מס' צפיות - 547
דירוג ממוצע -
האקולוגיה החברתית בא"י
מאת: zvidoc 26/05/08 (23:07)

ל"ג בעומר חלף גם הוא עלינו, לחג המטורף הזה יש מספר פכים: הילדים אוספים את האשפה אשר המועצות, הקבלנים, השיפוצניקים וכל משליך אחר, משאירים בצידי הרחוב, בשטחים פתוחים וגם בחצר של השכן.

 

איסוף זה מכיל בין היתר הרבה מאד חומרים רעילים, מסוכנים בשריפה גם לילדים וגם לאוויר. אבל החג הזה מספק "פרנסה" לכבאי האש, לקרן הקיימת לרופאים ורחמנה לצילן, גם לקברנים.

 

לאולמות שימחה, השמחה רבה ובקברות צדיקים מנגלים מגעילים ולא נדבר על השתוללות הנוהג החדש של פיצוצי חזיזים וזיקוקי דינור למיניהם אשר מקפיצים את הרגישים אשר בינינו כל פעם מחדש, כאילו ולא חסר לנו רעש ופחדים גם בלי זה. סברתי לתומי כי זהו מעשה אסור אבל לא אצפה מהרשויות גם לדאוג לניקיון הרחוב וגם לאכיפת החוק ..

 

אבל ל"ג בעומר עבר חלף לו ועצירת הגשמים זו עובדה ואין עוררין עליה, אך שכני ממשיכים להזרים מים שפירים על מכוניותיהם היקרות במשך שעה ומעלה, המועצה המקומית ממשיכה להשקות מדשאות באמצע היום ובלי הבחנה עד כי רחובות שלמים מוצפים יותר מאשר יורד שבר ענן.

 

הממשלה לא מוציאה תקנות חירום נגד בזבוז המשאב היקר ביותר, אה, סליחה, התבשרתי כי יעלו את מחיר המים.... העשירון העליון ימשיך למלא את בריכותיו וזרוק מאות קובי מים על עשב אשר יבושו אינו הורג אותו, זו עובדה.

 

למרות עלייה חדה במחירי הדלק, ימשיכו לתת לחלק גדול מאוכלוסיית השכירים , מכוניות גדולות ובזבזניות אשר הן העלות והן זיהום האוויר לא מעניינים את המשתמשים ואת מעסיקיהם, מדוע לא יעלו חוק בכנסת אשר יפחית את מידת ניקוי המס על הטבה זו?

 

באשקלון מכינים תחנה זוללת פחם ואוויר צח, ובקיסריה מזמן הפסיקו לבדוק את צבע העשן הנפלט מהארובות. המים המקררים את תחנות אלו נזרקים חזרה לים כשהם חמים מידי והורסים את המיקרוביולוגיה אשר בסביבתן, את האפר מטמינים מסביב לתחנות ומזהמים בכך את הקרקע ומי התהום. אבל ביום העצמאות השישים הראו כל זאת כקדמה של מדינה צעירה. אבל גוססת. כן גוססת גם אקולוגית , גם מוסרית וכמובן גם פוליטית.

 

זיהום חדש נולד, מחליפים שמות רחובות של גדולי הציונות בזה של אשר שמו לא יעלה על פי ואמור לבוא על חמור!. ואם כבר מדברים על חמורים , חבל כי הם נעלמו מהשטח, הם אמנם מפליצים אך מזהמים פחות והורגים פחות מאנשים ומכוונותיהם. אפילו בנתניה הקדושה, השתמשו בחמורים וסוסים ע"מ להעביר דירות, סחורות וגלגלי ליטוש יהלומים. אך העיר אינה חרדה מהתחרדותה?!

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
זמנית הגזירה בוטלה>>>>>>
zvidoc 02.06.08 (13:02)