שפותחו בישראל הם כבר מזמן שם דבר בעולם.

 

הפעם אגע בענף אחד בחקלאות, שהוא גם קרוב לליבי מן הסיבה שבילדותי במושב גם אני גדלתי בין פרות והיה לנו משק חלב. הפרה הישראלית ידועה בכל העולם בתנובתה הגבוהה, כאשר הממוצע לתנובת פרה ישראלית עומד על 11500 ליטר לשנה לפרה, זהו שיא עולמי שבו אנחנו מחזיקים כבר שנים רבות. כמובן שגם בין הפרות יש כאלה שמניבות יותר וכאלה קצת פחות.

 

הפעם רציתי לכתוב על הפרה "פליקס" ממעלה גלבוע שהספיקה להניב כבר 200000 ליטר!!! פליקס עברה כבר 13 המלטות, ותנובת החלב שלה היא שיא ישראלי ומזכה אותה בתואר "מלכת הפרות" של ישראל.

 

במעלה גלבוע התרגשו מזכייתה של פליקס, ושם כבר הבטיחו שאת פליקס לא יוציאו לשחיטה כגורלן של מרבית הפרות שמפסיקות להניב חלב, אלא יתנו לה לחיות בכבוד עד סוף ימיה ולמות משיבה טובה. אני מעריך שיהיו כאן כאלה שירימו גבה על ההתלנבות היתרה שלי מהחווה הזה שנעשה לפליקס, אבל מי שמכיר אותי כבר יודע שבעבורי "כל המציל בע"ח אחד כאילו הציל עולם ומלואו" ואנחנו מאלה שמתנגדים לאימרה ההיא שטוענת ש"מותר האדם מהבהמה" ולכן ידיעה זו כ"כ ריגשה אותי ושימחה את ליבי.

 

הלוא רק בגלל פרה אחרת בשם "שילגייה" הפכתי להיות צימחוני מגיל 8!!! אז שאני לא אקדיש לזה רשומה?

 

(בתמונה: צילום אילוסטרציה)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
חבל ולא הצילו גם קצת פרדסים>>>
zvidoc 07.06.08 (22:13)