מס' צפיות - 1391
דירוג ממוצע -
במקום בו שורפים ספרים...
מאת: רינה 21/05/08 (14:31)

המקום בו שורפים ספרים הוא אור יהודה והחוגגים מסביב למדורה הם סגן ראש עיריית אור יהודה ועוד מאה קדושים וכולם שייכים למפלגה הנאורה ש"ס. הקדוש עו"ד עוזי אהרון מצדיק את הפעילות הנאורה במלחמת האור בחושך וגם נותן לזה לגיטימציה "ובערת הרע מקרבך" המלחמה היא מלחמה בפעילות מיסיונרית נוצרית אינטנסיבית שבמסגרתה אספו את ספרי הברית החדשה והבעירו אותם.

 

קרא עוד בפרשן על הנושא:

שריפת ספרי קודש בארץ הקודש

 

מעניין איך היו מגיבים ה"קדושים" האלה אילו זה היה הפוך. הרי החרדים עושים בדיוק את מה שהם נלחמים נגדו, הם מהאלה שמשכנעים לחזור בתשובה, הם אלה שמקיימים את ה"מצוות" בתנ"ך כמו ביעור חמץ בפסח והם אלה שחיים לפי הספר וגם כופים על החילונים שבכלל לא מעוניינים לא במצוות שלהם ולא במסורת שלהם ובטח לא בטקסים ובמנהגים שלהם.

 

התנ"ך עם כל הכבוד לספר הספרים מלא סיפורי סקס, פריצות, גילוי עריות וסיפורי סבתא, אבל אף אחד, לא נוצרי ולא יהודי לא העלה על דעתו לשרוף את התנ"ך, אז למה ש"ס מרשים לעצמם לשרוף את הברית החדשה כשבסה"כ גם הברית החדשה  מכילה פחות או יותר את אותם הסיפורים, אמנם קצת יותר מרתקים וקצת יותר ליריים, אבל סיפורים.

 

ההסתה הזאת נגד הפעילות הנוצרית, שריפת הברית החדשה ומלחמת ש"ס בנוצרים מעלה בי קונוטציות לא טובות שמזכירות לי את הסלוגן "במקום בו שורפים ספרים, ישרפו אנשים". אני מוצאת דמיון לא קטן בין ההסתה של היטלר על הגזע העליון לבין ההסתה של שליחי אלוהים מטעם עצמם (ש"ס) שמרשים לעצמם להסית נגד דת אחרת .

 

אנחנו חיים בארץ דמוקרטית. זכותם של אנשים להטיף ולנסות להעביר אנשים אחרים למחנה שלהם, אני לא מוצאת מי נתן את הזכות לחרדים להלחם במיסיונרים אלו ומי נתן להם רשות לשרוף את ספרי הברית החדשה.  החרדים הם לא אלוהים, אולי הם השטן, אבל אלוהים הם לא. אין להם שום זכות לשלול מהאדם החופשי כאן בארץ לבחור באיזה דת הוא רוצה לערוך את הטקסים ולאיזה אלוהים הוא רוצה להתפלל ובאלו סיפורים להאמין.

 

כל אחד כאן בארץ הזאת רשאי לבחור במה להאמין והאמונה לא חייבת להיות האמונה של החרדים. החרדים לא יקבעו לי או לזולתי במה להאמין ובאיזה אל לבחור. שריפת הספרים באור יהודה על ידי החרדים היא יותר ממשכנעת אותי למשל, שהאמונה הנוצרית יש בה יותר התחשבות באדם ויותר חמלה.

 

האמונה הנוצרית לא כופה את עצמה על אף אחד. קהילת האחים המשיחיים מסבירה את עיקרי האמונה ועלי לציין שהיא עושה את זה בצורה די משכנעת ואם כבר מדברים על יהודים, אז שם בקהילה הזאת הם הרבה יותר יהודים מהחרדים שבטוחים שהם והדת שלהם היא הדת היחידה שבה מותר להאמין, אני גם לא אתפלא אם המשיח המבוקש יגיע דווקא מהכת הזאת של יהודים משיחיים.

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
זה ספרי קודש שהם שרפו
זהר 22.05.08 (12:43)
2.
הספרים האלה קדושים למישהו
רינה 22.05.08 (20:43)
3.
מה לגבי הספר "הפרוטוקולים של זקני ציון"
רונית 25.05.08 (08:14)
4.
האמונה הנוצרית לא כופה את עצמה על אף אחד
מישהו שזוכר היסטוריה 29.05.08 (11:32)